Skocz do zawartości

Czy żona może mnie wyrzucić z domu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Znalazłem fajną historię na kafeterii i zastanawiam się czy da się wyjść z takiej sytuacji. 

Jakby któryś z braci mógł rozłożyć tą historię na czynniki pierwsze. Była by to dobra lekcja żeby nie inwestować w kobietę i jej dom.

 

"Witam. Potrzebuje porady. Postaram sie to w miare czytelnie wytłumaczyć. Jesteśmy z żona 10 lat po slubie i mamy dwójkę dzieci. Mieszkamy u jej mamy na piętrze które to jej ś.p. tata jeszcze za zycia pisemna umowa użyczenia użyczył imiennie mojej zonie na okres bezterminowy.Ja nie jestem tu zameldowany ponieważ moj tata przepisal mi w spadku mieszkanie po sobie bez prawa do schedy osob trzecich. Jestem zameldowany w swoim mieszkaniu a u teściów, nie meldowalem się ponieważ teraz nie ma takiego obowiazku. Kiedys byłem tu zameldowany tylko tymczasowo przez kilka miesiecy. Żona przez te 10 lat nie pracowała i zajmowała się dziećmi. Górę domu dostalismy w stanie surowym. Wyremontowaliśmy i wyposarzyliśmy je z mojej wypłaty lub z kredytów które były spłacane tez z mojej wyplaty.Mamy konto bankowe wspolne ktorego wlascicielem jest moja zona a ja jestem wspolwlascicielem. Faktury za pralke, lodowke czy zakup cementu i innych materialow żona brała na siebie. Nie bedzie jednak mogla udokumentowac skad brala na to pieniadze bo na koncie bankowym sa przelewy tylko z mojej wyplaty oraz pobierane raty z kredytu. Teraz zona stwierdzila ze juz mnie nie kocha i chce zebym sie wyprowadzil z domu. Czy moze mnie z niego wyrzucic? Zona ostatnio podjela prace dorywcza,mamy 500+ na dwojke dzieci,rodzinne i teraz jeszcze liczy na alimenty.Gdy trzeba bylo wykonczyc dom,utrzymywac rodzine i dzieci byly male wszystko bylo ok. Teraz poczula darmowy grosz i jestem juz jej niepotrzebny. Proszę o podpowiedz co dalej robic. Z góry dziękuję."

 

Link do strony: https://f.kafeteria.pl/temat-6872334-czy-zona-moze-mnie-wyrzucic-z-domu/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przeprowadził się do swojej dziewczyny, wzięli ślub, zmienił meldunek. Zaczął remontować nie swoje mieszkanie, pchać w nie kase i teraz się rozwodzą ( po roku ),pannie coś się odwidziało. Policja go wyrzucić z mieszkania nie mogla bo był tam zameldowany. Po prostu sam się wyprowadził z czasem.

 

Wracając do głownego wątku jeśli nie był tam zameldowany to go może wyrzucić. Chyba, że się myle to mnie poprawcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Czookapik napisał:

Wracając do głownego wątku jeśli nie był tam zameldowany to go może wyrzucić. Chyba, że się myle to mnie poprawcie.

Meldunek nic do tego nie ma. To tylko potwierdzenie czynności administracyjnej.

Natomiast art. 28(1) k.r.o stanowi - Jeżeli prawo do mieszkania przysługuje jednemu małżonkowi, drugi małżonek jest uprawniony do korzystania z tego mieszkania w celu zaspokojenia potrzeb rodziny. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przedmiotów urządzenia domowego. Dopóki są małżeństwem, nikt nikogo "wyrzucić" nie może.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standart kolego. Zarobi trochę w pracy plus alimety od Ciebie i 500 na dwójkę dzieci to miesięcznie policz sobie ile będzie mieć kasy. Nie jesteś już potrzeby. Teraz ona ma dzieci, kasę i wolność. Czego więcej jej trzeba? Obecnie samice tak robią. Szkoda że wcześniej nie byłeś tego świadomy.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sovilous napisał:

Standart kolego. Zarobi trochę w pracy plus alimety od Ciebie i 500 na dwójkę dzieci to miesięcznie policz sobie ile będzie mieć kasy. Nie jesteś już potrzeby. Teraz ona ma dzieci, kasę i wolność. Czego więcej jej trzeba? Obecnie samice tak robią. Szkoda że wcześniej nie byłeś tego świadomy.

Czyli wychodzi na to że rząd dał specjalnie 500 plus żeby szybciej po rozwalać rodziny.  

Nikt za darmo pieniędzy nie da, zawsze jest w tym jakiś cel, kij ma dwa końce. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mati248 napisał:

Czyli wychodzi na to że rząd dał specjalnie 500 plus żeby szybciej po rozwalać rodziny.  

