Skocz do zawartości

Koronawirus to ściema? Alternatywne spojrzenie


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Taką sobie poranną teorię w aluminiowej czapeczce właśnie wymyśliłem.

 

CCPV virus (tj. China Communist Party Virus), stworzony w chińskich laboratoriach i sztuczne zmodyfikowany pod kątem wyjątkowej zjadliwości miał do reszty zniszczyć morale Zachodu i mężczyzn Zachodu. Przy potencjalnych problemach z płucami przy przechorowaniu, lub potencjalnej bezpłodności w niektórych przypadkach (badania trwają), cel jest jasny. Zniszczyć do reszty próby polityczne, bądź siłowe przywrócenia starego, konserwatywnego ładu w Europie. Zniszczyć mężczyzn. Zlikwidować do zera i tak już marną płodność i zastępowalność pokoleń. By nic nie stało na przeszkodzie zamienienia z czasem krajów Zachodu w multikulturowy tygiel, wyzuty z wartości, historii, tożsamości, siły i dumy. Drugim celem było "ostateczne rozwiązanie" kwestii starszych mieszkańców. Bezproduktywnych. Generujących obecnie jedynie koszty. Ale i pamiętających czasy, gdy honor, godność i męska rola coś naprawdę znaczyła. Przyjemne z pożytecznym - oszczędności dla budżetu, zaspokojona potrzeba polityczno - idelologiczna. Odmłodzone społeczeństwa. ZUS zachodni lubi to.

 

Masowe chipowanie nastąpi niedługo potem, przy pełnym poparcia aplauzie światowego audytorium.

Do Paruzji zostanie wówczas niewiele czasu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, EMKEJ said:

Od bieżącego momentu: 
 

 

 

Faktycznie jest coś na rzeczy. Tutaj jest artykuł naukowy na temat roli wirusów w ewolucji człowieka.

 

Rola wirusów w ewolucji człowieka.

 

Jestem zaskoczony bo spodziewałem się roli wirosów podobnej do bakterii (np

pomoc w trawieniu, kwasowość skóry, itp.)

 

Tutaj okazuje się, że wirusy odgrywają dużo rolę w ewolucji życia na ziemi i są tak jakby jej narzędziem przenosząc geny pomiędzy gatunkami. Choć perspektywy pojedynczych jednostek są to twory patologiczne o działaniu, w wiekszoszci wypadków, negatywnym. 

 

Czyli dla ewolucji niezbędne, dla jednostki raczej zgubne.

 

Co ciekawe w podlinkowanym art. jest mowa że przypuszcza się iż wirusy RNA były podstawą stworzenia wiązań DNA i powstania życia komórkowego na ziemi. Czyli są starsze niż bakterie i eukarionty (czyli my też).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife Mam także prezentację Dr Andrew Kaufmana (na filmiku 47:53) odnośnie koronawirusa, przetłumaczyłem ją na polski ale jeszcze nie dostałem zgody na publikacje . Wstawiam ją w oryginale:
https://drive.google.com/file/d/1ALRmSrntLzxi0qn1N-t0e2qnHMbCAJT2/view?usp=sharing
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że cała panika i kryzys gospodarczy są celowo wywoływane żeby wprowadzić to słynne NWO.Do niedawna jedyne teorie spiskowe w jakie wierzyłem to te że imigranci mają zdestabilizować zachód ale coś mi tu naprawdę zaczyna porządnie śmierdzieć,ta cała panika i kryzys nie są współmierne do epidemii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin "Teoria spiskowa" jest świetnym narzędziem do dezinformacji. 

1) Wystarczy człowiekowi powiedzieć, która organizacja i jej publikacje są słuszne.

2) Ci którzy niezależnie próbują się czegoś dowiedzieć i skonfrontować fakty i wiedzę źródłową ogłaszani są "szurami" oraz "płaskoziemcami"

3) Następnie tylko trzeba utwierdzić ludzi, że wiedza naukowa głównego nurtu jest słuszna i tylko ona jest słuszna

4) Potem Ci "uświadomieni" tzw. pożyteczni idioci zrobią robotę. Będą mówić o aluminiowych czapeczkach i wyśmiewać próbę myślenia. 

 

Polacy mają tą śmieszną cechę, że jeden drugiego zajebie, jak tylko mu nie przyzna racji. I widać to po obu stronach, przykład: 5G.

