Skocz do zawartości

Odroczenie ZUS - ostateczne zniesmaczenie i szaleństwo


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Odroczenie ZUS jest praktycznie nierealne, albo tak utrudnione, że może człowieka chuj strzelić za przeproszeniem. 

 

Urzędnicy mają absolutną dowolność w podejmowaniu decyzji, zero wytycznych. Do tego uwaga 2 miesiące sobie dają na rozpatrzenie. Czekaj kurwo przedsiębiorco 2 jebane miesiące na decyzję urzędnika, oczywiście negatywną ? I uwaga piszą, żeby "wystarczająco umotywować". Czy wy to rozumiecie? Wystarczająco umotywować. Czy ich już do reszty popierdoliło?

 

W zależności od formy prowadzenia działalności trzeba przedstawić sprawozdania finansowe za ostatnie 3 lata (BUAHAHAHHAHHAA), a dodatkowo oświadczenie o stanie rodzinnym, majątkowym. 

 

Może nie wierzycie, ale to wiadomości z oficjalnej strony ZUS https://www.zus.pl/firmy/ulgi/umorzenia/opis-spraw/-/publisher/details/1/jak-uzyskac-odroczenie-terminu-platnosci-skladki/113873

 

Jeżeli uznają, że dokumenty są niewystarczające to wzywają na dywanik. Jak po tym kryzysie ludzie nie rozjebią ZUS to chyba nigdy niewolnictwo się nie skończy. 

 

Gdzie my żyjemy ludzie? 

 

Chciałbym zobaczyć narodowy strajk przedsiębiorców. Moim zdaniem nikt nie powinien żadnych składek płacić po tym cyrku, który się dzieje obecnie. 

 

A najlepsze jest. Zobaczcie, jak was szanują urzędnicy. Jeszcze przypominają, że ZASADĄ do tego BOWIEM jest BOWIEM, ktoś za słówko powinien dostać wpierdol opłacanie należnych składek. Czy wy to widzicie, jak urzędnicy nami gardzą? Jak gardzą małą przedsiębiorczością, zmysłem biznesowym i nie widzą w ogóle, co się dzieje? 

 

To ze strony ZUS, jeszcze przy tym wniosku o odroczenie, żebyś przypadkiem nie zapomniał, gdzie twoje miejsce kurwo przedsiębiorco. 

 

Cytat

Odroczenie terminu zapłaty składek jest rozwiązaniem o charakterze wyjątkowym, zasadą bowiem jest terminowe opłacanie należnych składek.

 

Edytowane przez mac
  • Like 20
  • Dzięki 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdolę od dawna mnie ten kraj wkurwia. Tutaj chyba najlepiej zostać bezdomnym, wtedy wszyscy się od ciebie odpierdolą. xD

Mnie coraz bardziej pociąga życie w minimalizmie jak @absolutarianin, ta chatka, którą udostępniał dla byłaby spoko, jednak jeszcze nie mogę z pewnych względów zrealizować tego celu.

34 minuty temu, mac napisał:

Gdzie my żyjemy ludzie? 

Polin, (celowo nie piszę Polska) już dawno nie należy do rodzimej ludności. Polacy zostali sprowadzeni do roli taniej  siły roboczej i bydła doświadczalnego, z reszta na własne życzenie, nie ukrywajmy. 

 

36 minut temu, mac napisał:

To ze strony ZUS, jeszcze przy tym wniosku o odroczenie, żebyś przypadkiem nie zapomniał, gdzie twoje miejsce kurwo przedsiębiorco. 

Polaku, robaku, biedaku, masz pomarańczę, żebyś nie fikał.

 

https://www.youtube.com/watch?v=YZzEWMHvry0

  • Like 8
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, mac said:

Gdzie my żyjemy ludzie? 

Kieruj swoje żale do narodu, który wybrał obecnie rządzących a nie do wykonawcy prawa.

7 minutes ago, SSydney said:

Tutaj chyba najlepiej zostać bezdomnym, wtedy wszyscy się od ciebie odpierdolą.

Nie, najlepiej być w kaście zarządzającej lub innych żyjących z budżetu.

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn podejrzewam, że tam wszystkie wnioski i tak idą do kosza momentalnie, nikt tego nawet nie czyta. Człowiek się męczy i dostaje odmowę, albo rzucają w powietrze i co spadnie na biurko to do akceptacji. 

 

I poza tym po co siebie zabijać i poświęcać? Urzędasy nie mają grama empatii w sobie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mac napisał:

Jak po tym kryzysie ludzie nie rozjebią ZUS to chyba nigdy niewolnictwo się nie skończy. 

Nie rozjebią.

Gdzie my żyjemy ludzie? 

W dupie.

