Skocz do zawartości

Polecilibyście swoim dzieciom to forum?


Rekomendowane odpowiedzi

  Moje już dorosłe chłopaki od lat są informowani o tym miejscu, ale boją się tu wejść, jak diabeł do kościoła.

Pewnie podczytują i porównują z realem, może mają uraz po tym jak zacząłem traktować ich matkę, nie wiem.

Nie ma tu za dużo o podrywie, ale jest dużo o kobietach, czas ich zmusi na z konfrontowanie teorii z praktyką.

 

   Na razie starszy l.28 ma ciśnienie na kobietę i związek. Młodszy lat 23, chociaż ma powodzenie u lasek, olewa 

ich umizgi, mówi że nie miał by o czym z kobietą rozmawiać, a ruchanie to nie wszystko, moja krew!?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, a córce to już absolutnie nie. Młoda dziewczyna może poczuć nienawiść do mężczyzn i wpaść w spore kompleksy. Dla młodych facetów też nie jest korzystna ta wiedza, gdyż nie którzy zbyt popłynęli z chadami i innymi teoriami. Dla osoby powyżej 18 roku życia ma to większy sens. Wtedy łatwiej wyciągnąć dla siebie wiedzę i samemu przefiltrować co ma sens.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 03:30, Bruxa napisał:

Załóżmy, że to forum i kanał na yt albo innym serwisie pożyje jeszcze min. z 10 lat, w zasadzie to życzmy tego.

 

Tak sobie rozmyślałam, Chcielibyście by siedział tu Wasz dzieciak i chłonął forum?

Moim zdaniem to jest żle postawione pytanie. Celem Forum i działalności dydaktycznej Pana Marka jest popularyzacja wiedzy na temat psychologii ewolucyjnej. Czytanie historii ludzi zamieszczonych na Forum bez wstępnego przeczytania kilku książek z tej dziedziny wiedzy (np. Kobietopedia, książki Starowicza i inne) nie ma sensu. Trzeba wiedzieć, że relacje damsko- męskie rządzą się swoimi prawami uwarunkowanymi ewolucyjnie i każdy powinien je znać. Taka wiedza pozwala uniknąć wielu nieszczęść. Podeprę się autorytetem pana profesora Starowicza. Warto posłuchać co ma do powiedzenia. 01:20 do 05:00- o tym jest to Forum.  Od 11:10 jeden z przykładów jakie mogą być skutki nie uwzględnienia w swoim postępowaniu wiedzy z dziedziny psychologii ewolucyjnej.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Nie dlatego że to forum jest złe czy coś, ale po pierwsze - jest raczej deską ratunkową dla ludzi z problemami, co powoduje siłą rzeczy nadreprezentację negatywnych doświadczeń/poglądów; po drugie - stawiam na ich poprawny rozwój psychologiczny, społeczny i fizyczny, więc zamiast rekomendować siedzenie w jaskini i wertowanie internetów, wyganiam ich do ćwiczeń, spotykania się z ludźmi itd.

On 3/13/2020 at 7:24 PM, Trevor said:

Nie. Swoje dzieci wychowywałbym tak żeby nigdy tu nie musiały trafić.

O to to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się z perspektywy nastoletniej dziewczyny, która tu trafiła i w podobne miejsca w tym klimacie. A może nawet 15/16-letniego dziecka? Bo co to jest 15 lat ;) Jak chłoniesz w takim wieku myśli odrzuconych, zniechęconych i zarazem pełnych emocji mężczyzn po przejściach to nic dziwnego, że zaczęłam czuć straszną niechęć wobec kobiet, broniłam mężczyzn krytykując tak bardzo swoją płeć. Gdzie w tym wszystkim byłam ja, sama jako kobieta? Tego nie wiem do dziś. Później zmiana, za wszelką cenę chciałam udowodnić, że nie jestem głupsza, gorsza, że nie zasługuję na bycie zwykłym dodatkiem w czyimś życiu. Wykształciłam w sobie przez to mechanizm obronny, który kazał mi bronić się przed mężczyznami pokazując, że mogę być lepsza od nich na różnych płaszczyznach. Chyba nie miałam przed czym się bronić, ale nie dostrzegałam tego i z każdej strony czułam atak wobec siebie jednocześnie będąc świadoma kobiecej natury.

Czy poleciłabym forum? Oczywiście, że tak. Jednak nie w tak młodym wieku, w którym byłam ja sama, widząc po czasie jaki to miało na mnie wpływ. Pewne rzeczy ciężko ze sobą przepracować, jednak po tym wszystkim zaczęłam inaczej to postrzegać, rozumieć i też duża część połączyła się w jedną całość, taką zdrowszą. Co wymagało czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.