Skocz do zawartości

Ćwiczenie wyobraźni: epidemia + brak internetu


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj słuchałem dr Bartosiaka i odniósł się do ciekawego elementu w wywiadzie, a mianowicie do uzależnienia całego życia nowoczesnego społeczeństwa od Chin. Uzależnienie nie jest dobre, a przecież wszyscy jesteśmy uzależnieni teraz od internetu, od dostaw energii. Co w przypadku, kiedy brak internetu stanie się realnym, światowym problemem, być może wywołanym celowo, kto wie?

 

Już teraz widać, że ludzie nie różnią się za bardzo od zwierząt, a nawet przerastamy zwierzęta pod kątem okrucieństwa i braku człowieczeństwa, nawet przy zwykłych kwestiach, jak kwarantanna.

 

W kryzysie instynkt bierze górę.

 

Jak byście się zachowali, jakie działania podejmowali i czy myślicie, że taki scenariusz może kiedykolwiek wystąpić? :)

 

Czy myślicie, że epidemia może wywrócić porządek światowy, relacje społeczne, kwestie zatrudnienia, system do góry nogami i ustalić zupełnie nowe warunki funkcjonowania, bardziej pierwotne, nastawione na przetrwanie?

 

Nie chcę tego tematu brać bardzo na poważnie, więc zostawiam humorystyczną wstawkę, z którą trudno się nie zgodzić od Joe Rogana :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mac said:

Jak byście się zachowali, jakie działania podejmowali

Zapewne zaczęłoby mi się na serio rzucać na głowę, z samotności. Nie miałbym innego wyjścia, niż fizyczne spotykanie się z ludźmi; zapewne inni postąpiliby tak samo. Znacznie przyspieszyłoby to rozwój epidemii i spowodowało większą ilość ofiar.

23 minutes ago, mac said:

czy myślicie, że taki scenariusz może kiedykolwiek wystąpić?

Może, ale jest bardzo mało prawdopodobny.

24 minutes ago, mac said:

Czy myślicie, że epidemia może wywrócić porządek światowy, relacje społeczne, kwestie zatrudnienia, system do góry nogami i ustalić zupełnie nowe warunki funkcjonowania, bardziej pierwotne, nastawione na przetrwanie?

Nie, ponieważ koronawirus kiedyś minie, wszystko wróci do status quo ante.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.