Skocz do zawartości

Urbex w czasach zarazy


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z podwarszawskiego RON Leszczynka. Z dedykacją dla @Analconda (tak będzie wyglądało wszystko po upadku cywilizacji :P) i podziękowaniami dla K. za inspirację. Foteczki słabe, powoli zmierzchało no i cóż, aparat w moim Szajsungu...

 

u-1.jpg

 

u-2.jpg

 

u-3.jpg

 

u-4.jpg

 

u-5.jpg

 

u-6.jpg

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo czasu spędziłem w klimatach urbexowych w latach 2005-2008 i w mniejszym stopniu chwilę później. Niepowtarzalny klimacik. 

 

Około pół kilometra od domu jeszcze dekadę temu miałem duży kompleks budynków należących do dawnej fabryki chemicznej, jednej z największych tego typu w kraju.

Obecnie zaorane. Dobrze, że trochę wspomnień  i kilka fantów* zostało.

 

Znałem ją na pamięć, całą topografię budynków + łażenie po dachach, "tajne" przejścia i różne ciekawostki heh. Ale to za gimbusa było, teraz już bym tak nie szalał. ?

Miałem dobre fotki na starym kompie, ale pewnie musiałbym kupić jakiegoś archaicznego pc'ta i tam włożyć hdd, żeby sprawdzić, czy coś zostało.

 

Jedynie dysponuję takim zdjęciem poglądowym z tamtych rewirów, zachowało się w załącznikach na mejlu, ale widoczny tylko mały procent tego kompleksu heh.

 

CJa2uNE.jpg

 

?

 

*wiem, że etyka nakazuje nie wynosić nic z takich miejsc, by nie psuć klimatu, jednak to były zdjęcia i papiery, które i tak by zniknęły razem z rozbiórką, także ten.

 

A w ostatnich latach widziałem tylko bunkry w Cybulicach.

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najfajniejszy chyba obiekt, który dotychczas zwiedzałem, to ośrodek wczasowy w Miałkówku - klasyka polskiego urbexu. Gdzieś mi się powinny walać zdjęcia z tamtej wyprawy...

 

W rzeczy samej:

 

m-1.jpg

 

m-2.jpg

 

m-3.jpg

Edytowane przez leto
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, leto napisał:

Najfajniejszy chyba obiekt, który dotychczas zwiedzałem, to ośrodek wczasowy w Miałkówku - klasyka polskiego urbexu.

Ktoś tam nawet urządził replikę słynnego "burdelu na Morence", wypisując po ścianach zbereźne słowa takie jak "ruchanie" itp. :D Ale szkoda ogólnie że ten obiekt tak szybko podupadł.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, BlacKnight said:

Czy można kupić coś takiego opuszczonego ? 

Na pewno, tyle że to są raczej obiekty do rozbiórki*, więc dodatkowa inwestycja.

 

* co nie przeszkadza ludziom w nich mieszkać. Jedna z rozpadających się kamienic w K-J, którą odwiedziłem w weekend, ma poprzyczepiane tablice PINBu, że obiekt do rozbiórki i zakaz przebywania ludzi (nie bez powodu, kompletna ruina), łażę tam sobie i nagle na drugim czy trzecim piętrze dobiegają mnie jakieś wesołe rozmowy gnieżdżącej się tam rodziny. wtf.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.