Skocz do zawartości

Zaczynam się bać o oszczędności


debesciak20009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono braci. Mam do Was pytanie odnośnie pieniędzy na koncie.

 

Mam tam odłożone 40000, wczoraj wyplaciłem 5000 i mam je w szufladzie. Co byście zrobili na moim miejscu-nie bali się i dalej trzymali kasę czy wyplacilbyscie cała sumę? W dobie tego co się dzieje serio chyba bym coś sobie zrobił gdybym stracił cały mój życiowy dorobek.

Edytowane przez debesciak20009
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto trzymać gotówki, ponieważ możliwe, że będzie wprowadzony obrót bezgotówkowy.

Banki gwarantuja w czasie upadku 100 tysięcy euro wypłaty dla każdego, więc Twój depozyt wydaje mi się bezpieczny.

Jeśli chcesz być bardziej bezpieczny możesz go podzielić na dwa i przelać kasę do innego banku ale wydaje mi się, że nic się nie stanie przy takiej kwocie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .LaRs napisał:

Moim zdaniem nie warto trzymać gotówki, ponieważ możliwe, że będzie wprowadzony obrót bezgotówkowy.

Banki gwarantują w czasie upadku 100 tysięcy euro wypłaty dla każdego, więc Twój depozyt wydaje mi się bezpieczny.

Jeśli chcesz być bardziej bezpieczny możesz go podzielić na dwa i przelać kasę do innego banku ale wydaje mi się, że nic się nie stanie przy takiej kwocie.

 

Moim zdanie warto trzymać gotówkę. W razie wariantu cypryjskiego bank to co na koncie po prostu zabierze i już.

Nie całość oczywiście, może wystarczy im 50%. Do tego dochodzi limit wypłat.

 

"Banki gwarantują"  tylko i wyłącznie własne zyski.

Bankom się nie wierzy, bankom się nie ufa. Banków się używa.

To coś jak dziwki.

 

Wprowadzenie obrotu bezgotówkowego z kolei to ewentualnie pieśń przyszłości, smutna pieśń.

 

Bezpieczne wydaje się trzymanie części oszczędności w złocie, ale co gotówka to gotówka.

Te śmieszne papierki to jakiś niby konkret w przeciwieństwie do cyferek na monitorze.

  • Like 11
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wroński napisał:

Moim zdanie warto trzymać gotówkę. W razie wariantu cypryjskiego bank to co na koncie po prostu zabierze i już.

 

Banki na Cyprze zabrały połowę z kont ze środków powyżej 100 000 Euro.

 

Gotówki nie trzymaj w domu, bo Ci zginie.

 

Jak już tak chcesz, to kup złoto albo srebro bulionowe i schowaj. Poradniki w necie.

Edytowane przez alfa_sralfa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy komu powiesz i gdzie schowasz. 

 

Poradniki w necie, nie chce mi się mądrzyć.

 

Kilka monet wartości kilkudziesięcu tys. złotych zmieści się WSZEDZIE, nawet w dłoni, ewentualnie w buzi, kieszeni, niewidzialnej wszywce w gaciach, pod podeszwą albo w skrytce wwierconej w stoliku czy szafce. A gotówka ?

Edytowane przez alfa_sralfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój już z tymi głupawymi teoriami o wycofaniu gotówki i innymi cyprysami.

Już widzę jak USA wycofuje papierowego dolara i każde ludziom korzystać tylko z kart. Pogięło was ?

No ale to tylko w Polsce wprowadzą. Jasne sranie w banie.

To co zrobią stany, zrobi reszta świata, a nie nasza Polska której waluta nie jest nic warta.

 

Dzisiaj obserwuj rynek walut boś się spóźnił z inwestycjami.

Możesz cześć wymienić na dolary i cześć na franki szwajcarskie. Poczekaj na korektę ponieważ ludzie są w tym momencie na końcówce paniki. Dzisiaj dolar poszedł w dół o 1,5%. To oczywiście żadna korekta, ale sondaż paniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój. Pojedziemy do hansa na szparagi z forum się zbierzemy wszyscy i zarobimy w tydzień 40 000 zł, jak tak dalej pójdzie z walutą ? 