 

Obserwowałem wypociny ludzi na FB i widziałem 2 głosy:

- nie wprowadzać 5G pod żadnym pozorem, bo będzie nowotwór

- wprowadzać 5G mimo wszystko, jakie badania! Przecież pani na fizyce w gimnazjum mówiła. (tak jak Polka zobaczy Murzyna, od razu mu się oddaje bez wybadania gruntu)

 

Nie widać w naszym narodzie chęci kulturalnego porozumienia i postawienia na opcję:

- testujmy, badajmy i wprowadzajmy małymi krokami w długim okresie czasu, bez żadnego pośpiechu. Na bieżąco obserwujmy stan zdrowia i środowiska ludzi. 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak. Jesteśmy świadkami i zakładnikami owczego pędu i złej roli polityków w nowoczesnym świecie.

 

Żadne państwo Zachodnie się nie wychyla i robi to co reszta. W każdym państwie jest Rząd i Opozycja. Opozycja tylko czeka na duże liczby aby dowalić Rządowi, a ten chce się utrzymać u władzy i robi wszystko aby nie zarzucić mu że czegoś nie zrobił,  więc robi wszystko co do głowy przyjdzie stosując środki niewspółmierne do zagrożenia. 

 

Szwecja postawiła się okoniem, ale tłumaczy się to innym podejściem do władzy u Szwedów. Tam jak jest problem z wirusem to o tym co robić decydują epidemiolodzy a politycy wykonują. W większości krajów jednak politycy przestali być urzędnikami a stali się alfa i omega w każdej dziedzinie. 

 

Wyobraźmy sobie kraje jak osoby w klasie. Wystarczy aby kilku dominujących uczniów chciało iść na wagary a reszta zdobi to samo bo jest bardzo ciężko pojedynczym jednostkom zrobić inaczej. 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m

Przegięcie w każdą stronę jest niedobre, wiadomo. Są ludzie ,którzy np. głoszą, że Antarktyda to na 100% okrąg dookoła ziemi, a księżyc jest hologramem. Skąd ta wiedza i jak ją zweryfikować to już ich ni interesuje. Interesuje ich tylko aby ciągle wymyślać coś nowego czego sprawdzić się nie da. Termin "teorie spiskowe" stosują ignoranci, którzy swoją niewiedzę/lenistwo przenoszą na wszystko czego w tv nie usłyszą. W psychologii istnieje mechanizm wyparcia, to do niektórych bardzo pasuje. Ja przestałem się z takimi wdawać w dyskusję (oni nie dyskutują, potrafią nawrzucać ,a potem żądają aby im dać dowodów), blokada działa wspaniale.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie odnośnie głównego tematu.

 

Podejrzliwie podchodzę do wiadomości serwowanych zarówno przez "mainstream" jak i "ludzi z poza".

 

Rozsądek nakazuje przyjąć, że koronawirus rzeczywiście jest, oraz podjąć środki ostrożności żeby się nie zarazić.
Jest dobrze mieć jakieś zapasy podstawowych produktów żywnościowych, leki, środki czystości. Nie należy jednak przesadzać.
Z drugiej strony obserwuję poczynania naszych (i nie tylko) władz, które wydają się mieć za nic niebezpieczeństwo (parcie na wybory). Działania, które wyglądają czasem na jakieś sadystyczne dowalanie ludziom a nie na realną walkę z rzekomą pandemią.
Jestem pewny, że "władza" jest zawsze lepiej poinformowana niż zwykły zjadacz chleba. Z tego może (lecz nie musi) wynikać, że zagrożenia albo nie ma, albo jest dużo mniejsze niż nam się mówi.
Do tego zachowanie ludzi takich jak np. Prezydent Tramp, który jednego dnia mówi, że wirus to ściema a potem szybko to odwołuje mówiąc, że wirus jest jednak "be".

 

https://www.dorzeczy.pl/swiat/131236/trump-o-koronawirusie-to-mistyfikacja.html

 

Nie przyjmuję nic na wiarę. Obserwuję, czytam i czekam na wyjaśnienie się sytuacji.
Puki co wygląda, że zachowując środki ostrożności, mamy większe szanse zachorować na coś wywołanego przez strach (związany z tym stres) przed wirusem niż złapać samego wirusa.

 

Eru

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie to wątku z "teoriami spiskowymi" ;)  Pozwólcie, że podzielę się kilkoma informacjami z mojego podwórka.

 

Jak niektórzy z Was wiedzą - mieszkam w Szwajcarii a konkretnie w Bazylei. Wspominam o tym celowo, nie żeby się pochwalić - w dalszej części wpisu wyjaśnię dlaczego.

Jak wygląda sytuacja związana z wirusem w Szwajcarii można przeczytać tutaj (dostępna jest wersja po angielsku): https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov.html 
Polecam też obejrzenie video z konferencji prasowej z 7 kwietnia, dostępne tutaj: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/situation-schweiz-und-international.html#-1199962081. Dostępne są tam również dane liczbowe i wykresy (po niemiecku i francusku).

