Skocz do zawartości

Kupno starych gier komputerowych PC - a, gier wideo.


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze,

 

Chciałbym sobie zakupić taką o to konsole, jest tam cała masa gier, ponoć 620. Czy to jest prawda ? 

 

https://pl.thetopmarket24.com/produkt/mini-telewizor/?fbclid=IwAR112Oofk15nByVH4sX9LiTXVQkvzDPZbPCBKdEjDHAAmPnTp5yI3FK3IUg

 

https://allegro.pl/oferta/gra-konsola-tv-retro-pegasus-620-wgrane-gry-8371573691?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Konsole+i+automaty&ev_adgr=Pozostałe&gclid=CjwKCAjwmKLzBRBeEiwACCVihqvYkZ-gNSRUtLNE4As2ssb2D3954Wv0cXa4NMuQgC-IgigUbvJzIBoCfbsQAvD_BwE

 

 

 

Gdzie można kupić 15, albo 20 letni, sprawny komputer ?

Ma ktoś taką retro konsolę ?

 

Gdzie można kupić stary 15 letni, sprawny komputer z windowsem Xp albo windowsem 2000 ?

 

Polecacie coś ?

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir jeśli masz komputer PC to mija się z celem, jest multum emulatorów i tysiące tytułów z różnych platform, gry retro są w modzie. 

 

Na dodatek emulatory dają często opcje podbicia rozdzielczości w stosunku do oryginału i lekkiego podrasowania grafiki.

 

Jak chcesz czuć się bardziej oldschool kup sobie pad/ joystick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mosze Red napisał:

Na dodatek emulatory dają często opcje podbicia rozdzielczości w stosunku do oryginału i lekkiego podrasowania grafiki.

Np emulator epsxe z pluginem pete's OpenGL2, potrafi dość mocno poprawić grafikę. 

 

 

Edytowane przez Patton
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Boromir said:

Ma ktoś taką retro konsolę ?

Zamowiona ale z zupelnie innej stajni. ?Moge zdac relacje za jakis tydzien, dwa.

 

8 minutes ago, Mosze Red said:

Jak chcesz czuć się bardziej oldschool kup sobie pad/ joystick.

Ja chce sie przeniesc w czasy nastoletnie i chce widziec przed soba konsole przypominajaca oryginal a w reku miec pada jak w oryginale.?

 

Co do emulatorow i sciagania gier nie wiem jak proste jest to do zrobienia i ustawienia z moja zasniedziala wiedza informatyczna. ZaPlace wiec za klimat i wygode :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TheFlorator napisał:

Ja chce sie przeniesc w czasy nastoletnie i chce widziec przed soba konsole przypominajaca oryginal a w reku miec pada jak w oryginale.?

Kwestia gustu, ja wole emulatory i nowoczesnego pada.

 

1 minutę temu, TheFlorator napisał:

Co do emulatorow i sciagania gier nie wiem jak proste jest to do zrobienia i ustawienia z moja zasniedziala wiedza informatyczna. ZaPlace wiec za klimat i wygode :)

Prościutkie, jest emulowane bardzo wiele konsol począwszy od antyków jak 8, 16, 32 bitowe, poprzez wszelkie typy automatów salonowych, po sega dreamcast, konsole nintendo, psx, psx 2, psp i wiele innych.

 

Starsze komputery jak commodore, atari, amigi też są emulowane.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sobie sprawić coś fajniejszego to pokombinuj z Raspberry Pi 4:

https://www.raspberrypi.org/

 

Zainstaluj sobie RetroPie:

https://retropie.org.uk/

Znajdź sobie giery retro z różnych platform.

Dokup sobie 2 pady do Xboxa.

 

Masz małe przenośne cudo z masą gier. A jak znudzi Ci się posiadanie mini-konsoli to możesz się z Raspberry pobawić z innymi rzeczami. Osobiście testowałem zarówno gry jak i odbiór kanałów z filmami. Wprawdzie siedziałem nad tym z jakieś półtora, dwa lata temu ale wiem, że można w taki sposób :)

Edytowane przez Azizi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mosze Red napisał:

Jak chcesz czuć się bardziej oldschool kup sobie pad/ joystick.

Rozumiem ciebie, tylko jak uruchamiam DOS BOXA to nie działa nie wiem czemu. znasz jakieś inne  programy ? z jakich ty korzystasz ? 

gdyby był PLAYSTATION 1 albo PLAYSTATION 2 tak jak ta gra telewizyjna. To bym kupił

1 godzinę temu, Patton napisał:

Np emulator epsxe z pluginem pete's OpenGL2, potrafi dość mocno poprawić grafikę. 

Niezłe. Działa ten program na Windows 7 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz popykać sobie od święta to tak jak koledzy powyżej sugerują, wyposażyć się w emulatory. Konsole są zabawnie proste w emulacji, z komputerami jest nieco więcej kombinowania, zwłaszcza z tymi które występowały w sporej ilości odmian i konfiguracji sprzętowych (Amigi czy standard MSX). Znam takich co zajmują się starymi grami hobbystycznie i kolekcjonują (oraz utrzymują w stanie sprawności) autentyczny sprzęt sprzed lat podłączany do telewizorów CRT ale to, jak każde inne hobby, wymaga poświęceń. Minikonsole to niestety fajnie wyglądające emulatory sprzętowe które schodzą za chore pieniądze, nierzadko drożej od autentyków z epoki które odwzorowują (a i często jakość jest taka sobie, przede wszystkim w przypadku miniaturek Segi).

Edytowane przez Phantom Slasher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Boromir używałem PCSX2 , PPSSPP, Redream i wielu innych.

 

Wszystko z padem logitecha. 

 

Tu masz stronę z emulatorami: http://www.emulator-zone.com/doc.php/dreamcast/

 

4 godziny temu, Boromir napisał:

gdyby był PLAYSTATION 1 albo PLAYSTATION 2 tak jak ta gra telewizyjna. To bym kupił

Jest:

 

https://www.morele.net/sony-playstation-classic-5763514/

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mosze Red said:

emulowane bardzo wiele konsol począwszy od antyków jak 8, 16, 32 bitowe, poprzez wszelkie typy automatów salonowych, po sega dreamcast, konsole nintendo, psx, psx 2, psp i wiele innych.

Jak jest z prawami autorskimi do tych gier na emulatory?

 

Sa to pirackie kopie czy z racji wieku gier jest juz to freeware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TheFlorator napisał:

Sa to pirackie kopie czy z racji wieku gier jest juz to freeware?

Jak masz swoją oryginalną gry to jest legalne. Czyli w teorii powinieneś pobierać tylko ROMy gier, które nabyłeś legalnie. 

 

Niektóre emulatory dają opcje zakupy legalnych kopii gier np. Dolphin. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mosze Red napisał:

Ciekawe, ile będzie gioer dostepnych :). Może się skuszę i kupię :) 

3 godziny temu, Obliteraror napisał:

PS Vita świetnie emuluje PSX i PSP, swoją drogą :) - emulator Andrenaline. Na Vicie emuluję też u siebie Amigę, Atari, C64, Segę Genesis, Super Nintendo, Game Boya (zwykłego, Colora i Advance), + arkadówki z salonów.

Chodzi mi o programy na PC - a 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Boromir napisał:

Ciekawe, ile będzie gioer dostepnych :). Może się skuszę i kupię :)

Jak modujesz i masz pendrive to jest dostępne wszystko co wyszło na ps1.

 

Cena konsoli to około 170 pln w tej chwili + pendrive 32 giga + przesyłka, za 200 pln masz kupę zabawy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.