Skocz do zawartości

Kwarantanna naraża kobiety na przemoc seksualną


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy świadomi tego, jak uwięzienie może zwielokrotnić ryzyko i cierpienie wielu kobiet. Podwajamy nasze wysiłki na rzecz zwalczania przemocy seksistowskiej – stwierdziła hiszpańska minister ds równości.

 

https://www.magnapolonia.org/minister-ds-rownosci-hiszpanii-kobiety-pozostajace-w-domach-w-zwiazku-z-epidemia-sa-bardziej-narazone-na-przemoc-ze-strony-mezczyzn/?fbclid=IwAR0s2HHOitVYHhlZV_nMbrbxV46yPI3pi7JtKStoL8jGvY1e98yyZL07xV4

 

Czy w Hiszpanii mieszkanie z kobietą pod jednym dachem z automatu kategoryzuje mężczyznę jako potencjalnego przestępcę? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej logiczne, że skoro ogromna większość przemocy seksualnej odbywa się w zaciszu domów, z rąk (i innych części ciała) rodziny, to zwiększenie kontaktu spowoduje większe na nią narażenie - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne lewicowo lewackie kretynizmy. Doprowadzi to do tego, że mężczyźni będą się bali jakiegokolwiek kontaktu z kobietami.  A one będą to wykorzystywały aż do skrajności. Każda reakcje, czy brak reakcji na ich zachcianki, spowoduje oskarżenia o sexizm, mizoginię i inne bzdurne hasła lewackiej nowomowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, leto napisał:

To raczej logiczne, że skoro ogromna większość przemocy seksualnej odbywa się w zaciszu domów, z rąk (i innych części ciała) rodziny, to zwiększenie kontaktu spowoduje większe na nią narażenie - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Narażenie to jedno, a reakcja państwa na przemoc to drugie.  Z doniesień medialnych wynika natomiast, że w Hiszpanii to zawsze mężczyzna jest sprawcą przemocy domowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideologia feministyczna nigdy nie śpi, drąży mózgi i szuka sposobów na jak najlepsze wykorzystanie danej sytuacji dla siebie.

 

Zupełnie jak wirus.

Godzinę temu, leto napisał:

To raczej logiczne

To że to jest logiczne czy nie, nie ma tu znaczenia.

Ważne czy da się to przerobić na ideologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, House said:

Z doniesień medialnych wynika natomiast, że w Hiszpanii to zawsze mężczyzna jest sprawcą przemocy domowej.

Niestety ludzkość nie dorosła do tego żeby krzyk i przemoc słowną traktować na równi z przemocą fizyczną a takiej i to z powodzeniem używają kobiety.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dziwnie brzmi . Minister do spraw równości Hiszpanii. Nie ma możliwości aby ludzie w tym kraju byli równi wzgledem siebie. Aż mi to ryje psychike jak sobie wyobrażę że nie ma różnic między robotnikiem a pezydentem, kobietą a mężczyzną ,dzieckiem a dorosłym. Wyobrażcie sobie grupę reprezentatywną powiedzmy  tysiąca osób równych sobie, To musiały by być klony jednej osoby. Albo równość w dostępie do dóbr  to znaczy że obywateletego kraju są równie majętni ? Albo ja coś źle pojmuje albo nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Frank89 napisał:

Ale to dziwnie brzmi . Minister do spraw równości Hiszpanii. Nie ma możliwości aby ludzie w tym kraju byli równi wzgledem siebie. Aż mi to ryje psychike jak sobie wyobrażę że nie ma różnic między robotnikiem a pezydentem, kobietą a mężczyzną ,dzieckiem a dorosłym. Wyobrażcie sobie grupę reprezentatywną powiedzmy  tysiąca osób równych sobie, To musiały by być klony jednej osoby. Albo równość w dostępie do dóbr  to znaczy że obywateletego kraju są równie majętni ? Albo ja coś źle pojmuje albo nie wiem.

Komunizm cechuje właśnie taki pozorny egalitaryzm. Niby wszyscy są równi sobie ale w rzeczywistości jest to system oligarchiczny. Socjalistyczna Hiszpania jest na drodze do stworzenia takiego modelu, tyle że z zachowaniem gospodarki rynkowej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Frank89 said:

Aż mi to ryje psychike jak sobie wyobrażę że nie ma różnic między robotnikiem a pezydentem, kobietą a mężczyzną ,dzieckiem a dorosłym. Wyobrażcie sobie grupę reprezentatywną powiedzmy  tysiąca osób równych sobie, To musiały by być klony jednej osoby. Albo równość w dostępie do dóbr  to znaczy że obywateletego kraju są równie majętni ? Albo ja coś źle pojmuje albo nie wiem. 

Mylisz "takąsamość" z równością. Równy - posiadający identyczną wartość. Równość jest możliwa tylko wobec prawa, kiedy to wszyscy maja takie same prawa i są tak samo traktowani. W świetle prawa mamy taką samą wartość, także wartość jako ludzi, niezależnie od tego jacy jesteśmy. To jest równość. Nie możemy być tacy sami ale możemy być równi.

 

To, że lewica zawłaszcza słowa i zmienia ich znaczenie jest u nich normalne. Należy mieć tego świadomość i równać ich z poziomem gruntu przy każdej takiej próbie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Frank89 napisał:

Ale to dziwnie brzmi . Minister do spraw równości Hiszpanii. Nie ma możliwości aby ludzie w tym kraju byli równi wzgledem siebie. Aż mi to ryje psychike jak sobie wyobrażę że nie ma różnic między robotnikiem a pezydentem, kobietą a mężczyzną ,dzieckiem a dorosłym. Wyobrażcie sobie grupę reprezentatywną powiedzmy  tysiąca osób równych sobie, To musiały by być klony jednej osoby. Albo równość w dostępie do dóbr  to znaczy że obywateletego kraju są równie majętni ? Albo ja coś źle pojmuje albo nie wiem.

Nie pojmiesz tego bo ja też tego nie pojmuje.

A równość wg. tej Pani to kiedy politycy mają wszystko i kobiety wszystko.

Natomiast mężczyźni są gołodupcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.