Skocz do zawartości

Chora sytuacja na rynku pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wniosek jest taki, że na tych rozmowach należy haerzyce podrywać?

Z reguły one mają ego w odległej galaktyce. Odleciało bo mają władzę sortować i przebierać w kandydatach i to się też przekłada na całokształt funkcjonowania tych pań.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wysłałeś CV od początku swojej kariery?

Ile wysłałeś CV do firm, bezpośrednio, nie przez głupie firmy/panienki HR?

Na ile rozmów cię zaproszono?

W jakiej dokładnie branży pracujesz?

Jak sobie radzisz z czytaniem/rozumieniem dokumentacji technicznej?

Masz jakiekolwiek uprawnienia?

Byłeś/pracowałeś kiedykolwiek "na obiekcie" (budowa/fabryka/oczyszczalnia/produkcja przemysłowa/cementownia/serwerownia/elektrownia/statek/stocznia/farma wiatrowa/platforma wiertnicza/rafineria/rozdzielnia elektryczna SN/nN/transformatorownia/VFD/komputery/sieci przemysłowe/systemy SCADA/PLC/DCS/HMI/MES/Historiany)?

Posiadasz doświadczenie z pracy "na obiekcie" (j/w)?

Brałeś udział/uruchamiałeś (samodzielnie) jakikolwiek z w/w "obiektów"?

Masz tylko  doświadczenie biurowe?

Umiesz się przepychać z chamami "na obiekcie"/nie dać sobie wejść na głowę?

Jak sobie radzisz ze stresem?

Pracowałeś za granicą w zawodzie?

Jak często przeprowadzałeś się za pracą?
Jak szukasz pracy?

Jak stoisz z językami obcymi?

Szybko się uczysz?

Jesteś chętny do relokacji?

 

 

Czekam na odpowiedzi.

Edytowane przez nick.na.jeden.temat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi co piszecie bo przypisujecie HR-owi rolę decyzyjną.

 

W mojej firmie HR zajmuje się organizacją rekrutacji i komunikacją z kandydatami do pracy. Nigdy nie wybiera pracownika. A już niepojęte jest aby wybierał specjalistę. Wyborem pracowników zajmują się Mistrzowie dla pracowników produkcji i Kierownicy działów dla pracowników wsparcia. 

 

HR tylko to wszystko organizuje.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, RealLife said:

Trochę mnie to dziwi co piszecie bo przypisujecie HR-owi rolę decyzyjną.

 

W mojej firmie HR zajmuje się organizacją rekrutacji i komunikacją z kandydatami do pracy. Nigdy nie wybiera pracownika. A już niepojęte jest aby wybierał specjalistę. Wyborem pracowników zajmują się Mistrzowie dla pracowników produkcji i Kierownicy działów dla pracowników wsparcia. 

 

HR tylko to wszystko organizuje.

Są korpo lub firmy z branży energetycznej gdzie specjalny psycholog przyjeżdza z Warszawy.
Kilka lat temu położyłem jedną taką rozmowę (jak @zychu ) bo też niepotrzebnie wdałem się w dyskusję z panią "psycholog" która chciała tak bardzo poznać moje miękie cechy.
Była to dla mnie najtrudniejsza rozmowa bo pytania które serwowała były często poniżej pasa.

 

W trakcie innych rozmów pranie z HR i psycholożki  miały marginalny udział w procesie rekrutacji.


Bedąc na kilknastu rozmowach potrafiłem wyczuć "fachowca" a tzw "pozoranta". Mój szef wybrał mi kiedyś dwa takie kukułcze jaja z dobrymi chechami PR które umiały się dobrze sprzedać.

Trzeba zachować zdrowy rozsadek pomiędzy twardymi a miękimi cechami

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 12:52, Zmeczonyzyciem napisał:

Witam.

Jestem inżynierem z dość dużym jak na swoj wiek doświadczeniem w branży.

 

Przez równouprawnienie nie patrzy się na kwalifikacje doświadczenie tylko płeć. Choroba naszych czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.