Skocz do zawartości

Proces sprzedażowy produktów elektronicznych


Mosze Black

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bracia, ogólny sytuacja wygląda następująco i proszę o radę:

 

Mam cyfrowy produkt, który chciałbym sprzedawać i teraz jak sb wszystko posprawdzałem to wychodzi mi mniej więcej coś takiego (dodam, że na razie w tym temacie jestem zielony) :

 

1. Potrzebuje strony sprzedażowej, tzw. landing page, więc rejestruje się na landingi.com, robię sb stronę, i płacę 39 zł miesięcznie za najniższą subskrypcję. Powiedzmy, że landing już sb zrobiłem. 

 

Z racji, że nie zajmują się dystrybucją i płatnościami, muszę znaleźć coś, co się tym zajmuje, więc:

 

2. Rejestracja na shopify, żeby zajmowali się płatnościami i dystrybucją na meila, koszt 29$ na miesiąc. 

 

3. Teraz trzeba ogarnąć domenę i serwer, żeby podpiąć stronę, więc wybrałem sb seohost.pl i strona pl plus serwery na 6 miesięcy dają koszt 43zł.

 

4. Dodatkowo rejestracja na paypal, żeby shopify przelewało kasę tam a nie na konto, w banku, gdyż na razie się tym zajmę hobbystycznie i zobaczę co z tego bd, na razie nie mam zamiaru rejestrować działalności gospodarczej, a nie chcę żeby ktoś się później dowalił o jakąś pierdołę. 

 

Całość 200 zł

 

I teraz pytanie, czy dobrze to wszystko rozumuję? I czy nie dałoby radę jakoś inaczej rozwiązać systemu płatności i dystrybucji inaczej niż na shopify, planuje zrobić landing z dwoma przyciskami i na razie w zasadzie tylko tyle i sb będe to modernizował i obczajał z czym to sie je. Sprawy marketingowe pomińmy, tu już ogarniam temat. 

 

Ogólnie dałoby radę ten system ulepszyć jakoś, nie zapomniałem o niczym? Fajnie by też było jakby się okazało, że płatności i dystrybucję tych produktów cyfrowych mogę rozwiązać jakoś łatwiej ^^. 

 

Edytowane przez Mosze Black
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mosze Black napisał:

na razie nie mam zamiaru rejestrować działalności gospodarczej

Cytat

Można też prowadzić sklep w oparciu o „działalność niezarejestrowaną”, ale tylko w wypadku, gdy przychód w danym miesiącu nie przekroczy połowy wartości minimalnego wynagrodzenia. W 2019 roku to suma 1125 złotych (wynagrodzenie minimalne to 2250 zł).

Należy jednak złożyć formularz VAT-R w dniu poprzedzającym rozpoczęcie sprzedaży (najpóźniej), czyli przed uruchomieniem sklepu.

Gdy przychody w danym miesiącu przekroczą wspomnianą kwotę – trzeba w ciągu 7 dni zarejestrować działalność gospodarczą.

 

Obejrzyj sobie stronkę https://webwavecms.com/

Przy pierwszej rejestracji, masz 30 dni za darmo, a jakiś czas temu wprowadzili płatności, sklep i koszyk https://webwavecms.com/jak-zrobic-wlasny-sklep-internetowy

Poczta, sklep, płatności i domena w jednym.

Jakby co - ja używałem wyłącznie do "zwykłych" stron, funkcjonalności sprzedaży nie testowałem u nich.

Edytowane przez Kespert
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.