Skocz do zawartości

Niemcy będą chronić swe firmy przed obcym kapitałem.


Dworzanin.Herzoga

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Pandemia koronawirusa bardzo zmniejszyła wartość rynkową niemieckich firm, więc rząd będzie je chronić przed przejmowaniem ich przez obcy kapitał — zapowiedzieli dwaj politycy.

 

- Będziemy unikać wyprzedaży niemieckich koncernów. Nie będzie żadnych tabu. Musi być możliwe tymczasowe i ograniczone wsparcie przez państwo, a także kupowanie

udziałów i przejmowanie firm — powiedział minister gospodarki Peter Altmaier. 

 

Artykuł na:

https://www.rp.pl/Biznes/200329810-Niemcy-beda-chronic-swe-firmy-przed-obcym-kapitalem-I-nie-tylko.html

 

Och, czy to znaczy, że kapitał jednak ma narodowość??

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lekcja poglądowa dla młodych korwinistów i mencenowców, jak zachowują się normalni ludzie.

 

Ja też, jak miałem 20 parę lat, to chodziłem na wykłady pana w muszce i nawet głosowałem na niego, ale potem zmądrzałem, bo jak po 10 latach pracy w swojej ojczyźnie i to jako inżynier wytworzyłem tylko wielką czarną dziurę i musiałem jechać ratować się finansowo do Niemiec, to zrozumiałem, że to jest tak, jakby:

 

Tytus, Romek i A'tomek są w polityce państwa Nibylandii. A'tomek nie ma skrupułów i chce rządzić w nibylandzkiej polityce, więc bierze Romka na bok i mówi: słuchaj, ja będę bębnił w nibylandzki patriotyzm, konserwę i będziemy okradać nibylanduszy, a ty będziesz opozycją, będziesz za 'wolnym rynkiem'. Nigdy nie dojdziesz do władzy, ale podzielimy się kasiurą i wydymamy Tytusa.  A gdyby wiatr historii zawiał nieco inaczej, niż przewidziałem, to ja będę konserwatywną, socjalną, populistyczną opozycją a ty będziesz rządził - wszystko jednak zostanie między nami. Romek: dobra. Tytusa przy stole rozmów nie było (okrągłym).

  • Like 5
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anegdoty którą przytoczyłeś, to nasuwa się na myśl fragment tekstu z kawałka Dezertera, tzn:

 

Rząd i opozycja, to najlepsza koalicja

Nierozłączna i niepokonana
Rząd i opozycja, to najlepsza koalicja
Zawsze stabilna, niezachwiana

 

 

 

 

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Och, czy to znaczy, że kapitał jednak ma narodowość?

 

Ma, zawsze miał. To tylko nam polakom bracia starsi w wierze wmawiali, że kapitał nie ma narodowości, żebyśmy sprzedali i zlikwidowali polskie firmy i zatrudnili się jak niewolnicy w obcych firmach. Najlepiej to było widać w 2008 roku w sektorze bankowym kiedy opadające centrale drenowały z kasy filie w skolonizowanych krajach - żeby nie upaść. Fabryki w Polsce są tak budowane, żeby można było taką fabrykę zlikwidować i przenieść w dwa tygodnie. Duża firma logistycznie jest w stanie to zrobić.

 

Był taki przypadek już w Polsce jakiś koncern zwiął fabrykę w czasie świąt Bożego Narodzenia. robili tam zdaje się monitory LCD.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma pamięci dłuższej niż do poprzednich wyborów, to się potem nabiera na takie ściemy. Co się odpierdalało w tym kraju 20 lat temu i 50. Najlepsza jest taka pamięć oczywiście na własnym wydymaniu, ale tu akurat przeważnie nie można sięgnąć za daleko, niektórzy w ogóle się nie podnoszą.

 

I myślą, ach ta wspaniała Konfidetracja - teraz WSZYSTKO BĘDZIE INACZEJ, teraz damy radę! :D  Albo młode naiwniaczki, albo debile bez pamięci historycznej.

 

Kiedy bodajże w 2004 roku otwarto granice do UK, moi znajomi ze studiów na elektronice wsiedli wtedy w TICO i pojechali na wyspy robić jako konduktorzy, fajne, łebskie chłopaki, programiści. Ja nie pojechałem, bo WIERZYŁEM, ŻE NIE MUSZĘ, że się dorobię tutaj.

 

Przyszedł rok 2013 otwarto granice do Niemiec, pozwolono pracować. Hans dał dużo siana, bo tamci wcześniej uciekli do UK i nie było zbyt wielu chętnych, właściwie to samolot przyleciał pusty. Wtedy już nie czekałem pomny pierwszej głupiej decyzji. Obłowiłem się wtedy konkretnie. Dziś jeżdżę sobie TICO po Italii, mam dwa :D  

 

Dwa lata później moi znajomi z jukeja powracali, bo te szuje mamiły jak te ich denne żony dzisiaj "wracajcie, zapomnimy o tamtym, zaczniemy nowe życie". I oni się na to nabrali, dziś tańczą jak pacynki, mająt z UK szlag trafił na rozwodach, utrzymują się na powierzchni, płacą ZUSy. Kolejne wredne roztyte roszczeniowe babska, nieznośna dzieciarnia. Ich firmy pełne feministek. Będą się utrzymywać jeszcze parę lat. W interesie tamtego pasożytniczego systemu nie jest by żywiciel padł zbyt szybko na twarz. Teraz tam są rasowe pasożydy, wiedzą, ze ktoś brudną robotę musi odwalić. Wyglądają jak cień człowieka dzisiaj. Ja nie wróciłem.  To znaczy wróciłem tylko po rzeczy, spakować kontener.