Obaj już trochę w tym państwie żyjemy i Ty jeszcze wierzysz, że coś od tego państwa dostaniesz w gratisie? Może, gdybyś był ojcem samotnie wychowującym dzieci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaro670 normalny przedsiębiorca nie będzie czekał, tylko zawiesi, albo w ogóle zamknie to wszystko. Teraz będzie się opłacać u helmuta szparagi napierdalać, bo eurosa wyjebie za 6 zł. Fakt, betonowe koło ratunkowe to wyrażenie, które pasuje idealnie do poczynań "rządu". Nie nazwę ich debilami również, bo standardowo bym debili obraził. 

Edytowane przez mac
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może im chodzi o to zeby rozjebać gospodarkę, zniszczyć własność prywatną, wszystko co zostanie przenieść na własność skarbu państwa w zamian za anulowanie długów i cały biznes mieć pod własną ręką, zero przedsiębiorczosci. A Ci którzy zostaną cudem, przymusowo będą musieli być pod jakaś spółka córka skarbu państwa z przydzielonym prezesem. Male firmy typu fryzjerzy zostaną zebrane w cechy pod przywództwem kolejnego przydzielonego prezesa. To nie jest problem zrobić, aby zlikwidować własność prywatną.

  • Like 5
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku @hogen sądy w Polsce zanotowały zdaje się najwyższy wskaźnik przejęć majątków przedsiębiorców przez ZUS. Gdzieś czytałem i mam znajomych, co po sądach pracują. ZUS rozjebie każdego, windykacja na 100, bez mydełka Fa. Jak to nie jest totalitaryzm to nie wiem, co jest. Nie ma żadnej dobrowolności, tylko przymus, który nawet sądy w wyrokach przedsiębiorców potwierdzały. Masz bulić, bo tak mówimy. 

 

Czytałem też, że kolesiowi zlicytowali dom, nie ma gdzie mieszkać, a ZUS i sąd argumentowały, że to dla jego dobra, bo będzie miał emeryturę. Chuj z tym, że nie ma gdzie mieszkać, ani za co jeść i się poskładać do kupy. 

  • Smutny 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mac napisał:

W tym roku @hogen sądy w Polsce zanotowały zdaje się najwyższy wskaźnik przejęć majątków przedsiębiorców przez ZUS.

 

Zobaczymy, czy statystyki nie wzrosną jeszcze bardziej, bo:

 

[nieopatrznie zdublowałem wątek o tym, ale i tak jeden i drugi przeszły bez echa]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólnej sytuacji przez myśl przeszło mi, że czas domowej kwarantanny pobudzi myślenie w społeczeństwie i da możliwość do zastanowienia się nad kilkoma sprawami (więcej wolnego czasu, zdystansowanie się do wielu rzeczy, przewartościowanie hierarchii wartości w obliczu epidemii). Jednak teraz widzę, że tylko pogłębia psychozę i ludzie coraz mocniej się sami nakręcają.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak się uczyłem do egzaminu to przerabiałem hipoteki. ZUS może ci wpisać hipotekę na nieruchomości jak masz jakieś długi kiedy mu się podoba - nie potrzebuje żadnych orzeczeń sądowych czy aktów notarialnych jak to ma miejsce w przypadku innych instytucji. Ma większe prawa niż banki. Po prostu sobie wpisują kurwa.

Edytowane przez Tomko
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, rycerz76 napisał:

Kieruj swoje żale do narodu, który wybrał obecnie rządzących a nie do wykonawcy prawa.

Szkoda, że tak mało ludzi o tym pamięta. 

 

Żyjemy w kraju głęboko socjalistycznym, w którym przedsiębiorca to największy wróg narodu i potencjalny złodziej, a jednocześnie obiekt do dymania, żeby za coś móc wypłacać socjal patologii lub ludziom, którzy go nie potrzebują. 

 

Na Węgrzech znacznie lepiej to rozwiązali. 

 

Znamienne, że jak wprowadzić prosty program socjalny typu 500 miesięcznie na każde dziecko to wiedzieli, a podobnie prostego rozwiązania ratującego różne branże już nie. Obecna "tarcza" to zbiór pozorowanej pomocy i to tak mocno pozorowanej, że wiele wysiłku musiało im zająć wymyślenie tyłu bezsensownych i nic nie wnoszących aktów pomocy, aż chylę czoła. 

 

No, ale taki rząd sobie wybraliście (pewnie w tym wielu użytkowników tego forum). Realizują więc wolę suwerena. 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Tomko napisał:

Teraz jak się uczyłem do egzaminu to przerabiałem hipoteki. ZUS może ci wpisać hipotekę na nieruchomości jak masz jakieś długi kiedy mu się podoba

Dokładnie tak @Tomko. Żebyś poszedł do działu ksiąg wieczystych to byś zobaczył właśnie zusowskie piekło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.