Skocz do zawartości

Przemoc psychiczna oraz słowna ma płeć


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Frank89 napisał:

To jest dość ciekawe. Możesz coś więcej na ten temat napisać ? 

Porównałbym do wypalenia się mocnego hobby albo zmiany myślenia wskutek doświadczeń. Do pewnego momentu uskuteczniałem lekką pogoń za kobietami ale w wyniku pewnych sytuacji zrozumiałem, że muszę się skupić na sobie. Praca, szkoła, budowa siebie to trochę leżało ale za spełniałem się na polu uwo.

 

Rozpocząłem pracę wymagająca nocowania poza domem, codziennie inny hotel. Z racji zazwyczaj spędzania czasu samemu zajmowałem się dalej samorozwojem, poprawiłem parę gałęzi i naturalnie przestało mi brakować związku. Wzorzec tego, że musisz spędzać czas z kimś wieczorem, oglądać film, wspólna kolacja całkowicie mi minął. (Inna sprawa, że był lekki). Z początku było ciężko, to się też zbiegło z zakończeniem poważniejszej relacji i było creepy :D Ale z czasem dostrzegłem właśnie powyższe. Mam więcej czasu i przestrzeni dla siebie, decyduję tylko o sobie, nie lubię być zależny, robię co chcę kiedy chcę.

 

Od momentu "przebudzenia" mija zaraz 5 lat i nie odczuwam tego jako straty czegoś ale dosłownie startu nowego, lepszego etapu.

Etapu, który przede wszystkim ja tworzę i czuję, że tak chcę żyć.

Jakiś czas temu miałem delegacje miesięczną gdzie nocowałem u swojej "znajomej" i po takim okresie byłem tym niesamowicie zmęczony. 

Fajna, ugodowa dziewczyna ale spędzanie z kobietą 24/7 to jest całkowicie nie dla mnie. Stąd też podobnie podpisuję się pod postem "mac" powyżej. 

 

Z perspektywy czasu widzę, że jest wiele takich wzorców, które pielęgnujemy a one nie są nasze. Np. celebrowanie zwycięstw. Lubie alkohol ale nie lubię pić z okazji urodzin czy podwyżki bo następnego dnia czuję się źle. W związku z czym to nie jest dla mnie fajne i dla mnie słowo celebracja znaczy zupełnie co innego. 

 

Warto wsłuchać się w siebie ale tak jak pisałem. Czas może to zmienić.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 23:01, Fizzmm123 napisał:

Po raz kolejny post na szybko podsyłam filmik sami oceńcie ja oglądałem z niedowierzaniem słyszałem wiele razy w rodzinie o takich sytuacjach a także w audycjach Marka. Choć w rodzinie mam dwa nawet gorsze przypadki o których wiem. Nadal do mnie nie dociera że , obecnie kobiety tak traktują facetów z taką agresją , pogardą , nienawiścią.

Właśnie oglądałem na joe ten film i pierwsze co mi przyszło, to czy film jest wrzucony tutaj bo pasuje jak ulał. Baba empatia level max. ?

Dobrze, że założyłeś ten temat. Daje do myślenia.

Domyślałem się, że baba wyskoczy z pretensjami, ale to już totalna przesada i to jeszcze przy dziecku. Skorupka już za młodu nasiąka, szkoda i dziecka i faceta.

12 godzin temu, ExxonValdez napisał:

Kolejna sprawa to znieczulenie na to lżenie, on się nawet nie zająknął. To świadczy że musi być do tego przyzwyczajony i nie zna innej rzeczywistości

To jak z gotowaniem się żaby, przyzwyczajał się od małych wyskoków i tego typu rzeczy mogą nie robić na nim takiego wrażenia.

 

13 godzin temu, IBRA napisał:

Dobrze że gościu to dał w internet może komuś się otworzą oczy. 

Chyba, że ona na niego wsiądzie, że opublikował jej niepochlebny wizerunek....ale nie, skoro komentarzy pochwalających ze strony babek, to jeszcze ją utwierdzi w przekonaniu, że dobrze robi. Co za patola.

 

14 godzin temu, Kali(NIE)baka napisał:

Natomiast wielu mężczyzn nawet, jak dostaje porady podobne do tych udzielanych na forum, kpi sobie z nich.

Pomijając fakt, że baba ma nierówno pod sufitem jak to opisał Brat Fizzmm123 w startowym poście, taka agresywna akcja może się w teorii zdarzyć prawie każdemu, szczególnie gdy załączy się agresor. Byłem kiedyś świadkiem sytuacji, gdzie niby w spokojnej sytuacji, znajomemu, który normalnie jest spokojny włączył się taki agresor słowny w stosunku do obcej osoby (jak się odmienia kobietę żula?), że ... "nie poznaję kolegi".

 

Ewidentnie - tylko brak szacunku umożliwia wychył w takim kierunku, no i brak opanowania emocji. Jak baba patrzy na faceta jak piąte koło u wozu, pogardza ni, to taka akcja jak zwalenie tv po prostu ją napędza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka takich ustawek i sprawa w sądzie wygrana. Szkoda dziecka ale jemu (dzieku) już nic nie pomoże, chyba że całkowite odcięcie od mamusi.

Tylko najwyraźniej (z opisu @Fizzmm123 tak wynika) chłop tego nie chce zmienić. A powinien. Tego już się nie da naprawić. To już nawet nie jest nieekonomiczne, to jest technicznie niemożliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markotny napisał:

One mają to w genach, nawet same przed sobą udają.

I okłamują siebie i innych i są szalenie przekonujące, jaki tego powód? A no bo same święcie w to wierzą W DANEJ CHWILI (warto to zaznaczyć). 

Jeżeli ma maślane oczka i mówi, że Cię kocha to ona to na prawdę czuje. Jest jedni ale w tej sytuacji. 

Mianowicie może jej się w ciągu jednego dnia odmienić i już będziesz dla niej nikim, ba! Możesz stać się wrogiem z powodu krzywd, które niekoniecznie będą prawdziwe (bądźmy szczerzy będą wymyślone). 

 

3 godziny temu, markotny napisał:

Z mojego doświadczenia prawie każda baba udaje

Kobiety potrafią to robić kilka lat, dopóki nie uzyskają tego czego chcą. 

My też sprzedajemy wersję demo, to jasne. Każdy człowiek na fali haju hormonalnego zachowuje się inaczej.

3 godziny temu, markotny napisał:

emocjonalnego przyzwyczajenia

Tu jest pies pogrzebany a toksyki (niezależnie od płci) doskonale potrafią stosować strategię ciepło/zimno. (oczywiście zaczyna się od 100% ciepła i 0% zimna aż nie skończy się na odwrotnej proporcji). 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka forma przemocy psychicznej jak w temacie filmiku jest zauważalna, dość prymitywna.

Gaslighting - spotkał się z tym ktoś kiedyś? Doświadczył? Jeśli ktoś na Tobie stosuje taką formę to po jakimś czasie nie jesteś pewny czy rzeczywiście coś zrobiłeś/powiedziałeś itd. Robi totalna wodę z mózgu. Polecam się przyjrzeć swoim związkom i partnerkom. ;)

Edytowane przez prod1gybmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.