Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
manygguh

Koronawirus to ściema? Alternatywne spojrzenie

Recommended Posts

Cześć,

 

Cały czas docierają do nas informację, jak to jest źle z tym koronawirusem. Jednak jest też i druga narracja, którą chciałbym się podzielić. Nie pretenduję na prawdę, chcę po prosu lepiej zrozumieć co się dzieje. Jednocześnie widzę, że są dosyć mocne argumenty za tym, że ta sytuacja z pandemią to jeden wielki wał. Wiem, że są osoby dla których sprawdzenie katastroficznych wieści odnośnie koronawirusa, to niemal główny powód, żeby wstać z łóżka i to ich główne zajęcie teraz. Wiem, że mogą się na mnie rzucić i wylać wiadro pomyj, jednak liczę na merytoryczną dyskusję, jako że jedynie taka jest nam tu teraz przydatna.

 

 

 1. Opinia polskich lekarzy ze środowiska anty-mainstreamowego:
 • dr Jerzy Jaśkowski (historia wcześniejszych epidemii oraz protesty w Wuhan tuż przed epidemią). Stricte o Wuhan od 23:40. O protestach Bloomberg: https://www.bloomberg.com/features/2020-china-wuhan-pollution/ . Swoją drogą po protestach w Hong-Kongu nie ma ani śladu.
 • dr Hubert Czerniak (profilaktyka) 
 • dr Marek Skoczylas (playlista odnośnie profilaktyki, ziół etc.). Filmy nie są posegregowane po dacie wrzucenia, ale można się połapać.

 

       2. Wywiad z doktorem Wolfgangiem Wodargem (niemiecki/ angielski)

 

       3. Wywiad z dyrektorem szpitala w Geniu - Massimo Bassettim. Wideo jest po włosku/ niemiecku. Nie znam tych języków natomiast zamieszczę tłumaczenie tego wywiadu pod wideo oraz poproszę o weryfikację brata @absolutarianin, który, jak mniemam, zna oba języki. To jest też skierowane do tych, co się na mnie rzucą, "bo przecież we Włoszech umiera po 500 osób dziennie."

 

 

Cytat

DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR! „Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi - że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza. Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych.. to jest dla mnie bardzo smutne .. jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę... ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie.. Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu - robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. (przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać - i oczywiście, znajdować). Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włoszech nie zmarł NIKT na koronawirusa. Tutaj jest ciężka grypa, influenza - ale nic niebezpiecznego! Również te 30 osób które zmarły w Chinach - to była też normalna grypa. - Jak się ma ze środkami ostrożności? Co mamy robić? - Wy nic nie musicie robić!! Jest tyle strachu! Te całe media..to jest śmieszne... niczego nie potrzeba, wystarczy myć ręce i to wszystko. To jest zupełnie normalna grypa, nic nadzwyczajnego. Znaleziono tyle przypadków , bo dokładnie tego szukano (za pomocą niezweryfikowanych testów, mój przypisek), Ludzie mogą być zupełnie spokojni. Tego wirusa jest naprawdę tak mało..nikt nie musi się obawiać, że to jest epidemia! Nikt na to nie umarł. - Czy ludzie mają zostać w domu? Bo ludzie się boją... Czy mają normalnie pracować? - Ludzie są tak zaprogramowani.. ty masz normalnie wykonywać swoją pracę.. nie blokujcie życia w waszym mieście .. bo wy sami się wykończycie! Występowałem w programie telewizyjnym w Rzymie i mówiłem o tym, byłem w Mediolanie..problem nie istnieje. Oni wywołują strach, mówiąc codziennie o wirusie. Jeżeli myjesz ręce i nie wkładasz ich ciagle do ust, nie będziesz miał tego zaziębienia...To jest grypa. Jeżeli ciagle czegoś dotykasz i wkładasz ręce do ust, to dostaniesz grypę. Ale to jest normalna grypa. - Dlaczego jest pan jedynym lekarzem, który tak się wypowiada, jako dyrektor szpitala? - Wszyscy się boją. Ci którzy poszli na zewnątrz.. ci ( tych słów nie rozumiem; przypisek Alicja).. lekarze boją się mediów. Ja tego sobie nie wymyśliłem- to mówią statystyki. Wirus występuje w 2%, a zapalenie płuc w 4% ! To jest o wiele poważniejsze niż wirus. Cały system (społeczny) się zawali, jeśli ludzie zawalą. Jedno jest zupełnie jasne i ważne: jeżeli macie grypę, nie biegnijcie od razu do szpitala.. zostańcie w domu, grypa sama przejdzie. Nie zapychajcie szpitali z tego powodu, bo to jest błąd. Bo ten wirus do tej pory nikogo jeszcze nie zabił. Dziękuję.”

