Skocz do zawartości

Turcja otwiera granicę z Europą dla nachodźców


Rekomendowane odpowiedzi

41 minutes ago, spacemarine said:

Grecy zaczynają używać ostrej amunicji na granicy, więc chyba coś się jednak zmienia, po tym kraju przyjdą pewnie kolejne, nie będą się bać ochrony granic jak lata temu.

Z jednej strony, można rozumieć i współczuć ludziom, którzy tam się znajdują.

Z drugiej jednak - liczę na to, że padnie więcej trupów, bo chyba już tylko trupy mogą coś zmienić. Ci ludzie nie są dziećmi, wiedzą, czym ryzykują - niech ponoszą konsekwencje własnych wyborów.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Libertyn said:

Tak. Tylko że sporo tego koloru to hindusi robiący w IT i studenci.  

I ci informatycy jeżdżą na rowerach z żarciem. Przecież to widać czy ktoś ma kasę czy jej nie ma i w której kaście się obraca. Jak ostatnio byłem w Warszawie to widziałem samych "dzianych".

 

8 hours ago, zychu said:

Nie jest ich od groma,

Jest. Jak przyjdzie kolejny milion, a Niemcy i Austriacy już nie chcą przyjmować, to gdzie oni pójdą? Polska jest najbliżej Niemiec i ma "najlepszy" PR.

Jak najbardziej jest się czym przejmować.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrotycz napisał:

I ci informatycy jeżdżą na rowerach z żarciem. Przecież to widać czy ktoś ma kasę czy jej nie ma i w której kaście się obraca. Jak ostatnio byłem w Warszawie to widziałem samych "dzianych".

Na ich studia często zrzucają się całe rodziny a oni tak dorabiają. Wykształcenie na "zachodniej uczelni" to tam wielka nobilitacja, dlatego po studiach wracają do siebie często. To w przeważającej większości hindusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, wrotycz said:

Jak najbardziej jest się czym przejmować

Nie, nie jest ich od groma - od groma jest ich w Londynie, z Warszawą nie ma porównania.

I tak, jest się czym przejmować - nigdzie nie napisałem, że lekceważę problem. Właściwie to dostrzegam tę kwestię od jakichś dziesięciu lat - tyle że w 2012 roku, gdy mówiłem znajomym o infiltracji instytucji oświatowo-kulturalnych przez muzułmanów, patrzyli na mnie jak na niezrównoważonego. W polskich mediach sprawa gangów gwałcących białe dziewczęta w Wielkiej Brytanii pojawiła się dopiero w 2014 roku - w związku z rozpoczynającym się procesem sądowym. Dopiero w 2014/2015 problem imigracji oraz islamu w Europie zaczął istnieć w polskiej debacie publicznej, oczywiście od d*** strony - czyli potraktowany brukowo-szmatławcowo.

A tacy ludzie jak Jan Wójcik czy Grzegorz Lindenberg działają od 2007 roku, wciąż jednak mają zbyt małą siłę przebicia - bo u nas ludzie nie lubią rzetelnie, na argumenty. Musi być emocjonalnie.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Jaśnie Wielmożny said:

To w przeważającej większości hindusi.

Więcej jest Wietnamczyków, i prawie tyle samo Chińczyków.

 

8 hours ago, zychu said:

Nie, nie jest ich od groma

Jest. Nie porównuj do Londynu, gdzie brytole stanowią mniejszość. Porównaj do Warszawy 10 lat temu i do zapewnień partii rządzącej.

Zresztą Niemcy i Austria już nie chcą przyjmować a jak ci Pakistańczycy i Afgańczycy z Turcji wedrą się do Europy i przyjdą pod niemiecką granicę i nie zostaną przywitani chlebem i piwem to jak myślisz gdzie polezą? Do Francji? Czy do Polski?

To się wydaje niemożliwe ale co rok wydarza się coś co było dotąd niemożliwe.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Włoska gwardia finansowa, czyli coś w stylu naszego CBA ratuje 500 nachodźców i transportuje ich na terytorium Włoch. Bareja by tego lepiej nie wymyślił.

"Guardia di Finanza jest zasadniczo odpowiedzialna za zwalczanie przestępstw finansowych i przemytu;"

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/500-uchodzcow-doplynelo-na-lampeduse-osrodek-dla-nich-jest-przepelniony/n8wmg5j,79cfc278

 

Sami inżynierowie, lekarze i kobiety z dziećmi.

 

1AJk9kpTURBXy9jM2JkN2I1ODNmMzZmNjk5NDkzY

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.