Skocz do zawartości

Jakie jest najlepsze piwo?


thvd

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam piwa z browaru Tenczynek ;) całkiem OK .... z pozostałych, niestety nie znoszę piw śmierdzących brudną ścierą czyli IPA, APA, AIPA są dla mnie niepijalne ....

Od dawna jeżdżę do Czech i przywożę regularnie kratę piw ;)  z tamtejszych polecam browary Lobkovicz - to jest grupa 8 browarów, Bernard, Svijany (choć mi ostatnio podpadli, bo dodają cukier do brzeczki).

Do tego np. Żubr (ale browar czeski), Dalesice, Rampusak .... z większych browarów Holba.

 

Generalnie czytać skład - nowy Harnaś ma np. dodatek syropu glukozowo-fruktozowego i dlatego m.in. ma 6% alkoholu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Imiennik napisał:

Nie wiem co w nich dobrego, w większości przypadków pół piwa leciało do zlewu, nie będę się katował za własne pieniądze

Problem z polską tzw. "piwną rewolucją" polega na tym, że zaczęła zżerać sama siebie. Producenci zrobią wszystko, żeby tylko wprowadzić nowe, "inne niż wszystkie" piwo, na czym niestety traci smak. Mamy piwa będące totalnie bezsensownym pomieszaniem stylów,  IPA z dodatkami soków albo nawet warzyw a i tak tajemnicą Poliszynela jest to, że w każdym mulititapie jest kran ze zwykłym pilsem, na którym knajpa czesze największą kasę. 

 

Czekam na piwo chmielone radioaktywnym uranem albo kocim gównem, bo pewnie do tego ta abberacja w końcu doprowadzi. 

 

Gdyby ktoś zapomniał, to piwo z cipy już w Polsce było. 

987c9656de9ff59cacb375b33e2dd0c4,780,0,0

 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Haha 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem w Niemczech to piłem Krombachera Pils. Świetne piwo, na mineralnej wodzie. Czuć w smaku, że każdy składnik wysokiej jakości. Ma naprawdę bogaty bukiet (czego nie możne powiedzieć o polskich piwach typu Namysłów czy Perła). 

Teraz w Polsce przypasował mi Budweiser. Kiedyś Pilsner Urquell, ale to drogie piwo które w sklepie kosztuje 6-7zł zł. 

Kozel czy Zatecky też wchodzi w grę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bernevek napisał:

Jak byłem w Niemczech to piłem Krombachera Pils. Świetne piwo, na mineralnej wodzie. Czuć w smaku, że każdy składnik wysokiej jakości.

Bawarskie prawo czystości. Dlatego niemieckie lagery (w większości) są lepsze, niż np. polskie koncerniaki.

 

A pamięta ktoś piwo Kmicic z Browaru Częstochowa? Pierwsze, które podkradałem ojcu z lodówki. Ach, co to był za smak ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mirek_handlarz_ludzmiMuszę Cię zmartwić, ale chyba właśnie na tym polega piwna rewolucja. Jest to totalna mieszanka stylów plus jakieś dziwne dodatki. Nasza rewolucja to i tak jakieś kilka lat za Duńczykami czy Amerykanami. Tam to dopiero potrafią zmieszać style, wzmocnić dodatkiem czegoś i jeszcze odstawić na rok do beczki, po czym po roku zmienić beczkę na jakąś inną i znowu leżakować ileś tam czasu.

 

26 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

kocim gównem

Browar Birbant kilka lat temu wypuścił piwo wędzone owczym łajnem:

http://www.browarbirbant.pl/pl/piwa/sheep-szit

 

Moim skromnym zdaniem nie ma najlepszego piwa. Każdy ma swój gust i każdego zadowoli co innego. W tym wątku to doskonale widać. Ilu piszących tyle opinii. Ja uwielbiam piwa mocne czyli RISy, Imperialne Stouty, piwa leżakowane w beczkach po winie czy czymś mocniejszym oraz nie pogardzę mocnymi podwójnymi lub imperialnymi AIPAmi. Im więcej owoców i chmielu tym dla mnie lepiej. Atak chmielu, kory kiedyś mi wykręcał ryja na bok, dziś jest dla mnie leciutkim piwem, do którego, nie powiem, mam sentyment, gdyż nasza rewolucja zaczęła się właśnie od niego.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Krugerrand napisał:

@mirek_handlarz_ludzmiMuszę Cię zmartwić, ale chyba właśnie na tym polega piwna rewolucja. Jest to totalna mieszanka stylów plus jakieś dziwne dodatki. Nasza rewolucja to i tak jakieś kilka lat za Duńczykami czy Amerykanami. Tam to dopiero potrafiś zmieszać style, wzmocnić dodatkiem czegoś i jeszcze odstawić na rok do beczki, po czym po roku zmienić beczkę na jakąś inną i znowu leżakować ileś tam czasu.

