Skocz do zawartości

14 dni kwarantanny po przekroczeniu Polskiej granicy


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, wiecie może od kiedy jest kontrola na Polskiej granicy? Chcę wrócić z Holandii do Polski teraz ale nie wiem co z tą kwarantanną 14-dniową, którą będzie trzeba odbyć po przyjeździe. Ktoś coś wie więcej na ten temat?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaxMen napisał:

Domowa 

Co ciekawe, moja matula przyjeżdża do Polski, na początku kwietnia z Niemiec? Ma sprawy do załatwienia. Jak dobrze rozumiem, będzie miała kwarantannę 14 dniową. A, że zatrzymuje się u mnie, będę miał i ja kwarantannę ? Przymusowy urlop w pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Analconda napisał:

W teorii trzeba siedzieć w domu.

Ale nie ma obowiązku otwierania policji drzwi.

Ta odpowiedź brzmi dość niepoważnie. Pozwól, że doprecyzuję.

 

W teorii i praktyce taka osoba ma obowiązek przebywać w wyznaczonym miejscu (w domu lub wyznaczonym miejscu jeżeli nie ma własnego lokum - np. osoba bezdomna). Za złamanie kwarantanny grozi na dzień dzisiejszy mandat do 5 tysięcy złotych.

W trakcie kontroli unikany będzie kontakt bezpośredni przez funkcjonariuszy. Najpierw miejsce pobytu danej osoby potwierdzone zostanie telefonicznie, a następnie patrol policji sprawdzi na miejscu, czy dana osoba faktycznie znajduje się tam, gdzie zadeklarowała (funkcjonariusz nie ma obowiązku wchodzenia do mieszkania, wystarczy, że osoba poddana kwarantannie na telefoniczne polecenie funkcjonariusza pojawi się w oknie).

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MG-42 napisał:

@Analconda Policja sama otworzy?

Bez nakazu?

 

@Gołodupiec Nie mam telefonu, nie mam ochoty podejść do okna bo nie muszę. Nie mam obowiązku otwierania policji drzwi - i co mi zrobią? Nic.

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gołodupiec napisał:

Ta odpowiedź brzmi dość niepoważnie. Pozwól, że doprecyzuję.

I dlatego czekam, aż za idiotów ktoś się weźmie porządnie, bo takich może być więcej. Na przykład podciągnie się jakiś paragraf za nieprzestrzeganie kwarantanny dla takich nagle wyrosłych "buntowników". 

 

Chociaż jak panika będzie postępować w tym tempie, to może ludzie sami takich będą linczować :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tytuschrypus napisał:

I dlatego czekam, aż za idiotów ktoś się weźmie porządnie, bo takich może być więcej.

Myślę że w takich wypadkach. Państwo będzie karać, je.bać nie wyróżniać. Wszyscy widzą sytuację we Włoszech. Gdzie państwo sobie a ludzie sobie. U nas dodatkowo dojdzie "straż" sąsiedzka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Analconda napisał:

Nie mam telefonu, nie mam ochoty podejść do okna bo nie muszę. Nie mam obowiązku otwierania policji drzwi - i co mi zrobią? Nic.

Rodowitych Niemców specustawą ze swoich domów wywalili, żeby mieli gdzie ulokować nielegalnych imigrantów a ty myślisz, że w stanie kryzysowym ci policja bez nakazu nie wejdzie jak im nie otworzysz bo będziesz grał na kompie. Imigranta zarobkowego z Polski. Będą prosić o otwarcie drzwi. Hahahhahahahha

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granice powinny być zamknięte dawno dawno. W momencie gdy koronaświrus szalał tylko po Chinach, nie wiem czego oni się spodziewali, że tu europę ominie? 

Najgorsze są stare dziady i babki, zamiast siedzieć po domach (a z tego co widzę ulice są puste) to oni wyjątkowo się ożywili. Kolejki w biedronkach, lidlach, auchanach, same stare dziady. 

Jutro niedziela to kościółek i jest przed świetami wielkanocnymi, więc i drogi krzyżowe będą, całowanie krzyża, gromadzenie się pod ołtarzem jak najbliżej księdza dającego eucharystie itd :) 

No przecież bozia ich uchroni, tam nic się nie może stać bo to miejsce święte. 

 

Moim zdaniem jest już po ptokach, chorych będzie przybywać aż choroba sama wygaśnie. 

 

W pierwszej kolejności powinny zostać zamknięte granice, potem kościoły i wszystkie sklepy wielkopowierzchniowe. A dziadostwo pod groźbą odebrania prawa do 13stej i 14stej emerytury zamknięte w domach. 10 dni temu była pierwsza osobą zarażona, teraz jest prawie 100 i 2 śmiertelne, za kolejnych 10 będą drugie Włochy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda No to poczytaj sobie co się działo w ciągu ostatnich kilku lat w Niemczech i Francji jak trzeba było rozlokować gdzieś nielegalnych imigrantów. Ludzi wypieprzali z własnych domów siłą, żeby tam jakiegoś murzyna z Somalii wsadzić. Poczytaj trochę informacji ze świata. Przyjdzie stan wyjątkowy, wjadą ci z buta na chatę i tyle się skończy twoje kozaczenie z prawami obywatelskimi.

Snujesz historyjki jak to z maczetą będziesz biegał po pobojowisku i broń policjantom zabierał a myślisz, że policja ci do domu nie wejdzie jak im powiesz "nie mam obowiązku otwierać wam drzwi". Beka z ciebie dzieciaku :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomko napisał:

Ludzi wypieprzali z własnych domów siłą

Źródło?

 

6 minut temu, Tomko napisał:

Przyjdzie stan wyjątkowy, wjadą ci z buta na chatę i tyle się skończy twoje kozaczenie z prawami obywatelskimi.

Mi nie wjadą - nie ma po co. A jak ktoś kogo kompetencji nie uznam każe mi siedzieć w domu to bez wjazdu na chatę nie dadzą rady sprawdzić tego czy przestrzegam czy nie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.