Skocz do zawartości

Dot. Przemoc psychiczna oraz słowna ma płeć


deleteduser75

Rekomendowane odpowiedzi

 

Zastanawiam się skąd hejt na tę kobietę. Facet kopie sobie rolkę, zapewne robi to dzień w dzień (widać że wyćwiczył), skoro tak zareagowała. Nie widziała co robił, a mimo to wiedziała - czyli kopanie papieru to codzienność. Ręki na niego nie podniosła. Ona zapewnie sprząta, gotuje, a on robi straty w domu. Gdzie mają teraz oglądać TV?

Parę krzykow powinno postawić go do pionu, jeśli to ona jest tym, kto pilnuje porządku, bo facet to dzieciak, któremu w czasie epidemii i kryzysu zabawa w głowie. 

 

A z tym, że grubas i pojeb miała rację. 

Edytowane przez Halinka
  • Haha 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Halinka serio? Nawet gdyby codziennie kopał sobie papier to komu to robi krzywde?

Wydaje mi się, ze nie mają i nigdy nie powinny mieć miejsca takie sytuacje. Odzywanie się do siebie w taki sposób to czysta patologia, a tutaj widać, że taka atmosfera panuje tam zawsze.

Nawet jeśli ten facet to duże dziecko i na jej głowie jest cały dom to istnieje takie rozwiązanie jak rozstanie. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Halinka napisał:

Facet kopie sobie rolkę, zapewne robi to dzień w dzień (widać że wyćwiczył), skoro tak zareagowała. Nie widziała co robił, a mimo to wiedziała -

A może nie widziała i reaguje tak zawsze na wszystko, bo jest toksyczną patuską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najgłupsze kopanie rolki papieru i uderzenie nogą w ekran telewizora (który prawdopodobnie specjalnie nie ucierpiał) nijak nie tłumaczy reakcji tej kobiety.

 

O ile element gniewu mógłby być zrozumiały, tak sposób w jaki się wyraziła, życzyła mu połamania się, jest w mojej opinii niedopuszczalny, tym bardziej przy dziecku, które jeszcze nie rozumie w pełni emocjonalnego hiperbolizowania przez matkę. Córka początkowo zareagowała w sposób naturalny, lecz przy takiej opiekunce nauczy się, iż to nie jest jedyna opcja, że można poniżyć członka własnej rodziny. Takie zachowania powinny być piętnowane i tyle. 

2 godziny temu, Halinka napisał:

Parę krzykow powinno postawić go do pionu

A czy ona jest kurde od wychowywania partnera, aby stawiać go do pionu? 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Hatmehit said:

emocjonalnego hiperbolizowania

Emocjonalnego hiperbolizowania, serio? To czym w takim razie jest napieprzanie przez męża-alkoholika swojej żony? "BDSM wyniesionym w uroczy sposób poza kontekst seksualny"?

 

Nazywajmy rzeczy po imieniu.

 

Agresor to agresor, menda i tyle. A ofiara to ofiara, niezależnie od płci.

Edytowane przez leto
  • Like 5
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Halinka napisał:

Gdzie mają teraz oglądać TV?

Ciekawe kto zapłacił za ten telewizor.

 

2 godziny temu, Halinka napisał:

Parę krzykow powinno postawić go do pionu, jeśli to ona jest tym, kto pilnuje porządku, bo facet to dzieciak

To prawda. Ale takie zachowanie przy dzieciach? To nie jest normalne. Ta baba jest zjebana do kwadratu. 

 

2 godziny temu, Halinka napisał:

A z tym, że grubas i pojeb miała rację. 

Nie zauważyła tego wcześniej, przed wspólnym zamieszkaniem? Ona jest tak samo głupia.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto przecież nigdzie w mojej odpowiedzi nie broniłam tej kobiety, a wręcz stwierdziłam, iż należy takie chore zachowania piętnować społecznie. Użyłam takiego określenia, gdyż to dziecko jeszcze nie wie, że matkę można nazwać agresorem, a może postrzegać to jako właśnie przesadną reakcję emocjonalną. Prawdopodobnie na co dzień wychowuje się w takiej atmosferze. Matka zachowuje się karygodnie, co nie podlega dyskusji. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Halinka Polecam bardzo prosty eksperyment. Zamień płcią bohaterów  tego nagrania i sama sprawdź, czy twoja reakcja będzie taka sama. Scenariusz przykładowy: kobieta malując sobie paznokcie przewróciła coś (np. spadłaby z krzesła), a na to wpadł mężczyzna i zaczął ją wyzywać od debilek i grubasek. Niebieska karta gwarantowana. 

Edytowane przez JAL
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Halinka miała być 'twardom babkom' co to pokaże samcom, że ona to jest ta ogarnięta i inteligentna, zdolna i zaradna jak facet.