 

 

 

Obejrzyj i rób wszystko na odwrót, co mówi ? Nie wierzę, że dopuszczą do takich działań, typu przejęcie hajsu obywateli, bo momentalnie waluta siądzie na pysk i zacznie się anarchia. Pieniądz jest najważniejszym celem społeczeństwa obecnie, to jest fakt. Pieniądz bazuje na zaufaniu, a jeżeli tego zaufania zabraknie to koniec waluty, panika, wyprzedaż. Nie sądzę, aby do tego dopuścili, nawet w mocno kryzysowych warunkach. 

 

Robią inflację po prostu i to jest problem dla oszczędności. Dzięki inflacji przejmują ci hajs, chociaż masz tyle samo niby na koncie, ale z okresu na okres mniej. Także nie panikuj, że przejmą bezpośrednio, tylko na bieżąco monitoruj pary walutowe, działania USA i europejskiego banku centralnego. To będą kluczowe kwestie. 

 

Edytowane przez mac
  • Like 7
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złota nie kupisz, wszystkie firmy wstrzymały solidarnie wydobycie i sprzedaż złota.  U nas masz już listy oczekujących na zakup bo w tej chwili jedyne złoto do kupienia to z rynku wtórnego. Właściciel jednej z naszych mennic wspominał o sprowadzaniu wolframu w proszku więc możliwe, że pojawią się fałszywki. U nas jeden bank już zabrał pieniądze z kont więc pierwszy odważny już był i nie spowodowało to wielkiego hałasu. Trzymając na koncie jest ryzyko, że pewnego dnia się obudzisz i dowiesz, że państwo zabrało Ci ileś procent bo kasa narodowa pusta. Niby masz gwarancje ale już teraz obniżyli procent rezerwy bankowej (ile procent depozytu bank musi mieć w twardej walucie) więc jak będzie krucho to znowu się obudzisz a tu ustawa znosząca gwarancje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mac napisał:

Robią inflację po prostu i to jest problem dla oszczędności. Dzięki inflacji przejmują ci hajs, chociaż masz tyle samo niby na koncie, ale z okresu na okres mniej. Także nie panikuj, że przejmą bezpośrednio, tylko na bieżąco monitoruj pary walutowe, działania USA i europejskiego banku centralnego. To będą kluczowe kwestie. 

Tak się okrada w białych rękawiczkach.

 

8 minut temu, paazik napisał:

Trzymając na koncie jest ryzyko, że pewnego dnia się obudzisz i dowiesz, że państwo zabrało Ci ileś procent bo kasa narodowa pusta.

To jest bankructwo. Jak w Argentynie. Ale najpierw, zanim okradnie z kont, powie że nie spłaca obligacji. A to jest wydarzenie bez precedensu na skalę Unii. Gdybyśmy byli w Strefie Euro, to by za nas płacili, a tak to nie wiadomo, ale pewnie też. Inaczej out, bo wszyscy straciliby twarz. Cała Europa.

Edytowane przez alfa_sralfa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, debesciak20009 said:

wczoraj wyplaciłem 5000 i mam je w szufladzie

W której? :D 

 

Zaintersuj się pojęciem dywersyfikacja - czyli nie trzymamy jajek w jednym koszyku. Po za tym banki w Polszy zwracają do 200k PLN kwestia jeszcze jaki masz bank bo jak typu "krzak" czyli kolejny Aber Gold to nie znasz dnia ani godziny.

Edytowane przez smerf
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paazik napisał:

że państwo zabrało Ci ileś procent bo kasa narodowa pusta.

Nie łatwiej dodrukować i nie ryzykować społecznego niezadowolenia?

 

 

32 minuty temu, wroński napisał:

W razie wariantu cypryjskiego

 

25 minut temu, alfa_sralfa napisał:

Banki na Cyprze zabrały połowę z kont ze środków powyżej 100 000 Euro.