 

Jak zobaczycie, strona zawiera informacje o statusie, rekomendacje i wytyczne. Nie ma straszenia i katastroficznych wizji.

I tak samo wygląda sytuacja w Szwajcarii - wprowadzone są ograniczenia (zamknięte szkoły, dużo zakładów pracy, wprowadzono pracę z domu, odwołano imprezy masowe) ale ludzie i decydenci zachowują rozsądek i trzeźwe myślenie. Polityka strachu tutaj, jak dotychczas, nie funkcjonuje i jest nieakceptowana. Ludzie w życiu codziennym zachowują rekomendowany dystans, przestrzegają zakazów zbiorowych imprez itp. ale nie wariują. Sklepy funkcjonują normalnie, ludzie w nich po prostu robią zakupy, w parkach ludzie spacerują, ćwiczą, bawią się, jeżdżą samochodami, tramwajami czy autobusami. Po prostu zachowują rekomendowany dystans i tyle. W ciągu ostatniego miesiąca widziałem może 10 osób w maseczce (w tym 2 dzisiaj). 

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z mojej okolicy. 

Zakupy w sklepie - linie wyznaczają rekomendowany dystans między ludźmi:

20200408-105842.jpg

Przy wejściu do każdego sklepu stoi stojak z płynem do dezynfekcji rąk oraz foliowymi rękawiczkami. Również przy wejściu narysowane są podobne linie, sugerujące bezpieczne odstępy.

 

Pobliski park dzisiaj, godz. 11.00 rano - widać spacerujących, ćwiczących, żonglujących i po prostu bawiące się dzieci:

20200408-111253.jpg%22%C2%A0

 

 

Ten sam park wczoraj około 19:00

20200407-192837.jpg 

 

Więcej ludzi, sporo biega i uprawia inne sporty. Ja akurat grałem w koszykówkę z córkami. W międzyczasie podszedł do nas starszy człowiek, gdyż usłyszał język polski i zapytał czy jesteśmy Chorwatami ;) Pogadaliśmy kilka minut (zachowując dystans - Szwajcarzy trzymają dyscyplinę :) ). To akurat tutaj normalne - ludzie są ciekawi i życzliwi. Po parku chodziła grupa 3 policjantów prosząc ludzi w większych grupach o rozproszenie i zachowanie dystansu - o żadnych mandatach i drakońskich karach nie ma mowy. Jeden z tych policjantów porzucał razem z nami przez chwilę do kosza, gdy przechodzili obok.

Podczas weekendu ten park był bardziej zaludniony - normalny weekend w Basel. I nie jest to jakiś główny park w tym mieście.

Jak widać wszystko wygląda normalnie i nie potrzeba wprowadzać dotkliwych restrykcji aby panować nad sytuacją. Bo sytuacja nie wymaga paniki, wpędzania ludzi w strach, rozpacz i totalną izolację. Nie ma tutaj pustych miast czy "wymarłych" ulic z jakimiś taśmami i ograniczeniami oraz kontrolami Policji.

 

Sądzę zresztą, że wprowadzenie restrykcji, podobnych do tych w Polsce, byłoby w Bazylei i Szwajcarii niemal niemożliwe, opierając się na obecnej sytuacji i danych. Trzeba znacznie więcej. Dlaczego? Ano dlatego: https://en.wikipedia.org/wiki/Pharmaceutical_industry_in_Switzerland 

Szwajcaria, a w szczególności Bazylea, to jedna ze światowych stolic przemysłu farmaceutycznego. W samej Bazylei swoje HQ czy dywizje mają takie tuzy Big Pharma jak Novartis, Roche, Bayer, Actelion czy Lonza. W kantonach Basel Stadt i Basel Land zarejestrowanych jest 120+ firm z sektora pharma/life sciences. W promieniu 30 km od miejsca gdzie mieszkam umiejscowionych jest prawdopodobnie więcej fabryk leków niż w Polsce kiedykolwiek istniało
I co z tego wynika? Ano to, że Bazylea, w której w nocy śpi około 180'000 mieszkańców w dzień gości grubo ponad 200'000 osób (wiele przyjeżdża do pracy z Niemiec i Francji). I większość z tych osób pracuje bezpośrednio bądź pośrednio dla firm z sektora pharma/life sciences.

