Skocz do zawartości

Umowa najmu lokalu


Rekomendowane odpowiedzi

Zwyczajowo: wszelkie eksploatacyjne. Jak poleci nawet piecyk to właściciel wymienia. Z drugiej strony, jak zrobisz plamę na ścianie bo wywalisz się z jedzeniem, to może chcieć żebyś odmalowywał albo nie odda kaucji. 

 

Zależy tak naprawdę od człowieka, a nie od zapisu. 

 

Mnie zdarzyło się, że po 2 latach gość miał pretensje o to, że przecież nowa wykładzina była jak się wprowadzałem, i kaucji nie chciał oddać. Gdzie mógł kilka razy (i to nie przesada) ją wymienić za kaucję. Dziś bym nie odpuścił, wtedy zdominował mnie fizycznie i ze spuszczoną głową odszedłem.

 

Z drugiej strony zrobiliśmy naprawdę grubą imprezę, parę osób poniosło i zrobiła się mała demolka.  Skończyło się tak, że mieliśmy zrobić remont wg. ustaleń z właścicielem. A wydawało się że umowa jest bardziej restrykcyjna niż ta u pierwszego właściciela. 

 

ps. łatwiej by było gdybyś napisał o co konkretnie chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno to być w zapisie, lub chociaż słownie,  bo naprawy bieżące wg mnie to jakiś cieknący kran, zniszczona uszczelka okna, zepsuty włącznik światła, zabrudzona ściana itp  Ale jak wynajmujący udostępnia lokal z wyposażeniem AGD i bierze za to pieniądze to powinien zapewniać sprawny sprzęt najemcy. Więc naprawa lub sprawny sprzęt powinien być po stronie wynajmującego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.