Poprawcie mnie, ale chyba na Cyprze kasę trzymali inwestorzy z zagranicy i to był główny powód bo banki zrobiły się niewypłacalne.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzymaj kasiory na polskim koncie, bo jedna ustawa tych judaszy i masz ją scypryzowaną. Ale też nie pruj w całości poza system bankowy, bo może być ją ciężko potem użyć. Wyjaśnię to na przykładzie Italii.

 

Tutaj jest zabronione operowanie sumami poza kontem o wysokości większej niż 500 €.  Operowanie sumami powżyej 10k jest monitorowane, a jak leci seria małych przelewów, to nawet powyżej 1000€.

 

Jak ja kupowałem nieruchomość w Italii to puszczałem serią małych przelewów przez kantor na włoskie konto i potem czek. Nie znałem realiów podatkowych, nie było kogo zapytać, działałem trochę po omacku.

 

Nikt nie czynił trudności, ale to było 4 lata temu. Dziś już to podobno nie przechodzi, potrzebne jest zaświadczenie z polskiego...eee polińskiego :) banku, czyli od żyda, że kaska w porzo, nie zalegasz z ZUSem, wiadomo, w co te szuje grają.

 

W Italii przechodzi wszystko, nawet notariusz dostanie sraki na transakcji jak jest taka wyższa konieczność, ale to kosztuje!

 

Rozrzucaj po zagranicznych kontach.

 

Rodzina, zaufani znajomi, jak sam nie posiadasz. Konto w UK bardzo pożądane, bo poza łapskami UE. Ja nie trzymam tam kasiury, ale utrzymuję infrastrukturę płatniczą, żeby szybko puścić odpowiednią paczkę w odpowiednie miejsce.

 

Przerzuciliśmy sie już dawno w naszym państwie na język jedynego esperanto ;) 

 

ruryk.jpg

 

Ta waluta znajduje się naszych zaufanych sojusznikach, w UK, A, DE, PL, IT. Oczywiście na codzień do rozliczeń drobnych używamy wszelkiego miałkiego pieniądza, bo tak jest wygodniej, lub barteru.

 

Reasumując - syjonizm w obszarze nad Wisłą wpycha Was po mału do dołu z wapnem. Nie będzie litości. A jak masz źle upaść, to lepiej jest nawet niezdarnie - przeskoczyć i zamoczyć się po kostki.

 

Nie cała gra jest ustawiona, zobaczcie mandaryn wydymał kowboja (tramp, bandyteska, wymuszenia) bo widać dogadał się z banksterką. Wszyscy myśleli, że będzie wypierał epidemię, utrzymywał status quo, a on przeskoczył! I rozniósł zarazę, by sobie UE podporządkować, chińska taktyka prowadzenia wojny. |Przypominam, że w Milanie, z którego to się wszystko rozniosło operuje chińska mafia.

 

Nie reaguj tak, jak się spodziewa przeciwnik.

 

Róbcie to samo. Spodziewają się, że będziecie tam gnili i tyrali -  wyprowadzajcie mamonę i aktywa za granicę, niech żyd straci wszystkich niewolników, albo przynajmniej tych lepszych i będzie sam musiał iść tyrać na pole. On teraz zaczął drukować puste pieniądze, to jebnie, ale jeżeli Wy mu z tych pustych pieniędzy Waszą krwawicą robicie pełne - to to woda na jego młyn. 

 

Pamiętajcie, póki system jeszcze się nie uszczelnił. Bo potem będzie to trudne.

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wroński napisał:

"Banki gwarantują"  tylko i wyłącznie własne zyski.

Bankom się nie wierzy, bankom się nie ufa. Banków się używa.

To coś jak dziwki.

Wpis idealny :) 

Ja oszczędzam tylko w gotówce i jak wprowadzą przymusem obrót bezgotówkowy, to mam nadzieję, że bez problemu wpłacę sobie taki hajs.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@debesciak20009 Nie w tym jest największe ryzyko, to nie są wielkie pieniądze, o których piszesz, system nie będzie kradł takich drobnych, bo jeszcze Polacy by się wystraszyli i faktycznie zrobili to, co doradziłem u góry.

