Skocz do zawartości

Polecilibyście swoim dzieciom to forum?


Rekomendowane odpowiedzi

Załóżmy, że to forum i kanał na yt albo innym serwisie pożyje jeszcze min. z 10 lat, w zasadzie to życzmy tego.

 

Tak sobie rozmyślałam, bo np. Lalka będzie niedługo rodzić, w związku z tym naszły mnie pewne pytania. Jak uważacie: lepiej trzymać dziecko w błogiej niewiedzy dotyczącej matrixa (tak to ogólnie nazwijmy), lepiej podesłać najważniejsze rzeczy powiedzmy jakieś audycje Radia Samiec ew. książę Marka albo rzeczy innych autorów, lepiej podesłać całe forum (czy nie, bo tu za dużo przytłoczonych życiem ludzi co lubią sobie ponarzekać?), lepiej przekazać wiedzę osobiście zamiast poprzez innych (przy okazji różnych sytuacji w życiu) czy po prostu niech się uczy na zachowaniu rodzica i samo obserwuje świat? Skoro już zdobyliśmy wiedzę i się z nią różnie czujemy to jak wg Was najlepiej postąpić? Chcielibyście by siedział tu Wasz dzieciak i chłonął forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa to jak z świętym mikołajem. Z tą różnicą,że zacząłbym od zagranicznych książek i autorów. A same tytuły typu "ewolucja pożądania" itp. powinny same zainteresować we właściwym czasie. 

Gdyby dziecko miało problemy mimo obserwacji wzorca to bym powiedział ,że naukowcy przebadali co działa i wskazał kierunek. 

Po przyswojeniu wiedzy bym powiedział,że są miejsca gdzie ludzie rozmawiają na związane z tym tematy i dyskutują. (indywidualny kontekst modyfikujący teorię)

 

Nie wskazałbym dziecku czy też nastolatkowi forum jako pierwszego źródła ponieważ:

- łatwo je zanegować

- część wątków jest nacechowana emocjonalnie lub też skupia się na jedynym aspekcie zagadnienia (czady/kasa itp)

- ciężko sobie wyrobić neutralne stanowisko gdy brak doświadczeń własnych.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa

Ja osobiście nie, najwyżej gdyby mieli przeszło 20 lat, niech sobie czytają.

 

Szczególnie gdybym miał małą córkę bo wielu użytkowników jedzie ostro na kobiety i cisną im dosyć chamsko, dodatkowo teksty, że kobieta się do niczego nie nadaje ani do pracy ani do bycia w domu, co najwyżej jako dodatek seksualny, mogłoby jej zryć psychikę potężnie i jeszcze stałaby się feministką, przez te mundre teksty. 

 

Gdybym miał małego Gonzalesa również bym nie zasugerował z tego względu, że mógłby przejąć nienawiść do kobiet od wielu mężczyzn zamiast zrozumienia. 

 

Czy nam się podoba czy nie, jest tu wielu skrzywdzonych przez obie strony, śmiem twierdzić, że chyba 99% tu doznało jakiegoś uszczerbku na zdrowiu przez jedną z płci.

 

Zamiast dawać forum, na którym są różni ludzie, sugerowałbym lektury chociażby Marka ale nie strikte forum bo młody umysł nie wychwyci tego co trzeba - filter jeszcze słaby.

 

Pozdrawiam.

 

 

  • Like 6
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bruxa Nie chciałabym żeby moje dziecko chłonęło to forum. Z prostych powodów procz wiedzy jest tu duża dawka agresji, złości, żalu. Takie niziny emocjonalne. Tak samo wątpię, żeby moje dziecko zadawało życiu kiedyś takie pytania jakie ja zadawałam, i które mnie tu przywiały. 

Nikt tu nie jest bez powodu, każdy dostrzega jakiś problem i tu go przerabia. 

