Skocz do zawartości

Jak postrzegacie taką osobę?


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie. Jak postrzegacie osobę, która jest ładnie ubrana, mówimy teraz tutaj o płci męskiej, czyli ładna koszula, dobrze dobrane spodnie, modne buty, fajny zegarek, który nie musi być za drogi ale ładnie wygląda? Jakie są wasze pierwsze skojarzenia podczas spotkania takiej osoby? Co sobie o niej myślicie? Jestem ciekaw waszej opinii jak sposób ubierania się wpływa na odbiór środowiska. Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc na pewno ktoś schludnie i elegancko ubrany ma już plusa na wejście, nie interesują mnie metki i marki, bo wiem, że za 100 złotych można się lepiej ubrać niż za tysiąc, ale jeśli dochodzi do jakiejś interakcji z nim, to wygląd schodzi na drugi plan, a ważniejsze stają się:

  • uścisk dłoni (a nie jakiś śledź, vide @arch i jego randki);
  • tembr głosu;
  • patrzenie rozmówcy w oczy (ale nie jak psychopata, tylko kulturalnie);
  • postawa;
  • savoir-vivre interpersonalny (kiedy ktoś mówi, to się nie wpierdalasz);
  • pozytywne nastawienie;
  • żywe zainteresowanie interakcją, a nie zwykłe odfajkowanie jej;
  • sposób budowania zdań;
  • łapanie aluzji;
  • inteligencja;
  • płynność rozmowy;
  • idiolekt.

O wygląd trzeba dbać - jak najbardziej - ale o wiele ważniejsze jest to, czego nie widać.

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Like 10
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety (?) robi to wrażenie na kobietach. Jak raz na ruski rok wbiję się w garnitur i jakieś lepsze buty, to zdarza się, że kobiety odwracają na ulicy w moim kierunku wzrok.

 

Ale że mi ta atencja nie jest do niczego potrzebna, to wolę się ubierać w ciuchy, w których jestem "niewidzialny".

 

Ach te stereotypy, ach to społeczne programowanie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto W jakiś sposób odznaczasz się pieniądzem. Do tego, jeśli masz w miarę wysportowaną sylwetkę, to i pewnie gajer dopasowany. Wyglądasz elegancko, schludnie, podkreśloną budowę ciała, prawdopodobnie robisz jakiś dobry kwit. Jesteś zaskoczony że się oglądają? Jak jakaś panna śmiga w dresie, to się oglądasz, czy za takimi co im garderoba opina zgrabne, kształtne ciałko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, prod1gybmx said:

Jesteś zaskoczony że się oglądają? Jak jakaś panna śmiga w dresie, to się oglądasz, czy za takimi co im garderoba opina zgrabne, kształtne ciałko?

Nie no nie jestem zaskoczony i widzę analogię :D

 

Tylko że mi to osobiście nie jest do niczego potrzebne, ta atencja.

 

Od kiedy to pokminiłem, przyznam, trochę inaczej patrzę na kobiety które regularnie się ubierają w super kiecki, chodzą na obcasie i mają odjebany makijaż. Zastanawiam się np nad tym, ile w tym jest narcyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto Kobieta dba o wizerunek i o to jak ją postrzegają. Chcą się czuć pożądane, taka ich natura. Są w stanie poświęcić dziesiątki godzin w miesiącu, żeby wertować kolejne strony z ciuchami, makijażami i pomysłami na swój "image". Im serduszko rośnie kiedy ktoś im powie że wygląda seksim a nam kiedy ktoś dostrzeże i doceni nasz intelekt. Dopamina nas napędza kolego ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak bardzo jest wystrojony. Jeśli jest nadmiernie odwalony jak na pokaz mody to śmiać mi się chce. Ostatnio widziałem taką parkę w galerii, babka ubrana w cała w skórze, szpile, torebeczka Karl Lagerfeld a jej facet jakaś kurtka zimowa do aż do kolan, widać, od razu że droga. Wyglądali jak z jakiegoś konkursu na najładniejszą parę a pojechali tylko na zakupy...

Edytowane przez fikakowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fikakowo Zwróciłeś uwagę na te osoby - cel osiągniety. O to im dokładnie chodziło. Może Ty popatrzyłeś z politowaniem ale inne siksy wertujące godzinami codziennie insta, piały z zachwytu. Podbite ego i strzał z dopaminy

Edytowane przez prod1gybmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradne, co ten Pan z filmu mówi. Nie, Zuckerberg nie stracił. To oni stracili na Zuckerbergu, bo kierując się durnym stereotypem i widząc geeka pozbawili się szansy na ciężkie miliony dolarów, tracąc szansę na inwestycje w pierwszej transzy. A jest tak, że najczęściej Panowie w garniturach pracują dla Panów w t-shirtach, szczególnie jeżeli mówimy o tzw. młodszym pokoleniu przedsiębiorców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Obliteraror said:

A jest tak, że najczęściej Panowie w garniturach pracują dla Panów w t-shirtach

To oczywiste. W robocie musisz się wbijać w garnitur, bo potrzebujesz pieniędzy od innych (jako np handlowiec). Jak możesz się ubierać w t-shirt, oznacza to, że inni potrzebują pieniędzy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że garnitur nie robi roboty i nie pomaga. Sam się w niego wbijam od czasu do czasu, szczególnie dla klientów 50+ i przy pierwszej wizycie. Ale jak gadam z mlodziakami o pomysłach na biznes, to mam to gdzieś. Miej i dres, jak widzę pasję, ogień w oczach i pracowitość. Nigdy nie oceniam książki po okładce. Takie przyzwyczajenie starego nerda, który lubi takich freeków. Bo oni zmieniają świat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru lat mam wyjebanę na swój wygląd, gole się wtedy kiedy chce.

Mam parę swetrów które mają po ponad 10 lat, ale bez uszkodzeń i czasem je zakładam.

Może jak byłem młodszy to jakoś mi bardziej zależało na wyglądzie.

Najczęściej chyba kupuje spodnie i t-shirt bo je najczęściej zużywam i buty bym do tej listy dopisał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, .LaRs napisał:

osobę, która jest ładnie ubrana, mówimy teraz tutaj o płci męskiej, czyli ładna koszula, dobrze dobrane spodnie, modne buty, fajny zegarek, który nie musi być za drogi ale ładnie wygląda

Ładny chłopak musi być.

Z opisu postrzegam jak schludnego, dbającego o wygląd. To tyle.

 

Niewiadomo cz się myje, bo może to tylko wygląd ale być może jest też czysty.

 

Na pewno słowo "ładny" pasuje do męskiego mężczyzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, .LaRs napisał:

Jak widzę tak ubraną osobę jak na filmie to od razu sobie myślę, że ta osoba jest bardzo zamożna, pewnie prowadzi ciekawe życie, ma dużo znajomych, jest po prostu atrakcyjna.

 

 

Przecież ten koleś jest słabo ubrany, wygląda jak akwizytor i tak mi się kojarzy. W Wawie, szczególnie w okolicach biznesowych jak mordor można spotkać świetnie ubranych kolesi dla których strój to hobby czy wręcz styl życia.

 

Ogólnie gajer dobrze się kojarzy chyba, że nosisz go o dwa rozmiary za dużego z żółtą koszulą ala @absolutarianin wtedy wygladasz jak debil. Wybór należy do ciebie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.