Skocz do zawartości

Co faceci chcą na prezent?


asasu

Rekomendowane odpowiedzi

Często są jakieś rocznice, urodziny, walentynki, święta i inne takie tam. 

Za każdym razem ten sam problem co kupić facetowi. 

Teraz się pojawi pewnie hurr durr powinnaś wiedzieć co chce dostać, znasz go najlepiej. Tylko co kupić osobie, która wszystko ma, a jeśli czegoś potrzebuje to kupuje sobie sama. 

Co panowie lubią dostawać jako prezent? 

 

Od razu mówię, że wszelkie odpowiedzi pt. hehe lodzik, hehe zaproś koleżankę śmierdzą desperacją i stulejką, więc polecam je sobie darować i się nie ośmieszać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zawsze mnie to dziwiło, że ktoś może nie wiedzieć co kupić na prezent. :D 

Wystarczy słuchać drugiej osoby i rozumieć ją bo przez cały rok na pewno powie co by chciała mieć. :P 

Ja mam ułatwione zadanie trochę bo mojemu wystarczy, że kupię coś związanego z motorami. :D 

 

Choć dodam, że ludzie nie przykładają dużej wagi do prezentów, kupują oklepane zbędne rzeczy. Ja na przykład od osób trzecich dostaje: kwiaty, perfumy, słodycze, herbaty. 

A przecież mi wystarczy kupić farbę, albo jakiś pędzel, albo kawałek materiału. 

 

Także kluczem do udanych prezentów jest słuchanie drugiej osoby, zauważanie jej potrzeb i bycie kreatywnym. 

 

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, asasu said:

Co panowie lubią dostawać jako prezent?

Jako "pan" odpowiadam: kobietę (w sensie partnerkę, nie musi być od razu inna ;)), jej obecność i benefity z tego płynące. Niespecjalnie jakoś wyznaję ideę prezentów, z reguły jak coś mi jest potrzebne to i tak jest to zbyt drogie żebym miał to od kogoś dostać (np teraz potrzebuję nowe buty do wspinaczki, pi razy drzwi 500 zł), więc funduję to sobie sam. Spotkanie z partnerką, miła atmosfera - jest wszystkim, czego mi od niej trzeba. No jak już koniecznie musi być coś wyjątkowego to może się do łóżka ubrać w lateks (żartowałem) albo upichcić coś nadzwyczajnego (nie żartowałem).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, asasu napisał:

Często są jakieś rocznice, urodziny, walentynki, święta i inne takie tam. 

Za każdym razem ten sam problem co kupić facetowi. 

Teraz się pojawi pewnie hurr durr powinnaś wiedzieć co chce dostać, znasz go najlepiej. Tylko co kupić osobie, która wszystko ma, a jeśli czegoś potrzebuje to kupuje sobie sama. 

Co panowie lubią dostawać jako prezent? 

 

Od razu mówię, że wszelkie odpowiedzi pt. hehe lodzik, hehe zaproś koleżankę śmierdzą desperacją i stulejką, więc polecam je sobie darować i się nie ośmieszać :) 

Kochanie, możesz mi kupić samochodzik ?


Na poważnie to sprzęt survivalowy, sprzęt treningowy,    zapach, wizyta u kosmetyczki, masażystki, fizjoterapeuty, spa, warsztaty kulinarne, wizyta koleżanki i trójkącik- możliwości są tysiące.

Edytowane przez RENGERS
Dodatek słowny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Ragnar1777 napisał:

Akurat opcja z trójkątem jest jak najbardziej do rozważenia. Oczywiście jeśli znasz jego preferencje.

 

Akurat bardzo nie są to jego preferencje, moje w sumie też.

 

 

4 minuty temu, leto napisał:

Spotkanie z partnerką, miła atmosfera

A to już mamy na co dzień :) 

 

Chodziło mi o takie bardzo uniewersalne rzeczy np. perfumy, koszula itp. Powoli kończą mi się pomysły. 

Teraz, RENGERS napisał:

Kochanie, możesz mi kupić samochodzik

Chyba z klocków LEGO 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto Najdroższy prezent jaki mojemu kupiłam kosztował ponad 600zł- bez okazji. 

Zepsuł mu się zegarek to kupiłam mu pod kolor samochodu (xd) huawei watch gt. Fajnie, cieszył się ale i tak najbardziej sie cieszył jak kupił sobie przyczepkę, a ja z tyłu namalowałam mu jego logo związane z jego pasją. ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka ja z kolei, z prezentów, które dostałem od kobiet, które nie były w formie "usługi" ;) i przetrwały do dziś, najmilej wspominam kocyk od jednej ex. Taki prezent bez okazji i bez specjalnego przeznaczenia, na bank nie kosztował więcej niż pięć dych, małe, a cieszy i przywołuje miłe wspomnienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, asasu napisał:

Chyba z klocków LEGO 

Wiesz ile sprawia radochy układanie klocków ??