 

      4. "Trochę" inne dane na temat śmierci. Przeanalizowano 18% wszystkich zgonów pacjentów na covid i okazało się, że tylko 0.8% nie miało jakichś innych schorzeń. Prawie połowa z pacjentów miała minimum 3 inne choroby, a ćwierć miała 1 lub 2. Włochy oberwały nie tylko z powodu swojej opieszałości i niedbalstwa, ale głównie dlatego, że mają stare społeczeństwo. Ponad 75% miało nadciśnienie, 35% cukrzycę,  a 1/3 problemy z sercem. Średnia wieku zgonu wynosi 79,5 lat. Według danych na 17 marca, 17 osób w wieku do 50 lat zmarło od tej choroby (na całe Włochy). Większośc ofiar do 40 roku życia, to mężczyźni, którzy wczęśniej ciężko chorowali. Tak, to nie jest analiza wszystkich przypadków we Włoszech, ale tendencja jest widoczna. To pokazuję, że nie różni się ona bardziej od zwykłej grypy sezonowej, czyli to, o czym mówił dr Massimo Bessatti w wideo powyżej.  Tutaj również mam nadzieję, że @absolutarianin może zweryfikować informacje. 

 

https://www.epicentro.iss.it/coronavirus/bollettino/Report-COVID-2019_17_marzo-v2.pdf

 

5. Nawet połowa testów na koronawirusa może być fałszywie dodatnia.

 

https://pubmedinfo.org/2020/03/20/nawet-polowa-testow-na-koronowirusa-moze-byc-falszywie-pozytywna

 • Like 10
 • Thanks 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Panowie, to jest wał bez wątpienia. Ja nie jestem w stanie zweryfikować nic, bo nie mam przecież tych fiolek, a nawet gdybym miał, jak ci w szpitalu, to skąd wiesz, co jest we fiolce? Co jest w teście? Gówno wiesz i przede wszystkim gówno się dowiesz. Fiolki wyprodukowała bigpharma i NIE MASZ NAJMNIEJSZYCH PODSTAW, ŻEBY UFAĆ TEMU, CO POWIEDZĄ O ICH SKŁADZIE. Laboratoria do zbadania takiego świństwa, są w Berlinie i Milanie. Wiem, bo koleżanka wiozła taką fiolkę do Italii jak ktoś w polsce zszedł na powikłanie poszczepienne. Tam lecą grube wały. Myślisz, że sam to zweryfikujesz?

 

 To moim zdaniem test, jak się zachowa społeczeństwo, gdy się go chwyci za mordy. W wygaszaniu gospodarki też ma ktoś cel. Zauważcie, że syf rozniósł się tam, gdzie jest kasa, gdzie są społeczeństwa na globie, które mają wpływ na cokolwiek w tej ekonomicznej rozgrywce. One muszą zostać dokładnie przetestowane, co będzie się odpierdalać i jak głośno będzie ryczeć rogacizna. Nie wiemy, o co toczy się gra, ale ja Wam mogę powiedzieć, gdzie ja widzę ryzyko dla siebie. Siebie - który, przypominam, jestem nikim, menelem we włoskich górach.

 

Przypuścmy, że jesteś w jakiejkolwiek strukturze, jakiejkolwiek, figurujesz w dowolnym rejestrze. Zostaniesz wytypowany na podstawie jakiejś grupy 'wysokiego ryzyka', że masz się zaszczepić, bo nie wiem, jesteś preziem firmy i latasz po świecie. Każda ważna osoba przebywa z ludźmi, więc zawsze się powód znajdzie. Sanepid, czy inna lokalna mafia medyczna na mocy ustawy przywoła cię i dostaniesz fiolkę oznaczoną numerem 2152343124112 do wstrzyknięcia. Twój numer zostanie odnotowany w karcie i bazie danych bigpharmy na wypadek niby "powikłań". A zatem na podstawie swojego pesela, nazwiska identyfikatora państwowego zostaniesz skojarzony z identyfikatorem w bigpharmie.

 

A w szczepioneczce będzie się znajdował nanochip RFID, który na odpowiednio czuły nadajnik np. 5G zapipka i zostawi ślad.

