Skocz do zawartości

Dobroczynność w dobie koronawirusa - Lewy & spółka


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy następującą sytuację, część piłkarzy albo zrezygnowała z części pensji, inni przekazali jakieś datki na pomoc w walce z koronawirusem.

Zrobił tak Błaszczykowski, zrobił tak samo i Lewandowski i uwaga: spotkała go za to krytyka :)

Cytat

[PL]
Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza.
Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem.

Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni?

Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni.

Anna i Robert Lewandowscy.

Oto oświadczenie piłkarza na FB ^ a poniżej wrzucę przykładowe komentarze:

Cytat
 

Czekam aż media połapią się w końcu, że ta cała działalność charytatywna bogatych to jedna wielka ściema i te "miliony rzucone na pomoc" to dla nich drobniaki, które kupują im gigantyczny PR i polityczną ochronę przed wyższymi podatkami (na płacenie stawek ?? nie są już hojni)

&

Cytat

Widzę że liberalne media biją brawo że panbóg Lewandowski dał 1mln€ na walke z Covid19. To mniej niż warte są jego auta. A ma ich ponoć 9.
20mln od Kulczyków? To skrawek tego co ukradli przez raje podatkowe. Skutki ich złodziejstwa widać dziś w polskich bieda szpitalach.

 

Inne często spotykane komentarze były w tonie "Polakom nie da a niemcom da, dla niemców szczela, to nie polak je", "Co to je miljon ełro jak on tyle zarabia, 30 powinien dać albo wszystko oddać najlepiej!". Były też inne chamskie wyliczenia ile zarabia i dlaczego tak "mało" dał :)

 

Kurwa mać, czy to jest jakiś jego zasrany obowiązek, że ma dawać jakiekolwiek pieniądze komukolwiek? Zarobia tyle, bo jest jednym z najlepszych napastników na świecie i miliony ludzi chcą go oglądać, proste. Równie dobrze za te pieniądze mógłby sobie kupić jakiś samochód czy inne zabawki ale nie zrobił tego, tylko przekazał część ciężko zarobionych pieniędzy dla innych.

 

Chamstwo, głupota i debilizm niektórych ludzi mnie poraża. Ciekawe ile Ci KRYTYCY sami dali na walkę z koronawirusem.

Pożal się boże, filantropi z Koziej Wólki.

comment_HmeYSe0JHbenqcxJEmEfNQTG7xoMmN0o

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kapitan Horyzont napisał:

Co do kwot - ja też daję kwoty dla mnie, relatywnie, mało istotne, a na pewno nie zmieniające mojej sytuacji.

Jasne, przecież nikt nie odda pół majątku a to co dla niego jest "drobniakami" jak to niektórzy określają, jest na tyle dużą kwotą, że jest w stanie uratować wiele żyć.

Jakby nie patrzeć milion euro to ok. 4-5mln zł zależnie od kursów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quo Vadis? napisał:

Chamstwo, głupota i debilizm niektórych ludzi mnie poraża. Ciekawe ile Ci KRYTYCY sami dali na walkę z koronawirusem.

Pożal się boże, filantropi z Koziej Wólki.

Także należy sobie zadać pytanie, czy ludzie to nie debile w 90% i czy nie należy z nich doić hajs itd? ;) zamiast próbować ich zbawić. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc nie chcąc rzuciły mi się w oczy podobne komentarze i też byłem tym zażenowany.

 

Ciekawe, jaki procent swoich miesięcznych zarobków ci krytycy przeznaczają np na jakieś zbiórki charytatywne, lub, jeśli nie mają wolnych środków finansowych, w jaki inny, namacalny

sposób pomagają osobom potrzebującym? Bo coś czuję, że w większości przypadków, w żaden. ;) 

 

Nawet, jeżeli ta pomoc Lewandowskiego jest przekalkulowana pod względem wizerunkowym itd, to niczego mu nie ujmuje IMO.

Zresztą, altruizm wynika ze zdrowego egoizmu, ale to już inny wątek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kiedyś opisywałem ten problem:

 

 

Dodam jeszcze od siebie, że pomaganie w społeczności lokalnej ma ten plus, że ludzie widzą na co poszła kasa. 

 

Np. Lewandowski kupiłby sprzętu za milion ojro dla szpitala tam gdzie mieszka (nie mówiąc ile kasy wydał), podjechał tirem kazał rozładować naczep np. 20 respiratorów, 100 litrów płynu do dezynfekcji, kilkaset tysięcy maseczek to by teraz nie miał tylu pseudo problemów, ze specjalistami od tego jak powinien wydać własną kasę. I nie byłoby że wydał za mało, bo w sumie Janusze zajęliby się liczeniem ile wydał, bo teraz maseczka po 30 ojro na portalu, a skąd im wiedzieć, że kupił w hurtowni po jeden ojro, na respiratorach Janusze się nie znają, wiec zajęliby się rozkminianiem ile wydał i na tym skupiłaby się dyskusja czy wydał milion czy pięć....

 

Tak naprawdę liczy się głównie opinia tam gdzie żyjesz i jakby lokalsi widzieli że pomagasz, czym  pomagasz i że to idzie do ich szpitala i dla nich, wielu z nich/ ich rodzin/ przyjaciół/ znajomych/ sąsiadów skorzystałoby fizycznie z tej pomocy to lokalnie miałbyś estymę bardzo podniesioną, a co szczeka sobie w internecie jakiś Janusz 400 czy 500 kilometrów dalej/ co piszą na jakimś pudlu czy pomponie  to już mało wpływa na twoje lokalne życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.