Moje dziecko będzie mieć dobry start, dwójkę świadomych kochających rodziców. :) 

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

Szczególnie gdybym miał małą córkę bo wielu użytkowników jedzie ostro na kobiety i cisną im dosyć chamsko, dodatkowo teksty, że kobieta się do niczego nie nadaje ani do pracy ani do bycia w domu, co najwyżej jako dodatek seksualny, mogłoby jej zryć psychikę potężnie i jeszcze stałaby się feministką, przez te mundre teksty. 

 

Gdybym miał małego Gonzalesa również bym nie zasugerował z tego względu, że mógłby przejąć nienawiść do kobiet od wielu mężczyzn zamiast zrozumienia. 

 Otóż to. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego jest ojciec, żeby taką widzę przekazać. 

Czy pokazałbym dziecku? Tak ale jakby miało przynajmniej 18 lat. I to tylko synowi. 

Jak widzę co tu baby wypisują (nie wszystkie) to wolałbym, żeby nie czytała tej spierdoliny.  

Mam wrażenie, że spora część kobiet tutaj jest po prostu zaburzona. (mam nadzieję, że nie większość no ale bądźmy optymistami)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Libertyn napisał:

Nie. Za dużo pierdolamento o kwadratowych szczękach

Z odpowiednią wiedzą miał byś duże prawdopodobieństwo że twój syn wyrośnie na chad-a  w mniejszym/większym stopniu zależnie od genów ale kluczowy jest tutaj tryb życia i dieta oraz otoczenie.

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Jest tutaj masa cennej wiedzy, ale też mnóstwo stereotypów i błędnych wniosków. Niektóre teorie powtarzana niczym mantra, do znudzenia. 

Dobre źródło wiedzy dla człowieka potrafiącego przepuścić tę wiedzę przez odpowiednie filtry i wyciągnąć własne wnioski.

 

Młody dostanie narzędzia, ale czy będzie potrafił się nimi posługiwać ? Zapewne nie. 

 

Powiem tak, to Ojciec mający wiedzę z forum, powinien przekazać ją synowi, gdyż młody człowiek może źle zinterpretować wyczytane tutaj informacje.

Więc rozmowa z synem o tej tematyce będzie najlepszym rozwiązaniem.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dany moment moja odpowiedz: nie. 

Córka naczyta się jaką ma być służką i że jest tylko do zaspokajania, a jak nie zrobi loda z połykiem, to może zapomnieć o męskim wsparciu. 

Syn stwierdzi, że kobieta to zło absolutne, zostanie wrednym, niszczącym je i samego siebie. 

To miejsce przesiąknięte ludzką złością, żalem i hipokryzją pod płaszczykiem egoizmu. Nie chcę by młody umysł tym przesiąknął. 

Część ludzi jest tu realnie zaburzonych (czyt. bazujących na skrajnościach). 

Edytowane przez Halinka
  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bruxa napisał:

Chcielibyście by siedział tu Wasz dzieciak i chłonął forum?

Mój syn bez przerwy pyta, kto to jest @mirek_handlarz_ludzmi i czy go znam osobiście, bo zdarza mi się rzucić okiem na forum przy nim :D

 

A odpowiadając na pytanie to zdecydowanie tak. Niech sobie wyrabia własne zdanie,  konfrontując się z różnymi postawami i odrzucając te, których miejsce jest w śmietniku, jak black pill, skrajne białorycerstwo, incelizm albo nieuzasadnione chamstwo i buractwo niektórych braci i sióstr. Wierzę,  że z tego tygla poglądów, jakim jest forum wyciągnie te najlepsze odcienie szarości a skrajności odrzuci.

 

Więcej,  chciałbym żeby moja córka też tu czasem zaglądała. Choćby po to, żeby się przekonać jakimi dupkami potrafią być czasami ludzie dla siebie. Wbrew pozorom forum to olbrzymia skarbnica przykładów,  jak nie postępować z ludźmi. 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekazuję swoim nastoletnim dzieciom wiedzę z forum osobiście, przy okazji zacieśniając z nimi więzi. 

