Skocz do zawartości

Pandemia!!!


wojkr

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłoszono pandemię  - stan pandemii ... ogłoszono pierwsze ograniczenia - ruch graniczny, ograniczenie zgromadzeń, zamknięto szkoły .... chcą ograniczyć handel i działalność lokali gastronomicznych i prawdopodobnie usługowych .... co dalej ?   ?

Stan wyjątkowy ?

Wprowadzą godzinę policją?

Zamkną granice ?

Ograniczą swobody obywatelskie ? 

Czeka nas kryzys gospodarczy ?

Powołają WOT i rezerwę ?

Zamkną większe miasta ?

Ograniczenia w działalności banków ? - problemy z wypłatą gotówki ??

Po sieci lata kupa plotek ... w Krakowie ponoć mają ograniczyć / zawiesić transport publiczny - MPK, mają ograniczyć działalność galerii handlowych, ponoć już ruszono WOT .... ile w tym prawdy, ile paniki ile dezinformacji  ??? 

 

..... żyjemy w ciekawych czasach- kwestią czasu jest wybuch paniki ..... witamy w nowej rzeczywistości.

 

 

Edytowane przez wojkr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że tak późno reagują jak to gówno się już rozprzestrzeniło.

Prędzej czy później na zdrowy rozsądek trzeba było to zrobić (kwarantanna i odcięcie).

Chiny tak zrobiły i dzięki temu sytuacja tam się ustabilizowała.

Nie wiem czy ludzie są tak głupi i liczą na cud z nieba, że epidemia sama wygaśnie.

Najbardziej w dupie mają ci co rzadko chorują, więc sobie lekceważą.

A sporo ludzi będzie teraz co chwile chorować przez tych lekko myślnych.

 

Nawet jeśli nie śmierć to zawroty głowy, zmęczenie, trudności z oddychaniem, ból gardła itp.

A z takimi objawami nie da się w sposób normalny funkcjonować.

Jakieś głupoty jak brak prądu czy spadki na giełdzie to przy tym uj.

Polska jest samowystarczalna pod kątem żywności i tego nie zabraknie.

Ale te debile masowo wykupują ryż i papier toaletowy jakby to miało właściwości lecznicze.

Przez to świrowanie więcej ludzi będzie na kupie i łatwiej się pozarażają.

 

 

 

 

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ksanti napisał:

Przez to świrowanie więcej ludzi będzie na kupie i łatwiej się pozarażają.

Chyba lepiej, jak wcześniej panikują, niż jakby mieli panikować, gdy już będzie więcej zarażeń, czyli wariant włoski i wyjebka na wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ksanti napisał:

Mnie dziwi, że tak późno reagują jak to gówno się już rozprzestrzeniło.

Wstawiałem na forum filmy Macieja Maciaka, o tym że rząd ukrywa epidemię, aby chronić dupę... tfu... Dudę przed wyborami. Nikt nie oglądał.

15 minut temu, Ksanti napisał:

Nie wiem czy ludzie są tak głupi i liczą na cud z nieba, że epidemia sama wygaśnie

Jakiś tam biskup zaczyna nawoływać parafie do zwiększenia ilości marszy pokutnych... Będzie dobrze. Matka Boska Nas ochroni, trzeba tylko iść na te procesje.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Frank89 napisał:

Zakładanie kolejnego takiego tematu to obłęd. Zrobiło się dość nieciekawie ale jaki jest sens spekulowania tego co się wydarzy ? kto to może wiedzieć? Zobaczymy.

Będą do Nas walić jak do kaczek z ostrej amunicji, wojsko już poleruje spluwy, żołnierze dostają kominiarki (żeby nie byli rozpoznani podczas robienia brzydkich rzeczy np. strzelania do ludzi) aktywowano grupy szybkiego reagowania MO'20 (Mogą Okraść 2020 tj. zarekwirować np. pojazd na potrzeby wojska), ORMO'20 (Oni Również Mogą Okraść 2020) oraz ZOMO'20 (Zanim Okradną Mordę Obiją 2020). Z Chin zamówiono mega dostawę pałek teleskopowych i pistoletów paraliżujących z Funduszy WHO do pacyfikowania ludności cywilnej podczas stanu wyjątkowego.  

 

Sprawdzone info.

Edytowane przez ZortlayPL
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Frank89 napisał:

Podasz żródło? 

Nie mogę, bo to tajne info którym podzieliłem się z Wami ryzykując życie. Teraz będę musiał się zakonspirować na czas trwania stanu wyjątkowego, żeby mnie tajne służby nie dorwały. Z fartem panowie.

Edytowane przez ZortlayPL
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz rząd działa całkiem nieźle (wyciągają wnioski ze sprawy Włoch). Nie mogą nagle jebnąć wszystkich zakazów bo by panika wybuchła (niektórzy mają problem z przystosowaniem się - wiele osób nawet na tym forum do ostatniej chwili będzie bronić swojego poczucia bezpieczeństwa, swoich teorii czy wyobrażeń o sytuacji). Nie zdziwię się jak w poniedziałek zostanie wprowadzony stan wyjątkowy (tak na serio). Zróbcie wszystko co możliwe żeby nie zachorować. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wojkr napisał:

Stan wyjątkowy ?

Nie.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Wprowadzą godzinę policją?

Nie.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Zamkną granice ?

Tak.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Ograniczą swobody obywatelskie ?

Tak np. zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Czeka nas kryzys gospodarczy ?

Tak.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Powołają WOT i rezerwę ?

Tak. Po to w sumie są.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Zamkną większe miasta ?

Nie.

 

6 godzin temu, wojkr napisał:

Ograniczenia w działalności banków ? - problemy z wypłatą gotówki ??

50/50.

Chodź w sumie jeśli chodzi o powołanie rezerwy. To moje szkolenie w marcu zostało odwołane przez WKU.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wprowadzono "stan epidemii" ... z tygodnia na tydzień coraz ciekawiej, kiedy stan wyjątkowy ? - a może go nie nie wprowadzą tylko wszystkie obostrzenia podciągną pod stan epidemii ?

Dz.U.2019.1239

w skrócie:

"Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, na mocy której wprowadzono w Polsce najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a potem stan epidemii, następująco definiuje epidemię: "wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących".
Stan epidemii to w myśl ustawy "sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z wystąpieniem epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych dla zminimalizowania skutków epidemii".
Wprowadzenie stanu epidemii daje ministrowi zdrowia szerokie uprawnienia. Może on ustanowić m.in. zakaz przemieszczania się, obowiązkowe szczepienia oraz zakaz funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy. "

źródło - https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25808728,koronawirus-w-polsce-morawiecki-wprowadzamy-stan-epidemii.html

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.