Okazało się, że jest zwykłą patuską i wyszedł z niej ściek typowej karynowej postawy, niewyżycia emocjonalnego, którym epatuje w życiu codziennym. @Halinka może to w ogóle Ty na tym nagraniu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając takie wpisy coraz bardziej jestem za tym, żeby nie było rezerwatu (pomimo sympatii w stosunku do niektórych użytkowniczek).
Ewentualnie zakaz robienia tematów ,,dotyczy”. Wychodzi i tak na to, że temat zostaje przeniesiony na kobiecy grunt i najczęściej jest rozpieprzany.

To jest męskie forum i wolałbym żeby takim to miejsce zostało.


Ja Ci napisze raczej mało dyplomatycznie @Halinka: idź się napij wody a później się pierdolnij porządnie w łeb. Bez odbioru.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda słów na dyskusję z trollem, więc zamiast argumentów będą cytat i obrazek:

 

Niebieska karta, część A

IV. Czy osoba, wobec której istnieje podejrzenie, że stosuje przemoc w rodzinie, [...] stosowała przemoc psychiczną, w tym:

[...]

wyzwiska [...]

ośmieszanie [...]

krytykowanie [...]

poniżanie [...]

demoralizację [...]

 

 

niebieskaA2.jpg

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Hatmehit napisał:

Córka początkowo zareagowała w sposób naturalny, lecz przy takiej opiekunce nauczy się, iż to nie jest jedyna opcja, że można poniżyć członka własnej rodziny.

Córka dodatkowo zapewne jest juz przyzwyczajona do takich akcji w domu - zauważcie, ze jak tylko matka wpada do pokoju ta od razu zatyka sobie uszy, jakby wiedziała z automatu co sie zaraz wydarzy i jak matka zareaguje.

 

Smutny ten obrazek?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Razzor napisał:

Córka dodatkowo zapewne jest juz przyzwyczajona do takich akcji w domu

Tak, doskonale przewiduje obrót wydarzeń. Ponadto prędko wycofuje się z sytuacji, być może kiedyś zareagowała buntem, chęcią obrony, lecz teraz wie, iż tylko jej to zaszkodzi. 

 

@Halinka jakakolwiek Twoje próba obrony tej kobiety jest absurdalna, nie wiem jak możesz przytaczać te trywialne teksty "ona zapewne sprząta i gotuje" lub "nie mają na czym oglądać TV". Bagatelizowanie problemu przekałada się na propagowanie go. To z lekka obrzydliwe. 

Edytowane przez Hatmehit
  • Like 4
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan III WspaniałyJestem odmiennego zdania, mimo braku sympatii wobec niektórych użytkowniczek;)Dzięki takim tematom można wypunktować oraz opisać całą gamę kobiecych zachowań-schorzeń. W tym wypadku racjonalizowanie podłości własnej płci wobec mężczyzny pod płaszczykiem ustawiania do pionu dorosłego człowieka (co zapewne w drugą stronę nie miałoby miejsca i zapanowałoby oburzenie) przez biedną istotkę pozującą na rezerwatowego detektywa. Niestety efekt tego jej i nie tylko zastanawiania się jest do przewidzenia i niewiele z niego może wyjść.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Halinka napisał:

 

Zastanawiam się skąd hejt na tę kobietę.

Bo jesteś kobietą i solidarność jajników ma u Ciebie pierwszeństwo przed trzeźwą oceną sytuacji. 

 

3 godziny temu, Halinka napisał:

Facet kopie sobie rolkę, zapewne robi to dzień w dzień (widać że wyćwiczył), skoro tak zareagowała.

Większość facetów uprawia lub uprawiało jakoś sport. Ten akutat kopał piłkę, kupa dzieciaków tak podbija piłkę na podwórkach. Zsbawa z rolka papieru jest nowa, więc raczej nie robił tego codzinnie. 

 

3 godziny temu, Halinka napisał:

Ręki na niego nie podniosła.

No nie no... Raszpla roku. Nie podniosła na niego ręki. Kwiaty powinien jej kupić. 

3 godziny temu, Halinka napisał:

Ona zapewnie sprząta, gotuje, a on robi straty w domu. Gdzie mają teraz oglądać TV?

To jest to co napisałem na początku. Zobaczyłaś babę i z automatu sie z nią solidaryzujesz komoletnie ignorując fakt, że traktuje męża jak śmiecia, klnie jak szewc po odsiadce i poniża ojca w obecności dziecka. 

 

Doprawdy WSPÓŁCZUJĘ TWOJEMU FACETOWI. Daj mu link do forum. Będzie mu potrzebny 

3 godziny temu, Halinka napisał:

A z tym, że grubas i pojeb miała rację. 

Nie mam takich uprawnień, ale u mnie miałabyś bana. Za promowanie przemocy psychicznej i wszytskiego z czym na forum starają się walczyć. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.