Właśnie zostałeś zaczipowany bez twojej wiedzy i nawet wyrzucając komórkę i elektronikę do śmietnika wiadomo w każdej chwili, gdzie jesteś na planecie tam, gdzie jest zasięg GSM. Resztę dopowiedzcie sobie sami. Dlatego ja nie figuruję w żadnym rejestrze medycznym. 

 

Dlatego założyłem wątek o zrzeszaniu się jako suwereni, bo tylko wyrzucając identyfikator państwowy i bypasując całą swoją zależność do własnego 'trusted authority' jesteś w stanie mieć 100% pewności, że nikt Cię nie wyda. Dla większości ludzi to science-fiction i dlatego większość ludzi będzie miała przejebane. Oczywiście ten 'trusted authority' musi być swój, a nie jakiś 'słowiański', 'alternatywny', gdzie jeden szpion sprzeda Cię za czapkę wiśni. 

 

Dlatego kolesiom typu Jaśkowski, czy Czerniak, to nie ufam od dawna. Pierwszy to rycerz maltański, a drugi satanista, przecież u Sanjayi na ogródku się popisał i zdradził. Zostało na filmie.

 

Wiem, że to brzmi wszystko nieprawdopodobnie, ale jak to mówią anglicy "where is a doubt, there is no doubt" 

Edited by absolutarianin
 • Like 4
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wrzuciłem ten sam film z wypowiedzią tego włoskiego lekarza, ale został wyrzucony z wątku. 
Mówi on min:

DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa:

WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!
NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie na samego wirusa nie umierają. Nie, wirus jest gwoździem do trumny dla tych co mają jakiś choroby, nie mniej nie powinno się go lekceważyć. Każdy z nas zna kogoś kto może walczy z rakiem albo ma inną chorobę

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, manygguh said:

@absolutarianin Tutaj mi chodziło nie o weryfikacje fiolek, a tekstu co ten włoski dyrektor szpitala mówi.

No fajnie, ale jak Ci to ma zweryfikować? Pojechać do niego? Skoro, żeby zjechać do Sanremo muszę napisać oświadczenie, że jadę na zakupy do marketu, a na każdym zjeździe na rivierę stoi psiarnia. Normalnie z Niemcem tu już partyzantkę uprawiamy, tym razem... razem :D 

 • Haha 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Programowanie przy pomocy strachu, jest chyba najpotężniejszym i najskuteczniejszym programowaniem jakie jest znane. Widzę to wszędzie obecnie. Mój kuzyn siedzi i patrzy w tv prawie 18 godzin na dobę, wpatrzony w serwisy informacyjne i publicystykę traktującą o koronawirusie. 
Kiedy zagadałem go, że pokaże mu materiały które mówią, że cała ta pandemia może być szopką telewizyjną, a wymiar tego wcale nie jest taki, jak pokazują, to spojrzał na mnie jak na ducha, zbladł, i powiedział prawie krzycząc, że to wcale nie prawda! Ludzie wymyślają bzdury! Wirus morduje ludzkość! 

I gadaj z zombie.

 • Like 1
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
5 minut temu, adamklukan napisał:

Programowanie przy pomocy strachu, jest chyba najpotężniejszym i najskuteczniejszym programowaniem jakie jest znane. Widzę to wszędzie obecnie. Mój kuzyn siedzi i patrzy w tv prawie 18 godzin na dobę, wpatrzony w serwisy informacyjne i publicystykę traktującą o koronawirusie. 
Kiedy zagadałem go, że pokaże mu materiały które mówią, że cała ta pandemia może być szopką telewizyjną, a wymiar tego wcale nie jest taki, jak pokazują, to spojrzał na mnie jak na ducha, zbladł, i powiedział prawie krzycząc, że to wcale nie prawda! Ludzie wymyślają bzdury! Wirus morduje ludzkość! 

I gadaj z zombie.

Wprowadzanie dalszego NWO . Media cos za duzo tym chucza . Ogolnie niezla szopka z tego jest . Zaniedlugo bedziemy musieli sie zaszczepić obowiązkowo znajac zycie :)  

 

 

Once the herd accepts mandatory forcible vaccination, it’s game over! They will accept anything — forcible blood or organ donation — for the “greater good.” We can genetically modify children and sterilize them — for the “greater good.” Control sheep minds and you control the herd. Vaccine makers stand to make billions, and many of you in this room today are investors. It’s a big win-win! We thin out the herd and the herd pays us for providing extermination services. Now, what’s for lunch, huh?

