Skocz do zawartości

Odroczenie ZUS - ostateczne zniesmaczenie i szaleństwo


mac

Rekomendowane odpowiedzi

@Brat Jan to i tak nie daje pewności co do przyczyny blokady rachunku, mogą być zaległości podatkowe lub inne przyczyny, a nie "złożenie wniosku" lub zwykła pomyłka.

 

Gdyby to było powszechne zjawisko to takich wpisów byłyby setki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

i tak nie daje pewności co do przyczyny blokady rachunku

Oczywiście.

Być może standard.  Mąż coś namieszał, a żona oburzona, że kasa zablokowana robi burzę w internecie.

 

Pytałeś o co innego i pobieżnie sprawdziłem bo sam byłem ciekaw.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Brat Jan napisał:

Przy zablokowanych kontach żeby nie zdechnąć z głodu

Ale o ile zmniejszą się koszty funkcjonowania policji, służb jawnych i tajnych.

35 minut temu, Mosze Red napisał:

jakieś dowody

Napisałem, że nie wiem czy to prawda czy fałsz.

Ale jedno jest pewne - takie przypadki będą się zdarzać, to tylko kwestia skali... i dobrej woli urzędników US. Czy oni dalej mają premię od "wykrycia" tego typu spraw - to był sens pytania...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kespert napisał:

1585213726_3oerv2_600.jpg

Prawda czy fałsz, nie wiem, ale sprowokowało mnie do pytania (retorycznego) - ciekawe, czy pracownicy US dalej dostają premię, zależną od wysokości wykrytych "nienależnych wyłudzeń"?

 

 

Chodzi Ci o to, że pracownicy US naginają "wyłudzenia" aby dostać premię.

 

Sam kilka lat temu miałem wezwanie, gdzie wybronił mnie z niej 1 telefon od osoby kompetentnej, że interpretacja pani z US jest niezgodna z prawem.

Nie znając aż tak przepisów poległbym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy, kto skorzysta z "tarczy antykryzysowej" wbije się na długi i bolesny pal. Dosłownie każdego później skontrolują, dojebią kary i po prostu partyjniaki przejmą biznesy. W takim kraju po prostu żyjemy i to nie jest żadna tajemnica. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.