Skocz do zawartości

Czy wracać teraz do pracy na zachód?


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, proszę doradźcie mi co robić.

Tydzień temu wróciłem do Polski z powodu Koronawirusa, również z powodu przestoju w pracy przez miesiąc.

Dzisiaj dostałem telefon, że mam wracać do pracy, jest to mała firma, jest nas 8.

Boję się teraz wracać na zachód - Holandia z powodu Koronawirusa ale nie mam pieniędzy na życie, nie mam i też nie chcę od nikogo pożyczać.

Co byście zrobili na moim miejscu? Boję się tej grypy i tego, że nie będę miał pieniędzy a jak zamkną granice to zostanę zupełnie bez niczego.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyjechał.

Jak wygląda Twój kontakt z rodziną? Poradzą sobie bez Ciebie? Masz rodzeństwo, które może przejąć opiekę nad rodzicami w trudnej sytuacji?

Tutaj w Polsce nie liczyłbym na szybkie zatrudnienie. Ewentualnie jak już to za głodową stawę.

Pozostanie tu dla Ciebie ostatecznie wegetacja.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Twoją odpowiedź BRK275. Jeśli chodzi o kontakt z rodziną to właśnie z mamą chcemy wrócić bo przyjechaliśmy razem ze względu na strach związany z Koronawirusem, z zamknięciem granic a przede wszystkim z tym, że mojej mamie skończyły się tabletki. Tata został w Holandii by utrzymać mieszkanie. Mam siostrę w Polsce ale ona jest dorosła i mieszka z chłopakiem. Teraz pieniądze będą bardzo potrzebne bo pracy coraz mniej i drożej w sklepach, jedyne co mnie trzyma w izolacji od świata to strach przed wirusem. Moja mama bardzo się boi, cały czas ogląda tv i nie może po nocach spać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, .LaRs napisał:

Bracia, proszę doradźcie mi co robić.

Trudny temat, trzeba przemyśleć kilka wariantów, tutaj moje subiektywne spostrzeżenia na gorąco:

 

1. Jesteś w Polsce, granice póki co otwarte, w Holandii też. Przez 2-4 tygodnie będzie wariactwo z zamykaniem granic/trudnościami w podróżowaniu/kwarantannami.

 

Sprawdź czy jeśli nie wrócisz teraz do NL to nie wsadzą Cię do jakiejś kanciapy na 2 tygodniową kwarantannę jak w Polsce.

Musiałbyś to sprawdzić z pracodawcą i uzyskać jakieś pisemne potwierdzenia, żebyś nie został tam na ulicy.

 

2. Z powodu zarządzeń rządowych, zamykania knajp i sklepów, pracodawcom drastycznie spadły dochody, wysyłają ludzi na przymusowe urlopy (zależy od kodeksów pracy i sytuacji - płatne 100%/75%/0%), mogą niedługo nie mieć na wypłaty.

 

Nie wiem jaka jest Twoja branża, ale uważaj, żeby za tydzień nie okazało się, że on wysyła wszystkich do domu i radźcie sobie. I każdy będzie musiał we własnym zakresie wracać do PL.

 

Tyle na gorąco, ja bym przez 2 tygodnie nie jechał tam, siedział bym obserwował sytuację. Nie z busa czy autokaru gdzieś na autobanie.

 

Ewentualnie, jeśli masz swój samochód to możesz podróżować i nawet w nim spać, wtedy jesteś mobilny.

 

Masz auto?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz swoim autem, nie będziesz mieć kontaktu z innymi pasażerami? Możesz sobie nakupić żarcia żeby w Holandii nie chodzić po sklepach? Tylko 8 osób w firmie, jak wszyscy będziecie zdrowi to szansa na zarażenie mała myślę.

Holandia ma teraz 1700 potwierdzonych przypadków ale to 1/10 000 ludzi tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, .LaRs napisał:

Tata został w Holandii by utrzymać mieszkanie.

Aha! Nie doczytałem. Macie tam mieszkanie i trzymacie się razem rodziną.

 

Aha, no to wracać tam, kuhwa jasne że wracać!

14 minut temu, .LaRs napisał:

. Teraz pieniądze będą bardzo potrzebne bo pracy coraz mniej i drożej w sklepach

Obkupcie się na zapas tanim ale porządnym żarciem w PL, lekami dla mamy i jechać do NL.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Imbryk napisał:

Nie wiem jaka jest Twoja branża, ale uważaj, żeby za tydzień nie okazało się, że on wysyła wszystkich do domu i radźcie sobie.

Praca polega na sortowaniu cebuli.

 

4 minuty temu, Imbryk napisał:

Masz auto?

Tak, moja mama ma.

 

3 minuty temu, Orybazy napisał:

Jedziesz swoim autem, nie będziesz mieć kontaktu z innymi pasażerami?

Tak, autem mojej mamy. Będzie nas dwóch plus koleżanka mojej mamy, która z nami pracuje.

 

4 minuty temu, Orybazy napisał:

Możesz sobie nakupić żarcia żeby w Holandii nie chodzić po sklepach?

Tak, mamy zrobiony zapas w Polsce, możemy to zapakować do samochodu. W Holandii też coraz częściej półki są puste ale oglądałem niderlandzką telewizję i rząd mówi, że robienie zapasów nie jest konieczne, co dzień jest dostawa żywności do sklepów ale ludzie i tak je robią.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @.LaRs że umieszczam to w Twoim temacie ale staram się zasięgnąć wiedzy skąd się da, sytuacja jest dynamiczna a moje rozterki też mają związek z pracą, czy bracia nie zechcieliby się odnieść?

 

 

Co do pytania @.LaRs trzymajcie się rodziną razem, jeśli nie to, odradzałbym wyjazd i odczekanie tych 2-3 tygodni, aby upewnić się jak będzie postępować sytuacja. Bo to, że wirus będzie codziennością jest faktem, pytanie w jakim stopniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, .LaRs napisał:

Praca polega na sortowaniu cebuli.

Okej, praca przy żywności powinna zostać utrzymana, bo rząd obiecuje ludziom zaopatrzenie plus psujące się rzeczy nie mogą czekać.

 

I tak większe możliwości jakiegokolwiek zarobku będziesz miał tam niż w Polsce.

 

W Twojej sytuacji uważam żeby jechać.

 

Offtop: oczywiście zakładam że jesteś młody i jeszcze się uczysz jakiegoś zawodu, bo nie  będziesz przez następne 40 lat cebuli sortował, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.