Skocz do zawartości

Jak przetrwać kwarantannę


leto

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, leto said:

Jakie macie pomysły, żeby nie ocipieć z nudów?

Tradycyjnie po polsku, remont?

10 hours ago, Conrad said:

Przypomniałeś mi żeby naładować na 100%, dzięki!

Wczoraj też mnie coś tknęło żeby naładować.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, yrl napisał:

Zapasy mam zrobione. Książki na czytnik kupione :P Gry na ps4 do ogrania. Damy radę. Aby nie wyłączyli prądu ani wody bo wtedy nawet 2-3 dni siedzieć w domu to masakra. 

A widzisz ..... a gdzie power-bank ? ?

 

Przetwornica samochodowa 12v, akumulator żelowy - tak z 30 -50 aH i ze dwa panele solarne po 100w - masz z głowy - telefon naładujesz, laptopa też .... lampkę led podłączysz wiec po cmoku siedzieć nie będziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zabunkruje w domu na conajmniej okres tych 2 tygodni. Wszystko odwołali a na siłownie i zajęcia dodatkowe nie mam odwagi iść z takim zdrowiem. Mam wrażenie, że w moim mieście wirus jest od conajmniej grudnia. Nieoficjalnie się dowiedziałem, że wtedy masę osób włącznie ze mną przechodziło coś grypo podobnego. A przez tydzień mnie trzymało w domu... 

 

No cóż są gry, jest gitara (tylko nowe struny trzeba założyć), jest nauka, wpizdu e-booków, Internet, drążek do podciągania, gumy oporowe, lekkie zapasy żywności i wody. Hantle by się przydały i więcej miejsca. Zdaje się, że bedę wychodził tylko do sklepu osiedlowego i parku aby nie oszaleć w domu - niby introwertyk ale mnie to wpienia taki "areszt domowy". 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zaciągnąć do domu jakąś fajną laskę .... wmówić jej że jest kwarantanna i nie można wyjść z mieszkania ? ... ( najlepiej szukać takiej małej, szczupłej - żeby dużo nie żarła )

Edytowane przez wojkr
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak? Napierdzielać, cały dzień posty na forum, nie wiesz o tym @leto? ? 

 

A tak serio, mam tyle do zrobienia... Gra na gitarze, praca nad własnymi kawałkami, zlecenia dodatkowe, kalistenika, nauka, książki że taka kwarantanna to dla mnie zbawienie.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Trevor napisał:

Potwierdzam świetne filmy. Gettysburg i scena obrony, i szarży na bagnety pod Little Round Top - świetna (korpus konfederatów atakował samotną 20-stą kompanię z Maine pod dowództwem Chamberlaine'a na flance armii unii). Polecam też książki z serii https://lubimyczytac.pl/ksiazka/50373/bogowie-i-generalowie https://lubimyczytac.pl/ksiazka/50372/gettysburg Bardzo fajnie są przytoczone postaci generałów. Od wojny secesyjnej zaczęła się moja fascynacja historią również gorąco polecam i książki i i filmy. Gettysburg był kręcony głównie przy użyciu grup rekonstrukcji historycznych. Wspaniały film.

Zachęciłeś mnie.

Tym bardziej, że interesuję się historią.

Pasją bym tego nie nazwał bo nie spędzam przy tym dzień w dzień.

Natomiast nooo lubię bardzo słuchać o tym.


Klimaty średniowieczne to moje ulubione, ale wojna secesyjna jeszcze też.

Dopiero 1 i 2 wojna światowa oraz zimna no już mnie mniej jarają - są za blisko teraźniejszości.

Tym tematem jarałem się w liceum ze względów politycznych.

Odkąd politykę rzuciłem w cholerę i tylko od czasu do czasu zaglądam - to ten dział historii mnie nudzi.


Ci to byli dopiero mężczyźni z krwi i kości.

Wychodzić na bój i sam na sam dźgać mieczem w walce bezpośredniej.

A nie chować się za murami i strzelać z dystansu..

Albo jak tchórz posyłać ludzi na front, a samemu chować się w pałacu bądź uciekać za granicę.
(Taka mała iluzja do początku drugiej wojny światowej - chyba wiecie o jakim polskim polityku mówię;)

Co ma dziś miejsce z naszymi elytami.

W bitwie pod Grunwaldem sam Jagiełło pojawił się na polu.

Co prawda nikt go nie rozpoznał z wrogów, no ale to jak najbardziej było na naszą korzyść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ragnar1777

Ostrzegam, że jak wkręcisz się w tematykę wojny secesyjnej to wszystko się zmieni.

Byłem kompletnie zielony w temacie. Wystarczyło, że obejrzałem "Gettysburg".

Cały następny rok w liceum byłem w to wkręcoy. Filmy, książki (zakupiłem całą trylogię Sheerów oraz choćby biografię o Thomasie "Stonwall-u " Jacksonie). Teraz już niestety nie mam czasu na granie, ale w liceum ostro nawalałem w "Ultimate General Gettysburg" i "Ultimate General Civil War".

Cały klimat wojny secesyjnej ujęty w jakże krótkim i niskobudżetowym filmie. Da się? Da się.

Jakby czytał to ktoś jeszcze i był zainteresowany tematem to mogę stwierdzić, że jeden z NAJLEPIEJ stworzonych dokumentów historycznych zrobili Amerykanie o bitwie pod Shiloh.

Podchodząc do tego myślałem, że to będzie zwykły "dokumencik". Nie minęła chwila, a zajawkę miałem przy nim niczym przy wielu innych dłuższych i wysokobudżetowych filmach.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/13/2020 at 11:27 AM, bassfreak said:

raczej nie zaszkodzi.

Ok. bazujesz na tym co przeczytałeś lub swoich doświadczeniach ja na swoich realnych doświadczeniach i dziwnym trafem wtedy miałem więcej przeziębień bez s. prawie lub wcale.

On 3/13/2020 at 11:09 AM, wojkr said:

Nie polecasz

Nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.