 

I mogliby wypompować kaskę do UK, gdzie za miesiąc działalności pracownik odprowadza wszystkiego składek i podatków ... 3 funciaki :D Tylko, że Kowalski o tym nie wie, a tym co pojechali nie wierzy i dlatego ten wyzysk się tam trzyma.

 

Zagrożenie jest zupełnie inne. Takie, że dopierdolą Ci kolejny haracz i stopnieje Ci te 20 tysia do 15stu, a potem do 5ciu. A te z szuflady wydasz na flaszkę do dezynfekcji :D Lata zaś przelecą i będziesz za parę lat zbyt zniszczony i zmęczony, żeby jechać dorabiać się do normalnego kraju, gdzie taką sumę zarobiłbyś w miesiąc i to bez podatku. Oni to wiedzą, dlatego przysłali po wszystkich Polaków samoloty!!! Oczywiście za ich własną kasiorę a na granicy w Zgorzelcu, gdzie oni stali w kilkudziesięciokilometrowej kolejce dali im.... sucharki, no kurwa!!

 

PekaoSA to starzy włoscy złodzieje, Uni Credit trzyma ich za mordy, nie będą zajmować się drobnym rabunkiem, spokojnie. Tym bardziej, że dużo groźniejsza mafia trzyma ich teraz wszystkich na smyczach.

 

Oni po prostu pewnego dnia wydadzą ukaz, że ze względów bezpieczeństwa, przeciwkryminogennych nie będzie już możliwe puszczenie przelewu SEPA, lub na SWIFT bez posiadania działalności gospodarczej, subkonta w ZUSie czy innego ch.jstwa i otoczą Cię tym samym  drutem kolczastym, kapujesz? W telawizji będą pierdolić kolejni szabesgoje że Polska jest zieloną wyspą, a Włosi z głodu umierają, a Ty w to uwierzysz, bo przecież Cię tu nie będzie i nie będziesz widział, ani wiedział, jak jest naprawdę. Te możliwości znikają z dnia na dzień. Złota nie kupisz, gotówka będzie be, bo zarazki przenosi i już za granicę nie wyjedziesz, bo z czym? Ze słoikiem ogórków dajmy na to do mnie przyjedziesz, czy innych chłopaków w UK, czy DE? Damy Ci wódki, spoko, napijemy się i wsadzimy Cię w samolot z powrotem, bo nawet ten Italianiec sprzedałby ci swoją chatę za 5 patyków, bo taka będzie sytuacja na rynku i takie będą ceny, a Ty będziesz miał 10€ w kieszeni i  będziesz wisiał na polskiej infolinii bankowej, gdzie papuga z Ukrainy bedzie Ci tłumaczyć, że nie możesz puścić tego przelewu, bo regulacje z 2020 roku, bla, bla, bla. Dopomną się o swojego niewolnika, o ile w ogóle ten samolot poleci. Spuszczą kolejną żelazną kurtynę, podzielą świat jak w Jałcie, Ciebie nikt o zdanie nie będzie pytał.

 

Czaisz? 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 4
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jaro670 napisał:

Tylko gdzie ? Już nawet srebro ciężko kupić.

To prawda, złota już praktycznie nigdzie nie ma. Dziś odbieram jeszcze srebrne liście klonowe i na razie będę obserwował sytuację. 

 

3 minuty temu, bernevek napisał:

Wczoraj euro było po prawie 4,60.. A to jest początek roku. Niestety, nie ma popytu na polską walutę i ciekaw jestem jak to się skończy.

Złotówka leci na mordę, nawet dolar idzie do góry. Kto był przewidujący ulokował większą cześć gotówki właśnie w walutach. Ma to szczególnie ważne znaczenie w przypadku poduszki finansowej czyli zabezpieczenia na nadzwyczajne i nagłe okoliczności i wydatki, gdzie użyteczność złota i srebra jest mocno ograniczona. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.