 

Forum wzbogaciło mnie właśnie ze względu na różnorodność opinii, często przeciwstawnych do tych, które widziałam jedynie ze swojej perspektywy. Teraz często rozmawiając z dziećmi pokazuję im, że na daną sytuację, o której akurat rozmawiamy, ktoś może spojrzeć z innej strony, ale decyzje i tak ostatecznie będą należały do nich. 

 

Być może jak będą już pełnoletni zmienię zdanie i prześlę im link do forum, ale obecnie mam nadzieję, że uda mi się do tego czasu wzmocnić ich poczucie własnej wartości na tyle, aby to było niepotrzebne, i aby wchodzili w bliższe relacje z ludźmi ogarniętymi, mającymi poczucie godności i asertywnymi, i jednocześnie świadomymi siebie, własnej osoby. Czyli z takimi, którzy nie pozwolą sobie wejść na głowę i być zmanipulowani. Bo na takich właśnie ludzi próbuję cały czas wychować moje dzieci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, SzatanKrieger said:

Czy nam się podoba czy nie, jest tu wielu skrzywdzonych przez obie strony, śmiem twierdzić, że chyba 99% tu doznało jakiegoś uszczerbku na zdrowiu przez jedną z płci.

Nie tylko tutaj. Wszędzie. Każdy kto wchodzi w jakiekolwiek związki doznał uszczerbku. Życie to nie film z Hollywood. Tutaj po prostu mówimy o tym bezpośrednio i nazywamy rzeczy po imieniu.

 

Ja już teraz dawkuję wiedzę z forum swoim córkom. Gdybym miał chłopaka to forum i Kobietopedia byłyby da niego lekturą obowiązkową (z odpowiednim komentarzem od ojca). 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Nie. Za dużo pierdolamento o kwadratowych szczękach

Ta - lepiej by syn od początku wiedział wszystko na ten temat by się nie dziwił czemu jest tak a nie inaczej.

 

Moje dziecko uczyło by się czytać właśnie z forum. 

 

3 godziny temu, Libertyn napisał:

Połowa tematów o chadach dotyczy uwarunkowań genetycznych.

Jeszcze by nabawił się kompleksów

A czyli lepiej wg. Ciebie by dziecko nie ogarniało czemu kolega chad (tak, znowu chady ale też fakty) ma takie powodzenie i wszystko łatwiej a on nie.

 

Właśnie o to chodzi, że jak już 3 4 latek będzie kumał o co chodzi to łatwiej będzie mu wybrać jakiś kierunek w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Analconda napisał:

A czyli lepiej wg. Ciebie by dziecko nie ogarniało czemu kolega chad (tak, znowu chady ale też fakty) ma takie powodzenie i wszystko łatwiej a on nie.

Ta lepiej by po spojrzeniu w lustro i stwierdzeniu że tej zasranej kwadratowej szczęki nie ma, się powiesiło. 

Godzinę temu, Analconda napisał:

Właśnie o to chodzi, że jak już 3 4 latek będzie kumał o co chodzi to łatwiej będzie mu wybrać jakiś kierunek w życiu. 

Kierunek przegrywa? Nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 11:08, azagoth napisał:

Tutaj po prostu mówimy o tym bezpośrednio i nazywamy rzeczy po imieniu.

No od jakiegoś czasu nie, bo niektórzy użytkowinicy czują się zaszczuci i obrażeni. Z forum się robi piaskownica z dziewczynkami. Nie można już powiedzieć, że ktoś jest głupi bo to już prześladowanie i hejt. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko zgadzam się.

Nie wiem co się stało ale robi nam się tu powoli szkółka niedzielna dla panienek z dobrych domów. 

Użytkowników od urażonych uczuć przybywa w postępie geometrycznym - chyba nowe pokolenie wchodzi na forum ;)

 

 

Edytowane przez azagoth
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.