Skocz do zawartości

KoronaŚwirus. Odpalamy zapaść gospodarczą za 3..2..1


Rolbot

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe.

 

Orlen ma zapasów na ileś lat, także cena paliwa nie spadnie.

 

Co do nieruchomości, osobiście uważam, że albo staną albo będą dalej rosnąć. 

 

Na nieruchomościach nie ma bańki, stałe przyrosty 10% rok do roku to nie jest bańka.

 

To na tyle, spokój, oszczędzanie i tyle. O ile ktoś nie prowadzi małej lub średniej firmy to ma spokój. No chyba, że jest w firmie zagrożony wyrzuceniem to zaciskał bym pasa na miejscu tej osoby.

 

Pozostaje czekać, moim zdaniem - kryzys i prawdziwe tąpnięcie dopiero przed nami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baca1980 napisał:

Robię tak od wczoraj ale wprowadzają już limity wypłat. PKO BP na dzisiaj max. 2000 zł w okienku.

Klient chciał mi dziś wypłacić za FV w gotówce kilkanaście tysięcy i nie mógł kurwa wypłacić z bankomatu. A właśnie nie chciałem przelewów.

 

To jest ta "wolność".

 

Ja pierdole.

 

Edytowane przez hogen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baca1980 napisał:

Rząd ogłosił że koszt ''tarczy antywirusowej'' to bagatela 212 mld zł. Pewnie drukarnia NBP już rozgrzana do czerwoności. Ile spadnie zł? Pewnie w c.huj. W rządzie pewnie już żałują że tak ostro zagrali. 

Budżet na 2020 zakłada bilans na poziomie 435,3 mld, a oni pierdolą 212 mld tarczy antywirusowej ? 

 

Jak to prawda to ostatni dzwonek, żeby wymienić na eurosy i dolarosy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mac napisał:

 

Jak to prawda to ostatni dzwonek, żeby wymienić na eurosy i dolarosy. 

Panowie mógłby ktoś doradzić czy jest sens przy obecnym kursie walut? I jaka była by najlepsza waluta, która ochroniłaby przed spadkiem wartości PLN? Dodam, że z tego co się dowiadywałem CHF w swoim miasteczku praktycznie już nie dostanę    - max za 1k zł. Przy czym zdaję sobie sprawę, że przespałem temat o conajmniej miesiąc( $$ miałem w towarze, ale mogłem to szybciej upłynnić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mac napisał:

Jak to prawda to ostatni dzwonek, żeby wymienić na eurosy i dolarosy.

I frankosy :).Będzie burdel jakiego świat jeszcze nie widział.

 

 

Godzinę temu, Kiroviets napisał:

najlepsza waluta,

Chyba każda no może po za dolarem Zimbabwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mosze Red pięknie Ci rozpisał co ma i jak powinien wygladac zdywersyfikowany portfel.

Oczywiście, że lepiej być jak ośmiornica i mieć kilka odnóg niż jedna.

Rzucanie się  teraz wszystkimi oszczędnościami na jedną walute...np Franka to skrajna głupota, nie robi się zakupów czy to metali czy waluty jeśli kupuje go przysłowiowa ulica.

Jesli moja  60 letnia sasiadka, która nigdy nie bawiłą się w żadne inwestowanie i zyje od  1 do 1 mówi, że trzeba kupić złoto bo się opłaca to znak dla mnie, że na zakupy złota juz jest zdecydowanie za póżno i nie oplaca sie.,

Edytowane przez Timidus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Baca1980 napisał:

Ile spadnie zł?

Nie spadnie.

 

Wszyscy drukują. Wszyscy dookoła. Wszyscy. Rozumiesz?

 

Jak nasi dodrukują +30% PLN, Szwajcarzy +30% CHF a Brukselczycy +30% EUR, to jak się zmienią kursy walut? Która się umocni, a która spadnie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, KolegiKolega napisał:

ak nasi dodrukują +30% PLN, Szwajcarzy +30% CHF a Brukselczycy +30% EUR, to jak się zmienią kursy walut? Która się umocni, a która spadnie?

Jak wszyscy dodrukują +/- równo to spadnie wartość wszystkich walut w stosunku do złota/ ziemi/ kamieni szlachetnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mosze Red napisał:

Jak wszyscy dodrukują +/- równo to spadnie wartość wszystkich walut w stosunku do złota/ ziemi/ kamieni szlachetnych.

Masz Bracie rację.

 

Wniosek pierwszy: do długotrwałej ochrony wartości papierowe waluty się nie nadają. Równie dobrze się do tego nie nadaje PLN, jak i EUR, USD, CHF czy nawet GBP.

 

Ale aby dojść do następnych wniosków, trzeba uwzględnić coś tak istotnego jak czas. Wszyscy będą drukować, ale nie wszyscy w tym samym czasie. FED, ECB, SNB czy BoE mogą sobie drukować ile chcą - NBP będzie raczej obserwował sytuację i starał się podążać za trendami. 

 

Wniosek drugi: w krótszej perspektywie będą duże wahania kursów i duże okazję do strat dla większości spekulantów. Jak również świetne okazję do zarobku dla nielicznych. Ale to jest spekulacja walutami, a nie ochrona kapitału. Jak ktoś się czuję na siłach i może sobie pozwolić na straty - można próbować zarobić.

 

O złocie postaram się napisać później. To bardzo ciekawy temat.

 

P.S.

Świat nam bardzo przyspieszył ostatnio. Dłuższa perspektywa to 6-12 miesięcy, krótsza to 4 tygodnie. Dalej niż rok to fantastyka i wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia ja mam inne pytanie, jak zapatrujecie sie na zmiane pracy podczas tego kryzysu. U siebie w pracy sytuacje mam pewna, moge rowniez pracowac z domu. W nowej firmie bede nowy, wiec w razie problemow bede pierwszy do odstrzalu po okresie probnym. Z drugiej strony wieksza firma i pieniadze lepsze.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KolegiKolega napisał:

Równie dobrze się do tego nie nadaje PLN, jak i EUR, USD, CHF czy nawet GBP.

Nie do końca. 
Z jakichś powodów te wymienione waluty (oprócz PLN, który jest tylko czasem inwestycją okresową, i najczęsciej spekulacyjną) ludzie wolą inwestowac w te waluty niż np Rubla, czy Pesetę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A propo ostatnich wypowiedzi rzadu, że przedsiębiorcy nie będą karani za niezłożenie w terminie plików JPK.

Listonosz mi dzisiaj wręczył pismo z urzędu skarbowego, że jestem podejrzany o czyn zabroniony tj. niezłożenie JPK w terminie.

 

Tak, że tyle są warte deklaracje polskiego rządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.