Skocz do zawartości

Zasługujesz na kogoś lepszego - co to dla Was znaczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

”Zasługujesz na kogoś lepszego, jesteś wspaniała, ale nie spełniam twoich oczekiwań  „ 

co to według Was znaczy ? 

Panowie i Panie co o tym sądzicie ?

 

Słowa wypowiedziane przez Pana do Pani. Na lajcie, nie podczas kłótni ect, całkiem świadomie. 

 

Dla mnie to ewidentne odtrącenie, próba zakończenia / wyjścia z relacji / związku w białych rękawiczkach, przy jednoczesnym zachowaniu elokwencji wypowiedzi.

Nie owijając, takie zawoalowane i kulturalne spier...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to typowa gadka, gdy facet (ale również tak robią kobiety) chce się uprzejmie wymiksować, jesteś świetna, a ja jestem beznadziejny, nie chcę niszczyć Ci życia. Właściwie to lepiej tak niż bez słowa zapaść się pod ziemię, notabene skoro druga strona nie odwzajemnia naszych uczuć, oczekiwań to lepiej jest bez analizy dać jej odejść i zrobić miejsce na inną.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby to zwykle było kulturalne spier... Często jest to szczere- objaw niskiego poczucia własnej wartości, braku wiary, że w ogóle zasługuje się na miłość i towarzyszenie komuś w życiu. Jeśli nie czujemy, że mówione jest na odpierdol, to wg mnie warto z osobą pogadać, spytać o powody takiego stanu.

Wszystko jest indywidualne i pomimo schematyczności ludzkich zachowań i psychiki, to czasem okazanie serca wychodzi na dobre.

 

Jeśli jednak nie chcemy tej relacji dalej ciągnąć, to mimo zaoferowania pomocy, należy zaznaczyć granicę, aby nie dawać nadziei. Człowiekowi, który wierzy w swoje słowa wiele może się ubzurać, co przyniesie głównie krzywdę. 

 

A teraz opcja 'frazes na odpierdol'- wystarczy potraktować to jako właśnie tylko niewiele znaczący frazes, kulturalnie i z zachowanym szacunkiem zakończyć relację. I tyle, to takie proste. Traktujmy ludzi tak, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W języku dyplomacji znaczy to tyle co: "Dziękuję, nie jestem zainteresowany". W języku ulicy znaczy to tyle: "Spierdalaj". 

W języku gości, którzy przedawkowali Red Pill znaczy to tyle co: "ja jestem 6/10, Ty 7/10. Zgodnie z zasadą hipergamii nie jestem na tyle wartościowy, żeby być z tobą. Jestem pizdą, muszę więcej ćwiczyć na siłce, więcej zarabiać i dbać o rozwój osobisty. A tak poza tym, to wszystkie kobiety to i tak kurwy. Lepiej grać w domu w gry". 

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hatmehit właśnie nie wydaje mi się, żeby osoba nawet z niską samooceną, jeśli czułaby chociażby zwykły pociąg koguci do drugiej osoby świadomie zrezygnowała z możliwości spotykania się z nią. A wszelkie dopytywanie na siłę myślę, że działa jeszcze bardziej odstręczająco, gdyż no means no, po co drążyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Claudianne napisał:

A wszelkie dopytywanie na siłę myślę, że działa jeszcze bardziej odstręczająco.

Tak, masz tutaj zdecydowanie rację. Nie zwizualizowałam sobie własnej teorii, głupota:D Miałam na myśli ogólne wyczucie sytuacji i wtedy przemyślenie strategii. Jednak takie słowa są dość wyświechtane, mające na celu unikniecie tłumaczenia się, więc może w rzeczy samej dobrze dać sobie kompletnie spokój i zająć sobą, aby... Samemu zasługiwać na wszystko co najlepsze :P Oczywiście mieć ku temu powód, a nie wyimaginowaną wartość i wymagania z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy usłyszałam coś podobnego, u mnie to było coś w stylu "jesteś dla mnie za nudna, za drętwa, na niezobowiązujący seks nie ma z tobą szans ale, że jesteś kulturalną osobą i byłaś wobec mnie spoko wole zakończyć to w taki sposób niż zwykłym spier%^$#@, wolę nie palić mostów możne znajomość z tobą do czegoś się jeszcze przyda w przyszłości". Panowie raczej urywali całkowicie kontakt po spotkaniach gdzie była taka rozmowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to może oznaczać? Niską samoocenę. 

Ale też.

Rak, Huntingtona, SM, cokolwiek przerabiające w perspektywie mówiącego tak w roślinkopodobny byt.

Ewentualnie trupa.

Tak odprawiła panna w której zakochany był brat @MagnusMagnesium.

Panna, którą odszukał potem w nekrologu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. koniec związku.

 

Oczywiście dodajemy wtedy: „zostajemy w kontakcie”, żeby osobie porzucanej nie było przykro.

 

No chyba, ześ jest łajdak i cham ?

Wtedy masz gdzieś, ale jak wiemy karma wraca, chociaż skoroś prostak to nawet nie zauważysz srogiej kary.

Edytowane przez Pozytywniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minutes ago, mac said:

To znaczy, że do niczego się nie nadajesz. 

Jak mówi to facet - to coś w tym stylu jak wyżej. Wymagania masz spore, od siebie dajesz nie za wiele, podejrzewam, że w przyszłości ten stan może się jeszcze pogorszyć, nie jestem samobójcą.

 

Jak to mówi kobieta to: "moje oczekiwania zagrażają twojej płynności finansowej" 

 

Jednym słowem - cena była z kosmosu, a klient i tak nie miał pieniędzy.

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najpowszechniej stosowanych sloganów na tzw. Auf wiedersehen - obok "zostańmy przyjaciółmi". Popularne są także, "przepraszam, mam problemy z sobą samym", albo "niestety, moja była mnie skrzywdziła i teraz trudno mi zaufać i zbudować relację, nie mogę Ci nic więcej dać w tym momencie", "to nie ty, to ja". 

W wersji damskiej jest zresztą podobnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xxl napisał:

Dla mnie to ewidentne odtrącenie, próba zakończenia / wyjścia z relacji / związku w białych rękawiczkach, przy jednoczesnym zachowaniu elokwencji wypowiedzi.

Nie owijając, takie zawoalowane i kulturalne spier...

@XxlTo jest właśnie definicja twojego pytania.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Claudianne napisał:

nie wydaje mi się, żeby osoba nawet z niską samooceną, jeśli czułaby chociażby zwykły pociąg koguci do drugiej osoby świadomie zrezygnowała z możliwości spotykania się z nią.

No to już masz pierwszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Xxl napisał:

Zasługujesz na kogoś lepszego, jesteś wspaniała, ale nie spełniam twoich oczekiwań  „ 

co to według Was znaczy ? 

Wg mnie to znaczy, że zasługujesz na kogoś lepszego i jesteś wspaniała, a on nie spełnia Twoich oczekiwań.

  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.