Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Hippie napisał:

Szukałaś na necie za wykrojami? 

Tak, znalazłam kilka po rusku. ?

Płatnych nie chcę. :D Na kokon sama sobie zrobiłam ale na ubrania się boję, za drogie materiały by zepsuć. :D

 

Nauczyłam się sama ale ciężko było bardzo, mnie czyjaś nauka nudzi i męczy. :)

Myślę, że jakbyś się nauczyła to byś się wciągła hehe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Lalka said:

Myślę, że jakbyś się nauczyła to byś się wciągła hehe.

Pewnie tak ale znam siebie na tyle, że to by było czasowe. 

To by się sprawdziło jakbym zrobiła w tym kierunku biznes ale już obrałam swoją ścieżkę i kurs nie zmienię. ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda solidnie. Materiał też wydaje się być dobrej jakości i aż bym chciała sobie pomacać taką kostkę sensoryczną albo opatulić się taką kołderką. :D 

Jest szansa zostać Twoją dzidzią? :D Chciałabym taką mamę :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Lalka said:

Ma któraś wykrój na bluzę dziecięcą? ?

Albo szyła z Was kiedyś bluze dziecięcą i pochwali się fotkami?

 

Siostrzenicom chce uszyć na święta, starszej dresówka pętelka z harrego pottera młodszej z myszki micki xd.

 Hej @Lalka,

Jesli nadal potrzebujesz to tutaj znajdziesz darmowy i sprawdzony przeze mnie  wykroj na dziecieca bluze kangurke.

https://brindilletwig.com/collections/all

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka bardzo fajne zamiłowanie. Jak byłam mała to chciałam zostać krawcową, z koleżanką namiętnie szyłyśmy ciuszki dla lalek. Jak bym umiała szyć na maszynie to wykonywałabym patchworki. Niesamowicie mi się podobają. Czasami przeglądam w internecie prace kobiet amiszów-no, mistrzostwo świata.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna Patchwork - ooo tak :D Szczególnie w wydaniu poduszek: 

img-0143.jpg

251cf7b84cfc44fc355d47651232f10b.jpg

7bbe1540bb674b85a9194f72792ce1ba.jpg

 

Ale też natknęłam się na tę sofę i się napatrzeć nie mogę:

Chester Club Seater Sofa - Harlequin Patchwork | Edmunds & Clarke Ltd

No ale to już robota zarówno dla szwaczki jak i tapicera. ;) 

Albo coś w wersji szydełkowej:

Rico_patchwork_blanket_d792aa64-3a4c-4c0

Kolorystycznie bardzo w moim guście :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HippieTa kanapa fajna, chyba reprezentuje moją kolorystykę i te pierwsze poduszki też. Ja mam kilka takich kupionych patchworków. Te z których słyną amisze, są bardzo pracochłonne i bardzo drogie, patrz ile babeczek musi to szyć. Generalnie kobiety to świetne rękodzielniczki.

 

https://naforum.zapodaj.net/c1feef994036.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/3751865fc116.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/7f9d9e1270bf.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/a91371ca9787.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.11.2020 o 12:35, Lalka napisał:

 

63755cf6422a53a8med.jpg

9d6e742aee9e90f1med.jpg

df141a889a3de2f8med.jpg

@HippieTipi dla psa, poduszka motylek i kostka sensoryczna, wyprawka dla maluszka: kokon, ochraniacz, poduszka do karmienia, poduszka motylek, rożek, zestaw do gondoli.

 

 

@Lalka a te wzorki i kwiatuszki to namalowałaś pędzlem czy czymś innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Czy ja wiem czy czasochłonne, godzina dwie roboty.

@cst9191Gotowe materiały, ja maluję tylko na jeansie. :)

 

 

@deomi i inni.

Ruskie ale darmowe wykroje hehe.

https://elina-patykova.ru

Będę szyła dwie bluzy dziecięce, jedna z harrego pottera druga z myszki minnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka na to co tworzysz to brak mi słów! Cudowności. Nie mogę się napatrzeć. Marzy mi się, żeby w przyszłości swoim pociechom coś takiego uszyć jak Ty uszyłaś. Ubranka też będziesz szyła?

 

Masz ogromny talent artystyczny, wydaje mi się, że z tego mogłabyś w przyszłości miliony monet zarobić. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Claudianne Schlebiasz mi. Hehe, ubranka i misie chcę szyć. Trochę zainwestuje po nowym roku i może w końcu znajdę jakieś stałe zajęcie dla siebie, a nie tylko dorywcze. ?

W tym tyg  albo przyszłym będę szyć bluzy, czapki i kominy na świąteczne prezenty to powrzucam fotki. ?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka aww chciałabym zobaczyć cudeńka, które stworzysz. Jest szansa, że je tutaj opublikujesz? ❤️ 

 

Bardzo chciałabym się nauczyć szyć, ale obawiam się, że mam do tego dwie lewe ręce. Od czego według Ciebie najlepiej zacząć, jak się nauczyć i przede wszystkim jaki sprzęt sobie zafundować na początek? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Claudianne Wstawię, wstawię hehe.

Zakup dobrej maszyny w cenie około 2 tys. Najlepiej stębnówka albo overlock, ja kupiłam zwykłego łucznika i bardzo żałuję. :(

Najprościej szycia nauczysz się na kocykasz i poduszkach, jest dużo filmów na yt, bawełna pościelowa jest łatwa w obsłudze, tania, tak samo jak owata/ kulka silikonowa czy flizelina.

Następnie można iść w dresówkę pętelkę czy drapaną, albo welur i szyć proste czapki/ kominy, getry.

 

Ja się porwałam z motyką na słońce i sama robiłam wykroje np na tipi. Nie mam pojęcia jak to osiągnęłam ale zalecam kupowanie wykroji gotowych albo darmowych.

 

Poduszka to prościzna, kroisz z materiału np kwadrat 40x40, przykładasz prawe strony do siebie i obszywasz zostawiając ok 5cm na wywrócenie na prawą stronę, ładujesz wypełnienie i zszywasz te 5 cm. Zwróć uwagę na swoje poduszki, wszystkie mają około 5cm widocznego ściegu.

 

@maggienovak Mam lepszy pomysł. Pierwszy miś z pierwszych ulubionych ubranek. ?

Będę takiego małej szyć to wstawię fotoł.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.