Tych ludzi nie da się postraszyć katastroficznymi wiadomościami ze szklanego ekranu, bo to są analitycy, PMs, R&D czy twórcy marketingu oraz strategii firm farmaceutycznych. Ci ludzie na codzień opracowują dane z całego świata i analizują molekuły, wirusy, bakterie, jednostki chorobowe, epidemie, przeprowadzają badania kliniczne, ich analizy itp itd. Większość z nich to nie są lekarze - to oni mówią lekarzom co mają mówić i zalecać pacjentom. Są to ludzie, którzy pharma i health industry znają od podszewki, bez marketingowej ściemy.
Nie mam zamiaru tworzyć teorii z kosmosu. Napiszę tylko, iż moja rozmowa z kilkoma znajomymi analitykami z Novartis i zreferowanie sytuacji oraz restrykcji wprowadzonych Polsce spowodowało uniesienie brwi i brak dalszych komentarzy.

Nie dajcie się zastraszyć i dbajcie o siebie i swoich bliskich jednocześnie nie bagatelizując sytuacji. Bądźcie jak Szwajcarzy - spokojni i odpowiedzialni.  

 

PS. Dowiedziałem się przedwczoraj, iż Big Pharma już nakazała swoim managerom przygotowanie strategii na przyszłoroczną pandemię. Źródło wiarygodne, informacja z pierwszej ręki.

 

 

Edytowane przez azagoth
  • Like 10
  • Dzięki 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, IBRA napisał:

Szwajcaria zatrzymała instalację 5G

Szwajcaria nie wstrzymała budowy sieci 5G.

https://whatnext.pl/szwajcaria-nie-wstrzymala-budowy-5g-wanda-buk/

 

@azagoth Możesz w dwóch zdaniach opisać tą konferencję prasową?

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do postu kolegi @azagoth i materiałów szwajcarskiego ministra zdrowia, pozwolę sobie zwrócić uwagę na 2 rzeczy:

 

- Mediana wieku osób zmarłych na koronawirusa w Szwajcarii wynosi 84 lata, przy czym oczekiwana długość życia (to chyba średnia) wynosi 82,90 (mediany np. za 2019 nie znalazłem).

- 98% zmarłych na koronawirusa cierpiało na przynajmniej jedną inna chorobę.

 

Kurtyna w dół.

 

 

 

Stan na 08.04.2020:

https://www.bag.admin.ch/dam/bag/de/dokumente/mt/k-und-i/aktuelle-ausbrueche-pandemien/2019-nCoV/covid-19-lagebericht.pdf.download.pdf/COVID-19_Epidemiologische_Lage_Schweiz.pdf

Bisher starben in der Schweiz 705 Personen, die im Labor positiv auf COVID-19 getestet worden waren. Die Inzidenz der Todesfälle liegt in der Schweiz bei 82 Todesfällen pro Million
Einwohner. Von den Verstorbenen waren 441 Männer (63%) und 263 Frauen (37%), die Altersspanne betrug 32 bis 101 Jahre. Der Altersmedian lag bei 84 Jahren.
Von den 682 verstorbenen Personen für welche vollständige Daten vorhanden sind, litten 98% an mindestens einer Vorerkrankung. Die drei am häufigsten genannten Vorerkrankungen waren Bluthochdruck (65% der verstorbenen Personen), Herz-Kreislauferkrankungen (56%) und Diabetes (29%). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@azagoth Wielkie dzięki, za mega ciekawe informacje! A jeśli chodzi o strategie na przyszłoroczną pandemię, to rozumiem, że w lecie będzie wygaszenie, potem będzie spokój, jesienią znowu się zacznie rozkręcać, a zimą 2021 będzie kolejna fala i wtedy szczepioneczka, lub jakiś proszek? Mógłbyś coś bardziej rozwinąć co Ci tam powiedzieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azagoth napisał:

Ciekawe czy trzęsienia ziemi i powodzie też zaczną kiedyś planować

No niby jest coś takiego jak broń klimatyczna, haarp itd. 

 

1 godzinę temu, azagoth napisał:

Nie znam szczegółów - mnie zszokowała informacja, że pandemia jest planowana.

Skoro planowana, to raczej nie zapowiada się jakaś wielka apokalipsa i świat rodem z Mad Maxa. No chyba, że tylko wybrani dostaną lekarstwo na to. W każdym razie gdybyś się dowiedział coś więcej, to daj nam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że ceną staje się ludzkie życie.

 

Na wyspach jest podobnie jak opisujesz, przynajmniej tu gdzie mieszkam. Linie na chodnikach przed sklepami, zakupy online, nie ma zakazów wyjść na spacer. Policja czasem kontroluje pojazdy, jednak nie słyszałem żeby ktoś dostał mandat. Wczoraj w mediach gruchnęła wieść że po świętach mają otworzyć szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.