Skocz do zawartości

Dario

Rekomendowane odpowiedzi

@maniks 

2 godziny temu, maniks napisał:

Otóż jeśli mam jakąś życiową rozkminę zaglądam do Braci i cóż widzę? Temat, który aktualnie mnie nurtuje jak byk spotykam na głównej albo w audycjach Marka. 

To co masz to jest synchroniczność - mam tak samo. To już dla mnie jest tak normalne, że aż nie budzi zdziwienia. Często odpowiedzi na pytania wyłapuje w najmniej spodziewanych miejscach i momentach..

Najbardziej mnie zszokowało jedno wydarzenie z mojego życia, kiedy pytałem się siebie o wybór swojej ścieżki życiowej - wybieram albo drogę pod górę ale za to pasję, dzięki której mam szansę się spełnić i przy tym pomóc tysiącom ludzi, albo łatwy pieniądz ale zawód, który mnie kompletnie nie interesuje. Rozbity, pełny wahań i strachu targany wewnętrznymi sprzecznościami już ponad tydzień, siadłem z bezradnością na fotelu i sięgnąłem bezmyślnie po pierwszą lepszą książkę otwierając ją na chybił-trafił. Co najciekawsze to był DEIR, otworzyłem akurat w miejscu, w którym autor wspomina o tym, że często jest tak, że to co człowiek robi ale z pasją ma szansę spieniężyć, ponieważ wszechświat "wspiera" dziwnymi przypadkami osoby, które podążają własną ścieżką. Można to wytłumaczyć przypadkiem - zresztą jak wszystkie zjawiska podchodzące pod nienaukowe - ale przestałem wierzyć w takie przypadki. 

 

3 godziny temu, maniks napisał:

Nie mam bladego pojęcia ale ciekawi mnie czy można by jakoś wykorzystać daną "umiejętność"?

Jak jesteś dobry to mogą Cię zwerbować służby specjalne, oni mają swoich ekstrasensów, którzy pracują w taki sposób, że racjonalne głowy aż huczą ze złości - jak można płacić hochsztaplerowi za takie rzeczy z jego własnych podatków. :lol::lol: 
Swoją drogą, to chyba był autor Metody Silvy - ten Pan wygrał na loterii w ciekawy sposób - miał sen, w którym widział liczby, a następnego dnia poszedł na loterię targany silnym impulsem i..został milionerem. Pieniądze przeznaczył na leczenie chorych i potrzebujących, widać że siły wyższe zainwestowały we właściwego człowieka.

Odnośnie telepatii i przewidywań.
Już od dawna zauważono, że samoloty, które się rozbijały w czasie lotów miały o wiele mniej pasażerów niż samoloty, które z sukcesem doleciały do miejsca destynacji.
Osoba, o której myślimy, nagle dzwoni czy dziwnym trafem się na nią wpada.
Ludzie, których nienawidzimy i "bombarujemy" myślami napełnionymi nienawiścią reagują odpowiednio, a osoby, do których żywi się ciepłe uczucia również reagują odpowiednio..

Przykłady można mnożyć. Od siebie jedyne co mogę, to rozłożyć z pokorą ręce nad złożonością i pięknem naszego świata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.