Skocz do zawartości

Boże, ale drożyzna w sklepach z dnia na dzień


thvd

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, Dyzma_Prezes said:

wziołem

wziąłem

 

--

6 minutes ago, Brat Jan said:

2 dni później mąki pod dostatkiem, kolejek brak, rynek nasycony. 

 

"U mnie" nigdy mąki nie zabrakło.

 

Dopiero co w sklepie; dopiero co, znaczy w piątek; zapytałem się współzakupowiczów kiedy tym ludziom braknie miejsca na półkach?

No i brakło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem dlaczego ludzie kupują tego kurczaka po te 22,99/kg, jeśli nie będzie popytu na kurczaka po tej cenie to będą musieli spuścić z ceny, wystarczy, że lud sie zbuntuje i wytrzyma bez tego mięsa tydzień to ceny od razu spadną, no ale... jest jak jest.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 21:10, .LaRs napisał:

A ja nie rozumiem dlaczego ludzie kupują tego kurczaka po te 22,99/kg, jeśli nie będzie popytu na kurczaka po tej cenie to będą musieli spuścić z ceny, wystarczy, że lud sie zbuntuje i wytrzyma bez tego mięsa tydzień to ceny od razu spadną, no ale... jest jak jest.

Zwykły Janusz tego nie zrozumie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Boże, ale drożyzna w sklepach z dnia na dzień
  • 1 rok później...

W listopadzie 2019 kupowałem teleskop za 1399 złotych. Dzisiaj ten sam teleskop, w tym samym sklepie kosztuje 2399.

 

Cena wzrosła o ponad 70%

 

Okular do tegoż teleskopu kosztował 279, dzisiaj 419. Wzrost 55%

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony 265zł w górę (wiadomo sezon).

Powerbank taniej o 5zł.

Koc gaśniczy taniej o 3zł.

Farba plus dwie dychy drożej.

Torby zestaw z 449 na 490zł

Chłodnia 150 na 180zł.

Olej 85-96zł.

Odkurzacz drożej o 2zł.

Olej 2 - 74-79zł.

Budzik 59-69zł.

Nakrętka 2.99-3.53zł.

Dywanik 50-55zł.

Zestaw tulei zawieszenia plus łączniki 199-238zł.

Płyn DOT 4 - 6.92-7.74zł.

Filtry 52-54.24zł.

Olej 3 - 47.70-59zł.

Zmywacz silikonu 13.50-15.10.

Świeca zapłonowa plus 10gr.

Miernik 66-75zł.

Toporek 36-41.

Redukcje taniej z 40 na 30 - taniej.

Szczypce 50-65zł.

Tabliczka 20-25zł.

Książeczka serwisowa 3.80-1.80 - taniej.

Siłownik klapy taniej o 1zł.

Tuleja zawieszenia 35-38zł.

Nasadka 56-60zł.

Zmywacz 8.20-9.30zł.

Akumulator bez zmian, aż dziwne.

Tarcze INOX 43-53zł.

 

A to wszystko zamówienie z bieżącego roku, aż z ciekawości sprawdziłem ceny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chleb zwykły w mojej przydomowej piekarni podskoczył z 2,90 na 3,40. 17% w górę, a poprzednia podwyżka nie była w cale tak dawno temu, pewnie gdzieś w środku pandemii, z 2,70 na 2,90.

 

Żeby nie odczuć skutków musiałbym podwyższyć swoim klientom ceny o te same 17%, co będzie trzeba kiedyś zrobić. I kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie ostro w górę. Jest jakaś masakra. Zawsze drożało na początku roku, a teraz rosną ceny w środku roku w oczach. 10% inflacja oraz celowa nie dostępność produktów i sztucznie zawyżanie cen szykuje się
nie ciekawie. Nowy rok jeszcze gorszy bo nowy nie ład wprowadzają. Klasa średnia musi umrzeć oraz chcą wykończyć małych przedsiębiorców taki jest plan i realizują go doskonale. 

Benzyna, budowlanka, elektronika, samochody zdrożały bardzo. Niedługo prąd i gaz ostro w górę.

Żarcie nie zdrożało aż tak bardzo, ale jaka jest jakość tego syfu to każdy wie. Dowalą wypełniacze utrwalacze smaku i kasa będzie im się zgadzać nie podwyższając cen.

Tylko praca i z powrotem do kurnika bez żadnych perspektyw na jakie kolwiek jutro. Tak będzie się żyło w tym chlewie jak świnia, a nawet gorzej bo jeszcze trzeba będzie pracować. Na końcu nas wykończą też jak świnie tanim żarciem i zdechniemy schorowani nie szczęśliwi w wieku 60lat przed emeryturą  :D

Niech żyje neofeudalizm i współczesne niewolnictwo!


 

  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.