 

38 minut temu, asasu napisał:

Chodziło mi o takie bardzo uniewersalne rzeczy np. perfumy, koszula itp.

A może właśnie wręcz przeciwnie?

 

Lot balonem, przejazd samochodem sportowym, lot w tunelu aerodynamicznym?

 

https://www.superprezenty.pl/?gclid=EAIaIQobChMI09eCl82K6AIVBLTtCh12ugDGEAAYASAAEgJNE_D_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim przedmioty praktyczne. Faceci nie lubią dostawać zbędnych, bezużytecznych pierdół typu perfuma, jakieś szmatki itp. - to akurat domena kobiet. Bardziej ucieszy choćby i drobna, praktyczna "pierdoła", która się faktycznie do czegoś przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu w malinach, jakie to smutne, że pomysł książki pojawił się dopiero w 14. poście :( 

 

Poza książką, bo dobra na każdą okazję, sprawiałam moim partnerom takie prezenty: własnoręcznie wyhaftowana poduszka, bilet dla niego i jego znajomych do VR-Roomu, wycieczka niespodzianka, własnoręcznie robione praliny, ubrania, wok. Czyli w zależności od sytuacji finansowej były to prezenty, które kosztowały grosze, jak i troche droższe. 

 

@leto, nie lubisz robić i dostawać drogich prezentów? 

1 godzinę temu, Lalka napisał:

 

 

Także kluczem do udanych prezentów jest słuchanie drugiej osoby, zauważanie jej potrzeb i bycie kreatywnym. 

 

 

Prawda, prawda, prawda. Sama bardzo doceniam, kiedy mój partner robi mi takie nieoczywiste prezenty, coś o czym wspominałam, a on to zapamiętał. Ja też staram się z jego wypowiedzi zapamiętywać, co by chciał dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asasu

 

Mężczyźni lubią prezenty praktyczne, przykłady:

 

- nóż na wyprawy

- mapa papierowa terenu, który go interesuje

- zestaw: doniczka, trochę ziemi, nasiona pomidorów, niech zasadzi i dogląda

- rękawiczki do biegania

- książka o odkrywcach świata

- prawdziwy kompas

- zestaw haczyków na ryby

- golarka do uszu i nosa

- portfel na karty bankowe i inne

- pasek do spodni

- pastę do butów z dobrą szczotką

- indywidualny brelok do kluczy

- futerał na okulary

- zapach do szuflady i szafy

- nowa soniczna szczoteczka do zębów 

- słuchawki do biegania i opaska na telefon

- spinki do mankietów 

- mini wkrętarka 

- rakieta tenisowa

- sztylpy, na koń !

- prawdziwe pióro 

- zegar na biurko lub gustowna rzeźba 

 

To tak na jednym wydechu mi wyszło, ale możliwości jest wiele, w zależności od zainteresowań i rodzaju spędzania życia.

 

Edytowane przez Pozytywniak
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki, survival, narzędzia, gadżety elektroniczne, planszówki, bilet na koncert ulubionego zespołu, winyle.

Możliwości jest sporo, wystarczy się interesować partnerem przez cały rok a nie przypominać sobie tydzień/dzień przed uroczystością.

I wcale nie musi być drogo, wystarczy trochę dać od siebie inwencji twórczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję dawać praktyczne prezenty albo takie, które wiem, że się na pewno spodobają danej osobie, bo wiem, że ma jakiś sentyment do konkretnej rzeczy.

Mam podobne podejście do @Lalka . Najlepiej jest poznać najpierw osobę, której chce się wręczyć prezent. Poznać jej zainteresowania, słuchać uważnie, wychwytywać słowa "klucze". ;) 

Prezent też powinien być dany od serca, a nie na "odpieprz się" - to automatycznie zwiększa jego wartość, zdecydowanie bardziej niż cena jaką się za niego zapłaciło. Ba, czasem nawet nie trzeba wydawać kasy, by kogoś zadowolić. :) Trzeba użyć kreatywności. :) 

Dużo osób zauważyłam kupuje też prezenty innym pod siebie samych. Wychodzą z założenia, że oni by takie coś chcieli dostać, więc innym też się spodoba. Spotkałam się z 3 takimi przypadkami. ;) 

Np moja siostra, Wręczyła mi kiedyś perfumy, bo ona takie miała i jej się podobały - wyszła z założenia, że mnie też się spodobają. ;)  Ja akurat za słodkimi kompletnie nie przepadam. ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Co roku mam te samą sytuacje: Lalka ratuj, co mam kupić mojemu? Wiesz jesteśmy X lat razem, wszystko już dostał. 

Przykre to. 

 

Co do siostrzanych perfum mi moja chciała sprzedać jeden od jakiegoś pop roku- nie chciałam, dała mi go teraz na urodziny. ??‍♀️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.