@Krugerrand kurła, kiedyś to było ? Był Alebrowar, była Pinta, był Birbant i było fajnie. Widawa zapodawała od czasu do czasu Misia Pipę a na półkach sklepowych były piwa z całego świata. Równolegle Brewdog wypuszczał cyklicznie swoje "Born to die" albo wymrażane bocki a jak ktoś miał ochotę na owoce, to sięgał po lambic z Krieka (szczególnie łatwo wchodziło  to piwo paniom ? ). Jak ktoś miał dojście, to kupował nieśmiertelne Punk IPA, które było niemalże jak niemieckie lagery pod względem ilości składników, ale trzymało smak klasycznej IPA.

 

A potem zaczęło się mieszanie w kotle brudną łychą, czyli udziwnianie na siłę.

 

Nie mam nic przeciwko mieszaniu styli i wpuszczaniu dodatków, tylko protestuję przeciwko temu, jak się to dziś robi. Bodajże Kraftwerk z 6 lat temu wypuścił na rynek piwo chmielone 7 różnymi chmielami. Smakowało to jak zapiekanka z keczupem, czyli wszystkie smaki wysyciły na maxa kubki smakowe, łącząc się w średnio zjadliwy smakowy monolit-gumolit. I mam wrażenie, że to w tę stronę właśnie poszły polskie krafty. Nieważne, jak smakuje. Ważne, że nowe. Snoby i tak wypijo i powiedzo, że smakowało.

 

10 minut temu, Krugerrand napisał:

Browar Birbant kilka lat temu wypuścił piwo wedzone owczym łajnem:

http://www.browarbirbant.pl/pl/piwa/sheep-szit

O proszę ? 

 

10 minut temu, Krugerrand napisał:

Moim skromnym zdaniem nie ma najlepszego piwa. Każdy ma swój gust i każdego zadowoli co innego. W tym wątku to doskonale widać. Ilu piszących tyle opinii. Ja uwielbiam piwa mocne czyli RISy, Imperialne Stouty, piwa leżakowane w beczkach po winie czy czymś mocniejszym oraz nie pogardzę mocnymi podwójnymi lub imperialnymi AIPAmi.

RISy zimą zdecydowanie tak ? APA/IPA zdecydowanie o każdej porze roku. Wędzonek i leżakowanych nie trawię. Kwestia gustu.

 

A pijasz herbatki z chmieli? Mam cententiala, amarilo, trochę marynki i sobie mieszam z wodą, jak mnie najdzie ochota. Smaczne, nie upija i kołysze do snu, jak najlepszy veczerniczek.

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

kocim gównem

Pierwszy browar produkowany z użyciem owczych odchodów powstał w Islandii. Słód jęczmienny jest wędzony nad ogniskiem, które zostało rozpalone na owczych bobkach. Receptura zawędrowała aż do Polski za sprawą browaru Birbant. Tak powstało piwo Sheep Shit ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Bawarskie prawo czystości. Dlatego niemieckie lagery (w większości) są lepsze, niż np. polskie koncerniaki.

Nie wiem o czym mówisz. W każdym razie Krombacher to piwo nadreńskie. 

 

edit.

Ah, doczytałem :D

Ponoć Augustiner to najlepsze niemieckie piwo. Nie piłem niestety. 

Edytowane przez bernevek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SSydney napisał:

U mnie w osiedlowym abc widziałem takie jakiś czas temu. Nie wiem czy dalej jest bo nie kupuje. ?

To Ci się udało :)

W różnych sklepach szukałem, ale niestety bezskutecznie. 

Co mnie zaskoczyło bardzo znalazłem piwa w lokalnych sklepach nad polskim morzem zupełnie z innych rejonów Polski, np. Tenczynek albo Namysłów 

:)

Te jakiego szukałem niestety nie było coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, TheWalrus napisał:

Czeskie są bardzo dobre, szczególnie czepowane (lane).

Pilsner Urquell, Litovel, Lobkowicz, Staropramen, Kozel.

pomieszałeś ....

1. Pilsner Urquell i Kozel to koncerniaki - obecny właściciel brandów to koncern japoński Asashi. Kozel to typowe EU piwo - nic dobrego ani też nic złego.

