Skocz do zawartości

Przemoc psychiczna oraz słowna ma płeć


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czytelników 

 

Po raz kolejny post na szybko podsyłam filmik sami oceńcie ja oglądałem z niedowierzaniem słyszałem wiele razy w rodzinie o takich sytuacjach a także w audycjach Marka. Choć w rodzinie mam dwa nawet gorsze przypadki o których wiem. Nadal do mnie nie dociera że , obecnie kobiety tak traktują facetów z taką agresją , pogardą , nienawiścią.

 

Link do filmu:

https://www.sadistic.pl/gdy-masz-kwarantanne-vt513235.htm

 

Pokrótce przedstawię sytuację obu facetów w moje rodzinie tak aby nie zdradzić zbyt wiele szczegółów po których mogę być rozpoznany a więc.

 

Pierwszy biedak jest facetem dobrze wykształconym zajmuje stanowisko dyrektorskie zna języki itp. Niestety jest także strasznym naiwny oraz bezradny w stosunku do swojej żony a także jak się domyślam innych kobiet. Z tego co wiem jest poważnie chory na tyle poważnie , że w każdej chwili może odejść z tego świata lekarze nie wiedzą ile jeszcze pożyje. Ma żonę oraz dwójkę dzieci które kocha ponad wszystko może dlatego nie chce opuści tego potwora jak można się domyślić jego myszka go nie szanuje choć to mało powiedziane.

Robi mu awantury właściwie codziennie o wszystko , odcięła go od rodziny dorosły facet a nie może jawnie spotkać się ze swoją matką bo zaraz jest awantura straszenie odejściem i zabraniem dzieci. Ona siedzi na piździe nic nie robi dosłownie facet wraca po pracy i zapierdala czyści , sprząta , gotuje.Co jest najtragiczniejsze on ją kocha nie chce uciekać od niej chodź wiele razy był przekonywany.

 

Jego myszka chciała już kilku krotnie od niego odejść ( według mnie ma kochanka już od dawna liczy że dostanie duże alimenty plus wie że on długo nie pożyje więc majątek też będzie dla niej bo opiekuje się dziećmi niby) a on się przednią płaszczył błagał aby tego nie robiła. Ponoć widziano ją z innymi facetami podobno już nie raz go zdradzała. Jeżeli chodzi o wygląd myszki to z całą pewnością mogę stwierdzić że , jest po prostu brzydka i gruba co on w niej widzi to ja nie jestem wstanie zrozumieć.

 

Drugi przypadek jest jeszcze gorszy facet się zachlał na śmierć , żona zdradzała go na lewo i prawo robiła awantury on nie był święty wziął sobie szarą myszkę która go tak załatwiła że szkoda nawet o tym pisać bo mi się na samą myśl chce płakać. Wyrzucała rzeczy przez okno oraz krzyczała a potem wzywała policje pod pretekstem agresji partnera pomagała jej w tym jego córka wtedy miała 10 lat. Córka potrafiła go zwyzywać od śmieci , gówien mówiła aby zdechł. Oczywiście wiadomo że sama się tego nie nauczyła powtarzała to po mamusi. A ten naiwniak dalej z nią był bo były dzieci oczywiście całą kasa była oddawana. A on coraz bardziej się rozpijał oczywiście odcięcie od rodziny siostry , mamy dosłownie niemiał nikogo. Gdybym opisał tu całą jego historie to byście nie uwierzyli że takie sytuacje istnieją. Może kiedyś to zrobię tak aby nikt nie mógł mnie rozpoznać po historii.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Smutny 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragiczne, że typ ma w domu gorszą pozycję niż telewizor, którym ta kobieta się przejęła, a jego ewentualnym urazem stopy nie [nawet biorąc pod uwagę, że to było spowodowane jego głupotą, to qrwa

we w miarę normalnej relacji jednak są jakieś priorytety]. 

 

12 minut temu, Pawulon_pawuloff napisał:

Chłopaki się jeszcze z niego śmiali, tragedia.

 

A na takich "macho" nie warto nawet napluć, bo szkoda śliny.

Ciekawe co zrobią, jeżeli sami wpadną w jakąś skomplikowaną sytuację podbramkową i ciężko będzie się z niej wydostać. ? 

Szkoda słów.   

 

W takich sytuacjach uwidacznia się u niektórych tzw. gender empathy gap 

Przykładowa wzmianka na temat tego zjawiska: https://steemit.com/polish/@ludomir/luka-empatii-plci

I jeszcze nierzadko pojawia się "victim blaming".

