Skocz do zawartości

Koronawirus to ściema? Alternatywne spojrzenie


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, EMKEJ napisał:

Tylko po co Ci jakieś śmieszne maseczki skoro wirusy nie są przenoszone przez powietrze?

TU KOLUNIA mamy typowy czysty bełkot propagandowy.

Najwyraźniej z biologii/chemi/fizyki jesteś nie osłuchany.

 

Czym według Ciebie jest powietrze?

Zapewne czystym nie zkazitelnym gazem?

NIESTETY NIE!

 

JEST TO mieszanina gazów+pyłków+pary wodnej(suchej/mokrej)+organiczne szczątki roślin/zwierząt/owadów+nasiona+drobnoustroje(W TYM WIRUSY)+GRZYBNIE(pleśnie)+sadze(pochodne węgla)+.....zależnie od regionu świata itd.

 

 

ZATEM nie pierdol farmazonów o czystości gazu.

Sama nazwa kropelkowe przenoszenie świadczy o molekułach paropochodnych jakiegoś środowiska na których jest drobnoustruj.

 

Maseczki nie mają chronić Ciebie przed narażeniem tylko pozostałych przed WYPLUWANIEM przez ciebie molekół kropelkowych.

 

REASUMUJĄC maseczka POLARYZUJE MOLEKUŁY, czego wynikiem jest przejście w postać gazową i separację ustrojstwa ciężkie, gaz.

 

JAK NIE rozumiesz co mam na myśli to zaobserwój jak maseczka jest mokra po czasie używania jeśli dobrze przylega do twarzy.

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ @Soprano Nie chodziło mi o sens i czy noszenie maseczek jest uzasadnione w tej sytuacji tylko o fakt, że rząd nakłada rozporządzenia, akty, ograniczenia, zakazy, kary a sam nie potrafi nic dać od siebie. Nie potrafi albo go nie stać na to aby wyprodukować tak technicznie skomplikowany produkt jak maseczka czy płyn do dezynfekcji?

 

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://nczas.com/2020/04/13/pis-zaproponuje-wykup-obligacji-do-walki-z-koronawirusem-polacy-maja-900-mld-zl-oszczednosci/

 

Cytat

Czy Prawo i Sprawiedliwość zaproponuje obywatelom wykup obligacji, a pozyskane pieniądze przeznaczy na walkę z koronawirusem? Taka propozycja padła na antenie Telewizji TRWAM.

Prowadzący rozmowę wskazał, że Polacy mają w bankach oszczędności sięgające 900 miliardów złotych. Zapytał (całkiem poważnie), czy z tych pieniędzy można by sfinansować walkę z koronawirusem.

 

 Myślimy również o tym. To jest pewne wyzwanie ‚czasowe’, bo to potężna operacja. My chcemy, aby środki bardzo szybko trafiły… Kwestia jest taka, czy udałoby się w krótkim okresie czasu w dużej skali uplasować znaczącą kwotę obligacji. Nie wykluczamy tego – odpowiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

 Dla obywateli byłaby to atrakcyjna forma gromadzenia oszczędności – uważa Borys. W praktyce oznaczałoby to zamrożenie na kilka lat kapitału.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest prawda, ale mam wrażenie, że ta sytuacja z zamknięciem nas  w domach i rujnowaniem gospodarki to przesada gruba.

Wirus może i jest groźny dla niektórych ludzi, ale ta powszechna izolacja i panika medialna jest chyba niewspółmierna do zagrożenia... :blink:

Od początku tzw. epidemii w Polsce zaraziło się wg oficjalnych danych mniej niz 7000 osób. Czyli ok. 0,018% populacji kraju. A z tych 7000 spora część nie ma poważnych objawów.

Za to efekty ekonomiczne sięgną milionów obywateli!  I jeszcze trudno mierzalne efekty psychologiczno-społeczne dochodzą - to jest też wazna kwestia.

 

Zauważyłem taką rzecz, że jeśli poszukamy w necie krytycznych opinii o tym całym zjawisku obecnym, to głoszą je zazwyczaj osoby zw. z 2 grupami:

a) narodowo-"święto"-katoliccy prawicowcy

b) lekko "spiskujące" środowiska alternatywne

 

To takie spostrzeżenie małe :)  Zauważyliście jakieś inne grupy sceptyków jeszcze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii porządkowej - okoliczny park jak był załadowany tak i jest dalej. Nikt masek nie nosi.

Jak wirusa niemal nie było w Bazylei (poza kilkoma przypadkami starych ludzi) tak i nie ma dalej. Oby tak zostało. 