Jak otworzą znowu te granice, ja bym tam na Waszym miejscu z mirabelkami w plecaku czatował. Na MOPie Krzywa, a tamci - stali w 17godzinnej kolejce w drugą stronę anno domini 2020!!! Europa też się skończy, ale na moje życie jeszcze wystarczy, nauczyłem się języków, rozumiem tych ludzi. Można tam ciągle zarobić na bilet międzykontynentalny na samolot. Gdybym miał dziś 25 lat - spierdalałbym prosto do Azji.

 

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

I myślą, ach ta wspaniała Konfidetracja - teraz WSZYSTKO BĘDZIE INACZEJ, teraz damy radę! :D  Albo młode naiwniaczki, albo debile bez pamięci historycznej.

Mises to w ogóle zalecał historyczną ignorancje. A na jego naukach opiera się korwinizm jeśli chodzi o gospodarkę..

Możesz zbombardować takiego setką dowodów na to że nie ma racji, to ten jesli nie nazwie Cię głupim lewakiem to stwierdzi że ma racje pomimo tego że też masz racje.

USA były ostoją wolnego rynku w XIX wieku. Pomimo ultra wysokich ceł czy niewolnictwa.

Podobnie Imperium Brytyjskie, pomimo wojen opiumowych było wolnorynkowe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Dworzanin.Herzoga said:

Och, czy to znaczy, że kapitał jednak ma narodowość??

Jasne, że ma dlatego uwalili Huawei'a. Wolny rynek u Anglosasów polega na tym: "My mieć przewaga to wtedy być wolna rynka, my nie mieć przewaga to wtedy być ban." Mikke teoretyk przytulał i przytula pieniądze podatników z UE podobno znienawidzonej przez niego instytucji od paradoks.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w UE, od x lat... jak coś nie jest po myśli Niemiecko-Francuskiej to nasyła się eurokratów/trybunały/komisje i robi raban. W stylu: "buuuu złe polaczki przejmują niemieckie linie lotnicze. Niedozowolona pomoc publiczna. buuuuu", jak coś takiego robią prawilni niemcy/francuzi to jest "alles gut". 

Może by się tak lemingi ocknęły?

Edytowane przez BumTrarara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
On 3/23/2020 at 6:53 AM, absolutarianin said:

To jest lekcja poglądowa dla młodych korwinistów i mencenowców, jak zachowują się normalni ludzie.

 

Tytus, Romek i A'tomek są w polityce państwa Nibylandii. A'tomek nie ma skrupułów i chce rządzić w nibylandzkiej polityce, więc bierze Romka na bok i mówi: słuchaj, ja będę bębnił w nibylandzki patriotyzm, konserwę i będziemy okradać nibylanduszy, a ty będziesz opozycją, będziesz za 'wolnym rynkiem'. Nigdy nie dojdziesz do władzy, ale podzielimy się kasiurą i wydymamy Tytusa.  A gdyby wiatr historii zawiał nieco inaczej, niż przewidziałem, to ja będę konserwatywną, socjalną, populistyczną opozycją a ty będziesz rządził - wszystko jednak zostanie między nami. Romek: dobra. Tytusa przy stole rozmów nie było (okrągłym).

Odnoszę takie nieodparte wrażenie, że wszystko to prawda, półprawda. Bo ja nie widzę gdzie tu w tej bajce jest pan w muszce? Ufam autorowi ale ufam też swojemu "przeczuciu", wynikającemu z wiedzy, i posłucham żelaznego Feliksa, który starym rosyjskim zwyczajem, mawiał доверяй, но проверяй.

@absolutarianina nie ma, więc mnie nie oświeci, ale akapedia może się okazać bardzo pomocna w tej kwestii:

 

Quote

Banda Czworga

Banda Czworga - grupa trzymająca władzę w Polsce. Powstała w wyniku Spisku w Magdalence, aby nigdy nie dopuścić prawicy do władzy.

Cel istnienia

Celem istnienia Bandy Czworga, oczywiście oprócz niedopuszczenia prawicy do władzy, jest pozorowanie pluralizmu politycznego w Sejmie. W telewizji i innych mediach poszczególne frakcje zioną do siebie nienawiścią, by po programie iść wspólnie na wódkę.

Skład

W skład Bandy Czworga wchodzą:

Czasami do Bandy Czworga zalicza się również Tfuj Ruch aka. Ruch Palikota. Partia ta powstała bowiem jako fikcyjna opozycja do Bandy Czworga. Mówić można wówczas o Bandzie Pięciorga, ale nie brzmi to już tak ładnie.

Sytuacja po wyborach parlamentarnych 2015

Wybory parlamentarne 2015 wyeliminowały z gry SLD, startujące z innymi lewackimi formacjami jako Zjednoczona Lewica (ZLew), ale nadrzędne zadanie, aby nie dopuścić prawicy zostało i tak spełnione. Aktualny skład:

Ja tu muszki nie widzę. Co więcej, wiem z historii, że nigdy w 3RP nie rządził. Więc jak to qrka jest, z tym rzucaniem oskarżeń na wiatr?

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie konfokurwiniści obok wolnego rynku to nawet nie stali. A najlepszy jest Mentzen, na którego sam się kiedyś omal nie nabrałem. Jakież to sukcesy ma pan Mentzen na "wolnym rynku"? Ano kantor i handelek bronią, czyli dwa z najbardziej KONCESJONOWANYCH biznesów ?. Uczył stryjek, etc. 

 

Niemcy od dziesięcioleci uprawiają realpolitik - dobrze odrobili lekcję z hegemonistycznych zapędów wojennych. My dla odmiany nic nie odrobiliśmy, tylko ciągle hej szable w dłoń. No to każdy dyma romantycznych bohaterów jak chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.