 

 

Bialych min do "greater good" przkonuja ze nasze instnienie to cos zlego i inne rasy na tym cierpia ;) i biali sami sie kasuja .. dla greater good .. tak nami manipuluja

Edited by Shumann

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, adamklukan napisał:

Wrzuciłem ten sam film z wypowiedzią tego włoskiego lekarza, ale został wyrzucony z wątku. 
Mówi on min:

DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa:

WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA!
NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR!

Czytałem, że jednak mały % umarło z powodu wirusa:

"1,2 procent z wybranej do analiz grupy kilkuset zmarłych we Włoszech osób zakażonych koronawirusem nie miało żadnej dodatkowej choroby,"

 

"U 23,5 procent zmarłych zdiagnozowano jedną współistniejącą chorobę, u ponad 26 procent - dwa schorzenia, a u 48 procent - trzy lub więcej."

Share this post


Link to post
Share on other sites

No dobrze, ale kto jest beneficjentem?

 

Nasz rząd na pewno nie, gospodarka jest zagrożona, jeśli się nie odbuduje, będą przeładowania na scenie politycznej.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Shumann napisał:

Zaniedlugo bedziemy musieli sie zaszczepić obowiązkowo znajac zycie

Nic nowego.

Od lat szczepi się ludzi na różne chorubska.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

No dobrze, ale kto jest beneficjentem?

 

Nasz rząd

Nasz rząd to jest parada pacynek. Jak mówi klasyk " jak padyszachowi wiozą zboże, to nikt nie dba o wygody myszy jadących na wozie". To jest program narzucony o kilka pięter wyżej, niż nasz rząd sięga. 

 • Like 1
 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Kapitan Horyzont napisał:

Cóż, wg mnie najbardziej prawdopodobne jest jednak wydostanie się wirusa z labu. Niech każdy wierzy, w co chce. 

Masz rację, tyle, że według tego co mówią znający się na temacie, wydostał sie stamtąd, i rozprzestrzenił przy pomocy celowych działań. 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

https://www.scripps.edu/news-and-events/press-room/2020/20200317-andersen-covid-19-coronavirus.html

https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9

 

"Nowy koronawirus SARS-CoV-2, który pojawił się w zeszłym roku w mieście Wuhan w Chinach i spowodował pandemię COVID-19, jest pochodzenia naturalnego – wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie „Nature Medicine”.

 

Analiza danych publicznej sekwencji genomu z SARS-CoV-2 i pokrewnych wirusów nie wykazała, że wirus został wytworzony w laboratorium lub w inny sposób opracowany.

 

– Porównując dostępne dane dotyczące sekwencji genomu dla znanych szczepów koronawirusa, możemy zdecydowanie ustalić, że SARS-CoV-2 powstało w wyniku naturalnych procesów – powiedział dr Kristian Andersen, profesor immunologii i mikrobiologii w Scripps Research, autor badań."

 

https://www.focus.pl/artykul/koniec-spiskowych-teorii-naukowcy-udowodnili-naturalne-pochodzenie-sars-cov-2

 

 

Edited by BRK275
coś się popsuło
 • Like 1
 • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie nikt nie umiera przez potrącenie samochodu, samobójstwo, z głodu, z powodu HIV'a, raka itd. bo nie są to bezpośrednie przyczyny śmierci. Przecież ta logika to zupełny nonsens. Przez koronawirusa umiera się w taki sam sposób jak przez inne choroby nieważne czy pośrednio czy bezpośrednio. 

Wszystko co osłabia odporność i uszkadza organizm prowadzi do śmierci. Różnica tylko w tym co działa instant a co z odroczonym efektem.

 

 

 • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites
30 minut temu, adamklukan napisał:

i rozprzestrzenił przy pomocy celowych działań. 

Czyli, że jakich? 

Bo żeby się rozprzestrzenił to w sumie nie trzeba nic robić, bo ludzie zrobią swoje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nikt też nie umiera bezpośrednio na AIDS, ludzi na to chorych "dojeżdżają" tak banalne rzeczy, jak przeziębienie, w fazie, gdy wirus HIV już im zniszczył układ odpornościowy.

 

Część wrzuconych filmików pochodzi od znanych szurów, nie ma nawet co komentować.

 

Natomiast ten o naturalnych środkach na SARS-CoV-2 jest po prostu nieodpowiedzialny i potencjalnie niebezpieczny dla chorych ludzi. Żadna z substancji, które wymienia ten "szpec", nie ma udowodnionego w badaniach klinicznych działania antywirusowego/utrudniającego zarażenie/cokolwiek w stosunku do tego patogenu.

