Skocz do zawartości

KoronaŚwirus. Odpalamy zapaść gospodarczą za 3..2..1


Rolbot

Rekomendowane odpowiedzi

Mali się jeszcze ociągają. Ta rzesza graczy żyjących złudzeniami jeszcze chwilę przytrzyma to przez jakiś czas.

 

Fakt obiektywny w mojej okolicy w ciągu kilku dni na otodom pojawiła się możliwość kupienia działek od developerów. Niektóre działki już są własnością spółek celowych, mają plany zagospodarowania itd. Goście się zwijają. W tym jedna budowa, na działce, o którą była walka w Radzie Miejskiej w komisji zagospodarowania przez długi czas. 

 

Fizyczne srebro podskoczyło, spokojnie 15-20%, a może więcej w stosunku do początku marca, pomimo spadków w początkowej fazie paniki. 

 

Klienci spolaryzowali się, część jest za dociśnięciem gazu i finalizowaniem umów, część robi uniki i właściwie widzę, że szukają jak się wycofać (przy czym niektórzy widzę, że mają pretensje do całego świata a są i tacy z postawą mamy problem). Wczoraj przynajmniej dwie zawieszone firmy z mojego bezpośredniego otoczenia (rozliczaliśmy faktury na ostatni dzień miesiąca, więc rozmowa się wywiązała sama).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2020 o 19:32, BRK275 napisał:

Indeks VIX znacząco spadł w przeciągu minionego tygodnia. Czy to oznacza, że wracamy do "normalności"?

Pytanie z zakresu typowego "ulicznego inwestora", czyli przy całym szacunku, dostarczyciela kapitału.

 

Taki ktoś kupuje wtedy kiedy jest drogo, bo media o tym trąbią na lewo i prawo i sprzedaje kiedy jest tanio, bo jest tanio i wszyscy uciekają w dodatku kierowani medialną propagandą. A powinno być odwrotnie, tak robi tzw, smart money, kupują gdy jest tanio i sprzedają gdy jest drogo.  Zgodnie z maksymą pewnego barona: ostatnie 10% zysków zostawiam ulicy. 

 

Nie odpowiem Ci no to pytanie, gdyż mogę zostać posądzony o:

 

1. bycie chuj... gdyż zalecałem kupowanie, a jednocześnie aktywa jeszcze bardziej tanieją, ponieważ trafienie idealne w dołek jest jak trafienie szóstki w totka.

2. bycie jeszcze większym chuj... gdyż zalecałem sprzedaż, a to dalej rośnie, ponieważ idealne trafienie w szczyt jest również jak trafienie szóstki w totka.

 

Także drogi Bracie, edukuj się i zarazem obserwuj oraz sam wyciągaj wnioski.

 

Wszelkie rady inwestycyjne z racji naszego prawa wymagają ode mnie odpowiedniej licencji, a ja takowej nie posiadam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.