Skocz do zawartości

Ustawa antyprzemocowa a rzeczywistość - bez komentarza


Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że i tak wrobią gościa, że to jego wina, bo mógł przecież powstrzymać Panią przed uderzeniem. Przez bierną postawę sprowokował i skrzywdził. To nie jej wina, przecież PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA zachowałby się inaczej. 

 

 

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac to jest straszne co piszesz. Jeszcze gorsze jest to, że możesz mieć rację! 

Kobiety mają być równe mężczyznom ale jak trzeba wziąć odpowiedzialność to jednak nie mają. 

Kurwa weź się połap w tym człowieku. 

Jakbyśmy nauczyli mówić psy to pewnie wykazywałyby więcej logiki niż te stworzenia. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, mam za sobą takie (szczęśliwie lżejsze) pogawędki. A opinia publiczna nie wierzy, bo "...Ty chyba głupi jesteś. Po co kobieta miałaby samookaleczać się dla jakiegoś mężczyzny...". Pozostaje nosić ze sobą dyktafon, kamerę i liczyć na wymiar sprawiedliwości. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ustawa była by słuszna, gdyby próby jej wykorzystania przeciwko mężczyźnie były równie surowo karane.

Na przykład, jak kobieta chce wrobić faceta w gwałt, a okaże się, że kłamała, to sama powinna dostać kilka lat.

Ta kobieta jakby za swoje zachowanie dostałą 2 lata, to by się jej koleżaneczki 2 razy zastanowiły.

Ale ja się już poddałem i uważam, że obecna władza pracuje na to aby zdestabilizować społeczeństwo i

świadomie promuje patologie.

Od 30 lat cały czas jest coraz gorzej, nie wierze, żeby to był przypadek, nawet głupi wymyśli czasem coś mądrego..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej się słucha, gdy Marek o tym teoretyzuje, a inaczej zobaczyć na własne oczy. Jak Tomasz ujrzałem i uwierzyłem.

 

COŚ STRASZ-NE-GO

 

Niezbyt rozumiem reakcje „haha”, bracia. To bynajmniej nie będzie śmieszne, jeśli w którymś przypadku zabraknie nagrania. A weźcie pod uwagę, że pani może sobie coś zrobić będąc w domu, bez was obok. Monitoring 24h? A np. seks nie może być zgodnie z prawem utrwalany bez zgody. I to też spory obszar do nadużyć.

Edytowane przez wolnystrzelec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wolnystrzelec napisał:

Niezbyt rozumiem reakcje „haha”, bracia. To bynajmniej nie będzie śmieszne, jeśli w którymś przypadku zabraknie nagrania. A weźcie pod uwagę, że pani może sobie coś zrobić będąc w domu, bez was obok. Monitoring 24h? A np. seks nie może być zgodnie z prawem utrwalany bez zgody. I to też spory obszar do nadużyć.

Każde oszustwo to nic śmiesznego, ale nagrywanie wszystkiego, kojarzy mi się państwem policyjnym. Statystyki pokazują, że fałszywe oskarżenia o gwałt to tylko 2-10% (czasem 2-14%) zgłoszonych przypadków. Nie wiem jak z fałszywymi oskarżeniami o przemoc. Jak ustawa przejdzie w praktykę, to będziemy mieli może pełniejszy obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie moją eks myszkę. Nie samookaleczała się ale z automatu mnie obwiniała, nawet w żartach: uderzyła się o szafkę w kuchni i "aua czemu mnie bijesz?!"

 

Wtedy serdecznie śmiałem się lekko  zdumiony, bo wszak była w moich oczach moją nieskazitelną ukochaną i kochała mnie bardzo...

 

...do czasu aż zaczęła mnie atakować fizycznie, a jak sama nabiła sobie siniaka bo krzywo mnie uderzyła albo ją chwyciłem w samoobronie: również z automatu, już całkiem poważnie mowiła "nabiłeś mi siniaki, pobiłeś mnie i to zgłoszę".

 

Uważać na harpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czas zacząć pakować torby albo mieć jedną jak preppers, pierwsze czytanie ustawy w toku:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ustawa-antyprzemocowa-w-Sejmie-Natychmiastowe-izolowanie-sprawcow-przemocy-domowej-7873935.html

 

"Sejm w środę po południu przeprowadził pierwsze czytanie projektu tzw. ustawy antyprzemocowej, której celem jest natychmiastowe izolowanie sprawców przemocy domowej od ich ofiar. Poparcie dla rządowego projektu wyraziły wszystkie kluby parlamentarne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją zatem będzie oprócz intercyzy mieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu, a najlepsze z tego artykułu jest to żeby nie było wątpliwość kto skorzysta najbardziej:
"Posłanka Marzena Okła-Drewnowicz (KO) przyznała, że projekt wpisuje się w schemat walki z przemocą. Przypominając jednak wszystkie dotychczasowe rozwiązania w tym zakresie, posłanka zasugerowała, że obecny rząd wielokrotnie wypowiadał się przeciwko jej ofiarom. "Obecnie urzędujący prezydent, pytany o Konwencję Stambulską, odpowiedział w marcu 2017 r., że najlepiej jej nie stosować" - wskazała. Podkreślała też, że rząd ograniczył finansowanie wielu organizacji pozarządowych, które walczyły o prawa kobiet. "Po latach upokorzeń kobiet dzisiaj czynicie ukłon w ich kierunku. Nie wiem, być może dlatego, że zbliżają się wybory prezydenckie" - powiedziała, dodając, iż obawia się, że po wyborach "tego projektu może już nie być".

 

Trochę nie na temat, ale ciekawe jak facet w wywiadzie dowiaduje się jakie są kobiety:

 

 

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.