 

Wg mojej wiedzy istnieją na dzień dzisiejszy tylko dwie substancje, które są jako tako skuteczne przeciwko SARS-CoV-2 i przeszły coś przypominającego badania kliniczne: favipiravir i drugi eksperymentalny środek antywirusowy, nazwa wyleciała mi z głowy (edit: chyba remdesivir). Plus chlorochina, która wstępnie wydaje się pomagać.

Edited by leto
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Teraz, radeq napisał:

Czyli, że jakich? 

No ale najpierw trzeba to roznieść gdzieś po jakimś terenie, najlepiej dobrze zaludnionym, zurbanizowanym, z wieloma nitkami transportowymi, najlepiej ruchliwym lotniskiem i tak dalej. I dokładnie tak było. Później już sam pójdzie w świat. 

 

 

1 minutę temu, leto napisał:

Część wrzuconych filmików pochodzi od znanych szurów, nie ma nawet co komentować.

Jakich szurów? Dlaczego tak nazywasz ludzi, którzy wiedzą, doświadczeniem, mądrością i innymi przymiotami by Cię zmiażdżyli. Trochę pokory, bo mało wiesz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, adamklukan said:

Jakich szurów?

Np Jaśkowski, znany antyvaxer, wycierający sobie gębę autorytetem instytutu, w którym ostatni raz pracował bodajże 20 lat temu. Takie to "autorytety".

 • Like 3
 • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, leto napisał:

Np Jaśkowski

Akurat Dr Jaskowskiemu to mógłbyś teczkę nosić, i to jakbyś mocno popracował nad zasługami. Wyrzucili go z instytutu bo był niewygodny ze swoimi poglądami, ale wszystkie sprawy w kwestiach merytorycznych, medycznych wygrał w sądzie.  Nie jestem jego adwokatem, ale pokory trochę miej. 

 • Thanks 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu macie garść poważnych informacji:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By SzatanKrieger
   Witam.
    
   Jak to z wychodzeniem z domu w czasie tych "ciekawych" czasów?
    
   "Ograniczenia w przemieszczaniu się tylko do niezbędnych spraw, np. zakupy spożywcze, apteka, najbliższa rodzina, ograniczenie liczby osób w komunikacji zbiorowej do połowy miejsc siedzących, ograniczenie zgromadzeń, ograniczenie do 5 liczby uczestników mszy świętej i utrzymanie dotychczasowych obostrzeń dot. funkcjonowania sklepów, kawiarni, miejsc rozrywki – to ogłoszone we wtorek przez premiera restrykcje, które mają obowiązywać do 11 kwietnia."
    
   Krótko mówiąc:
   Czy na spacer o 3:30 nad ranem mogę sobie pozwolić (nie mam psa ale mam kota ), czy zgarną mnie szkieły i dostanę 30.000 złotych za bycie brzydkim obywatelem? 
   Ktoś orientuje się jak to właściwie jest i jak rozumieć ten zabawny przepis?
  • By Patton
   Już się zaczyna januszowanie.
    
   https://www.money.pl/gospodarka/obnizki-pensji-przez-koronawirusa-pomysl-budzi-gigantyczne-kontrowersje-6489868553787009a.html
    
    
  • By Mordimer
   Można posłuchać.
  • By leto
   Jaka jest sytuacja dookoła, każdy widzi. Nie ma co wpadać w panikę, faktem jest jednak że rozsądnie jest się izolować. Nie ma na razie takiego przymusu, oby nie było, w każdym razie biura puste, ludzie siedzą na urlopach albo pracują zdalnie - ci, którzy mogą. Do tej grupy zaliczam się też ja.
    
   Najbliższe wiele dni spędzę na kwadracie sam, pracując w dzień i szukając pomysłu, co ze sobą począć poza pracą. Obiekty sportowe (ścianki, siłownie) powoli są zamykane (mądra decyzja!), spotkania ze znajomymi też raczej odpadają, nie wyjdziesz do knajpy czy na koncert.
    
   Jak żyć?
    
   Jakie macie pomysły, żeby nie ocipieć z nudów?
    
   Na tą chwilę jedyne, co mi przychodzi do głowy, to wypady w plener. Bieganie po okolicy. Takie tam rozrywki związane z outdoorem. Podzielcie się swoimi pomysłami!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.