2. Staropramen to też duży browar - z tym, że w tym wypadku do niedawna to był państwowy czeski browar. I mają kilka ciekawych piw ;) np. Granat lub Nefiltr

3. Litovel i Lobkowicz to średnie browary - ja lubię np. Jeżek i Platan, a Litovel robi dobre 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwykłych piw żadne nie ma podjazdu do czeskiej Holby. Najlepiej smakuje oczywiście z kija, ale i w butelkach jest bardzo dobre. Cena za 0.5l to 4-5 złotych, w barach 6-7zł, czyli całkiem dopuszczalnie, bo samo piwo jest znacznie lepsze od popularniejszych czechów. No i jest faktycznie robione w Czechach, jeżeli ktoś chce to może nawet wybrać się zwiedzić ich browar.

Jeżeli chodzi o krafty to tutaj jest za dużo możliwości i za często się one zmieniają żeby wybrać jedno najlepsze. Warto spróbować kilku gatunków i browarów żeby znaleźć idealne pod siebie. Pinta to jest jeden z pewniaków, są najdłużej na rynku więc szansa, że się zawiedziemy jest minimalna. Fajną opcją są też multitapy, bo w niektórych można za darmo lub za symboliczną opłatę (rzędu 1zł) spróbować sobie wielu różnych piw bez konieczności wydawania kilku(nastu) złotych na coś co może okazać się niesmaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GurneyHalleck napisał:

pomieszałeś ....

1. Pilsner Urquell i Kozel to koncerniaki - obecny właściciel brandów to koncern japoński Asashi. Kozel to typowe EU piwo - nic dobrego ani też nic złego.

Wiem, ale to niczego nie zmienia, wciąż Kozel i Pilsner produkowane są w Pilźnie, w Czechach są lepsze niż te w Polsce, może przez pasteryzację na rynki zagraniczne, a Kozel podobno rozlewany w Poznaniu.

Staropramena też bardzo dobrze znam i piwa sezonowe, które kupisz zazwyczaj tylko rozlewane w czeskich hospodach ;)

 

Każde czeskie piwo wydawało mi się lepsze, nawet Branik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheWalrus napisał:

wciąż Kozel i Pilsner produkowane są w Pilźnie

Kozel produkowany jest pod Pragą - Velke Popowice - całkiem przyjemny odnowiony browar.
W Pilźnie produkowany jest Pilsner Urquell oraz Gambrinus :)
Pilsner Urquell butelkowy jest pasteryzowany, Kozel również.

Faktem jest, że Czechach np. w hospodach sieciowych Urquella można kupić niepasteryzowanego z tzw. tanku.

Nie jestem fanem tego piwa, zdecydowanie bardziej mi leży Gambrinus 11 niepasteryzowany i niefiltrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GurneyHalleck napisał:

Kozel produkowany jest pod Pragą - Velke Popowice - całkiem przyjemny odnowiony browar.
W Pilźnie produkowany jest Pilsner Urquell oraz Gambrinus

Być może, pomylilem się, ale produkowali Kozla w Pilźnie?

Gambrinus mi nie podchodzi, mi smakował lany Branik, więc nie wiem czy mam smak do piwa ;)

Z butelkowych to jeszcze Svijany jest ok, ale dużo zależy od partii, bywa słabo zakorkowany wg. mnie czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, TheWalrus napisał:

ale produkowali Kozla w Pilźnie?

nie, wg moich informacji nigdy nie był tam produkowany.

Branik to dobre, lekkie piwo (11), jedno z tańszych w CR, jest to "tani brand" Staropramena ;) tak na lato OK, ale w hospodzie nebo ve sklepe to bym raczej nie zamówił :)

W PL dostępne w Biedronce w cenie ok. 2,50 :)

Trzeba też pamiętać, że piwa czeskie dostępne w PL (i generalnie w Europie) to nie są te piwa, które produkuje się na rynek czeski. Nawet butelki są inne.
Zasadniczo w PL (wg marketingowców) nie sprzedają się piwa o zawartości alkoholu poniżej 5%, co eliminuje normalnie warzone 10 i 11, pozostają tylko 12 i mocniejsze.

A mnie właśnie najbardziej pasują 11 ;) czyli alk. max. 4,3 %

Notabene, jakieś rok temu oburzenie w Czechach wywołała informacja, że większość tanich piw marketowych np. z Lidla czy Penny, była produkowana w Polsce i stąd szła na całą Europę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo domowe - BETTER BREW  IRISH STOUT. Wyprodukowane własnym sumptem, kompletny zestaw z Allegro, proces produkcji włącznie z przepisowym leżakowaniem ok.4 miesiące. W butelkach, ok.120szt. zakapslowane, wyjęte pod koniec z chłodnej piwnicy. Trzeba poety aby opisać smak i zapach. :)

Różne piwa piłem, przedostatnio Heweliusz, bardzo dobry - lecz to moje domowe to boski nektar, nie da się z niczym porównać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.