Dane na dzień dzisiejszy: https://covid-19-schweiz.bagapps.ch/de-1.html

 

Obecne ograniczenia zachowano do 26 kwitnienia. Potem z dużym prawdopodobieństwem dzieci wracają do szkół i znoszone będą inne ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowe dane ze szwajcarskiego kantonu Zurych pokazują, że około 50% wszystkich zgonów związanych z Covid19 miało miejsce w domach spokojnej starości lub domach opieki. Niemniej jednak nawet tam około 40% wszystkich osób z dodatnim wynikiem testu nie wykazało żadnych objawów. Mediana wieku zgonów z wynikiem dodatnim w Szwajcarii wynosi obecnie około 84 lat".

 

https://www.srf.ch/news/regional/zuerich-schaffhausen/corona-uebersicht-zh-und-sh-schlieren-als-zentrum-der-forschung-im-kampf-gegen-corona

 

(mam nadzieje, że mi dobrze przetłumaczyło - @azagoth ewentualnie zweryfikuj bo to po niemiecku)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści sprzed dwóch lat.

https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10119023/spolka-brata-ministra-zdrowia-weszla-na-warszawska-gielde.html

 

"OncoArendi jest trzecią firmą w Polsce, której udało się wprowadzić własny preparat do fazy badań klinicznych. Mowa o cząsteczce OATD-01, która ma szansę stać się przełomowym lekiem dla ludzi chorych na astmę i inne schorzenia płuc".

. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20200419-110849.jpg

 

"Mój" park dzisiaj 11.00. 

Masowych zachorowań W Bazylei jak nie było tak i nie ma 

https://covid-19-schweiz.bagapps.ch/de-1.html

 

Screenshot-20200419-112657-Brave.jpg

 

Screenshot-20200419-112657-Brave.jpg

 

 

Naszła mnie nawet dosyć smutna refleksja. Jeszcze 100 lat temu za taki numer i manipulację informacjami oraz sianie strachu i nieuzasadnione restrykcje politycy i media postawieni byliby przed trybunałem i prawdopodobnie zapadłoby wiele ciężkich wyroków. 

Dzisiaj Ci, którzy wołają o rozsądek i rzetelną analizę danych i informacji to oszołomy i foliarze... chujowo przyglądać się jak umiera wolność, rozsądek i swobody obywatelskie. 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, azagoth napisał:

Naszła mnie nawet dosyć smutna refleksja. Jeszcze 100 lat temu za taki numer i manipulację informacjami oraz sianie strachu i nieuzasadnione restrykcje politycy i media postawieni byliby przed trybunałem i prawdopodobnie zapadłoby wiele ciężkich wyroków. 

Dzisiaj Ci, którzy wołają o rozsądek i rzetelną analizę danych i informacji to oszołomy i foliarze... chujowo przyglądać się jak umiera wolność, rozsądek i swobody obywatelskie. 

Święte słowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Poczytam i popytam znajomych z Genewy.

 

Ten sam park, godzina 18.00 dnia dzisiejszego. 

20200419-181322.jpg

 

Biorąc pod uwagę medialną narrację serwowaną w głównym nurcie to powinniśmy tutaj masowo wymierać. Jak myślicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, azagoth said:

Biorąc pod uwagę medialną narrację serwowaną w głównym nurcie to powinniśmy tutaj masowo wymierać. Jak myślicie?

Przecież nie wymieramy tylko dzięki obostrzeniom i działaniom rządu(ów). Bez nich bylibyśmy biedni. Pardon - martwi. Biedni to później.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://twitter.com/LeighStewy/status/1252671705539121152?s=19

 

To co? Orwell w natarciu. WHO i tylko WHO ma rację i to świętą, niepodważalną rację. Grubo. 

 

To  wygląda jak koniec Youtube jak i WHO. Mam nadzieję. 

Manipulacje o takim kalibrze są, moim zdaniem, niedopuszczalne w przestrzeni publicznej.

Polecam LBRY.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, azagoth napisał:

https://twitter.com/LeighStewy/status/1252671705539121152?s=19

 

To co? Orwell w natarciu. WHO i tylko WHO ma rację i to świętą, niepodważalną rację. Grubo. 

 

To  wygląda jak koniec Youtube jak i WHO. Mam nadzieję. 

Manipulacje o takim kalibrze są, moim zdaniem, niedopuszczalne w przestrzeni publicznej.

Polecam LBRY.

Na szczęście Trump odcina ich od koryta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.