Wiesz? Zauważyłem że, sporo kobiet zrezygnowało z pracy lub ze stałej pracy po przyznaniu 500. Po prostu kobiety ciagle kalkulują co im się opłaci a co nie. One są bardzo sprytne w takich codziennych sprawach życiowych. 500 oraz przyznanie większych praw kobietom przyczyniło się do rozbijania rodzin. Teraz kobieta ma zawsze furtkę dzięki której może się ulotnić jakby co. W twoim przypadku jak piszesz już nie jesteś dla niej atrakcyjny i potrzebny a finansowo sobie dobrze poradzi jak widzisz. Teraz zresztą rynek pracy jest ustawiony pod kobiety. 

2 minuty temu, mati248 napisał:

Czyli wychodzi na to że rząd dał specjalnie 500 plus żeby szybciej po rozwalać rodziny.  

Wiesz? Zauważyłem że, sporo kobiet zrezygnowało z pracy lub ze stałej pracy po przyznaniu 500. Po prostu kobiety ciagle kalkulują co im się opłaci a co nie. One są bardzo sprytne w takich codziennych sprawach życiowych. 500 oraz przyznanie większych praw kobietom przyczyniło się do rozbijania rodzin. Teraz kobieta ma zawsze furtkę dzięki której może się ulotnić jakby co. W twoim przypadku jak piszesz już nie jesteś dla niej atrakcyjny i potrzebny a finansowo sobie dobrze poradzi jak widzisz. Teraz zresztą rynek pracy jest ustawiony pod kobiety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek jakich wiele. 

2 godziny temu, mati248 napisał:

moj tata przepisal mi w spadku mieszkanie po sobie bez prawa do schedy osob trzecich.

Jak autor wątku nie sprzedał tego mieszkania, to nie jest aż tak źle. Chociaż pewnie nie mieli intercyzy i przy ewentualnym rozwodzie, znając polskie realia pewnie pańci też coś skapnie z tego. Bo ona taka biedna;/

 

51 minut temu, Sovilous napisał:

One są bardzo sprytne w takich codziennych sprawach życiowych

poniżej dowód:

2 godziny temu, mati248 napisał:

Mamy konto bankowe wspolne ktorego wlascicielem jest moja zona a ja jestem wspolwlascicielem. Faktury za pralke, lodowke czy zakup cementu i innych materialow żona brała na siebie

 

2 godziny temu, mati248 napisał:

Teraz zona stwierdzila ze juz mnie nie kocha i chce zebym sie wyprowadzil z domu.

 

2 godziny temu, mati248 napisał:

jestem juz jej niepotrzebny.

Czyniąc długą historię krótką- frajer zrobił swoje frajer może wy*****alać. Pocieszyciel na horyzoncie.

 

Autor wątku popełnił chyba wszystkie możliwe błędy.

 

 

Ogólnie schemat za schematem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.03.2020 o 18:55, mati248 napisał:

Czyli wychodzi na to że rząd dał specjalnie 500 plus

 

W dniu 23.03.2020 o 18:55, mati248 napisał:

Nikt za darmo pieniędzy nie da, zawsze jest w tym jakiś cel

 

W życiu za darmo nic nie ma zawsze jest jakiś haczyk w w tym przypadku 500 plus to nie jest pomoc w walce z niżem demograficznym w Polsce

i zachęta do zakładania rodzin czy brania małżeństw z kobietami tylko tworzenie wiernego i posłusznego elektoratu, które jak będzie trzeba 

zagłosuje tak jak chce władza czy będzie zaciekle bronić przed ich oponentami.

Dodatkowo społeczeństwo nie rozumie, że żeby coś dać trzeba wpierw komuś zabrać czyli reszcie podatników dodatkowo kolejne koszty to

zatrudnienie urzędników obsługujących ten program.

Założeniem też jest większa konsumpcja ludzi i napędzanie gospodarki poprzez obrót pieniądza.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu bym nie pchał w nie swoje mieszkanie kasy wiekszej, niż niezbędne minimum, ktore musiałbym ponieść wszędzie indziej, gdzie bym mieszkał. 

 

Mam tu na mysli:

 

- odmalowanie co parę lat-samemu, po kosztach farby i narzędzi

-naprawa kranu, syfonu

-jakiś mebel, wykładzina

- sprzęty AGD RTV

- biezące drobne naprawy, bo nie sposób wszystko wymieniać, w kazdym mieszkaniu bedzie to co innego

 

Natomiast już remonty typu 

- drzwi wejsciowe, wewnetrzne

- remont łazienki

- wymiana pieca, instalacji

- wymiana dachu

- kostka brukowa na podjazd

 

etc itp to już niestety nawet w najbardziej kochającym się małzenstwie powinno być postawione jasno- małzonek, do którego nieruchomość nalezy robi 50% darowizny na rzecz wspolmałzonka i wtedy mozemy dzialac wspólnie.

Jeśli takowej zrobić się nie da- przykro mi ale ja takiej kasy nie wpompuję w nie swoj dom.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.