 

Mam nadzieję, że w pewnym momencie typ z nagrania się otrząśnie i przemodeluje swoje życie w bardziej optymalny sposób. ? 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#damagedgoods/girl . Facet-Nieświadomość plus uległa natura, słaby charakter, programowanie społeczne z presja, że bez związku jesteśmy niekompletni, że jak facet nie bzyka to pewnie jakiś dziwak, do tego niskie smv i prawdopodobnie iq. Nie jestem zdziwiony. Takich przypadków jest miliony. Tak jak i facetów tyranów, leczących swoje niepowodzenia i frustracje w alkoholu i napier.. swoich bab za najmniejsze przewiny. Jak temu zaradzić? Uświadamiać nasze dzieci i uczyć wyznaczać granice, zaszczepić bakcyla do zdobywania wiedzy. Czasem się zdarzy że pod wpływem emocji albo innych bodźców człowiek przejdzie przemiane. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że ten człowiek nie zna innej alternatywy i jest pogodzony z faktem że tak to musi wyglądać na i nic się z tym nie da zrobić. Skąd tylu facetów samobójców w Polsce? Hmmm....

Edytowane przez prod1gybmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, prod1gybmx napisał:

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że ten człowiek nie zna innej alternatywy i jest pogodzony z faktem że tak to musi wyglądać na i nic się z tym nie da zrobić.

Smutne ale prawdziwe. I nawet gdybyś takiemu powiedział prawdę to by się tylko na Ciebie obraził. 

Ludzie nie lubią słuchać prawdy i przyznanie się do błędu to walka z ego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tenteges napisał:

cytuję „uczcie się dziewczyny!

I się większość się tego uczy. 

 

34 minuty temu, prod1gybmx napisał:

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że ten człowiek nie zna innej alternatywy i jest pogodzony z faktem że tak to musi wyglądać na i nic się z tym nie da zrobić.

Natomiast wielu mężczyzn nawet, jak dostaje porady podobne do tych udzielanych na forum, kpi sobie z nich.

 

Sam niejednokrotnie polecałem forum do poczytania. I co? Śmiech, bagatelizowanie, mówienie "nie będę czytał porad debili z internetu".

 

Kobiety nie wykorzystywały by naiwności mężczyzn, gdyby... nie było naiwnych mężczyzn.

Edytowane przez Kali(NIE)baka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zobaczy to na tym forum większość chłopaków która  jeszcze żyje jakąś iluzją, że facet bez kobiety jest nikim albo że "mimo 26 (czy ilus tam lat ) nie miał jeszcze kobiety". Zobaczyć i oglądać to na ripicie. Jestem przekonany , że taka sytuacja miała miejsce u wiekszości mężczyzn z forum którzy sa po rozwodzie albo w trakcie. U mnie wielokrotnie.

Tak jak człowiek powinien gromadzić zasoby na trudne czasy (choroba, brak pracy) tak powinien odkładać po pare złotych miesięcznie, żeby w takich sytuacjach (oczywiście nie w okresie pandemii) po prostu odwinąć sie na pięcie i wyjść z domu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SSydney napisał:

I nawet gdybyś takiemu powiedział prawdę to by się tylko na Ciebie obraził. 

Ludzie nie lubią słuchać prawdy i przyznanie się do błędu to walka z ego. 

I to jest zaraza. Ludziom bez dużej dozy autorefleksji, pozostaje tylko czekać, aż zostaną 'skopani' i się obudzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto norma to to nie jest ale zdziwiłbyś się w ilu domach za zamkniętymi drzwiami tak się dzieje. 

Już kiedyś opisywałem kilka takich przypadków. 

2 minuty temu, Kali(NIE)baka napisał:

Ludziom bez dużej dozy autorefleksji

Czytaj 3/4 społeczeństwa. 

Wejdź na taki wykop, niby poza głównym nurtem a białorycerstwo aż się wylewa. ?

@mac też się uśmiałem. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zagotowałem po zobaczeniu tego że od razu posta założyłem. Nie widziałem że już jest. Brawo za szybką reakcję i props dla Stanowskiego. Filmik faktycznie groteskowy do pewnego momentu. Potem tego człowieka żal. Ja nie wiem czy on sam to wrzucił do internetu, czy jakimś cudem się to wydostało. Przecież wszystko widać, twarze pewnie mają sąsiadów, kolegów z pracy, rodzinę jakąś. 

Kolejna sprawa to znieczulenie na to lżenie, on się nawet nie zająknął. To świadczy że musi być do tego przyzwyczajony i nie zna innej rzeczywistości. Potem jeszcze obelga co do wagi choć pani sama nie jest miss. A na to wszystko patrzy córka której przyszłość będzie tak wyglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.