Skocz do zawartości

Zakupy ubrań online


Turop

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka bracia, gdzie zamawiacie ubrania online? Przyszedł ciężki czas, wszystko zamknięte, a podczas spłacania kredytów zapomniałem o tym, że chodzę jak połowa dziada, wkońcu mogę przeznaczyć pieniądze na nowe rzeczy , trochę nabrałem masy i spora część ubrań jest na mnie za mała, nigdy nie robiłem zakupów ciuchów online, a nie chce pozamawiać z czegoś beznadziejnego, na allegro niby jest tego dużo, ale zamówić parę rzeczy od każdego innego dostawcy może być kłopotliwe przy jakichś zwrotach (co chwilę odesłać paczkę komuś innemu i czekać na kasę od niego), macie jakieś polecane stronki? I jak się w nich mają rozmiary do rzeczywistości? Ciuchy nie jakieś mega drogich firm, głównie ubierałem się w HM, Reserved, Diverse. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, robert_m said:

U mnie zwykle jest z tym problem, bo mam 50% skuteczności jeżeli chodzi o wybór rozmiarówki i później muszę odsyłać. Dlatego zwykle kupuje tam, gdzie jest to w miarę bezproblemowe.

To całkiem niezła skuteczność, u mnie czasami bywało że zamawiałem ubrań za 1000 PLN a odsyłałem za 900 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Turop napisał:

Hejka bracia,

Zawsze pytaj sie o wymiary danej garderoby w cm, ile ma rękaw, długość, weź sobie centymetr krawiecki i sobie obmierz swoje ubrania w których chodzisz i na podstawie tego obmierzenia kupuj ubrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Turop said:

@Master, @robert_m Tego się obawiałem, jestem długi, i szczupły, ciężko znałeść coś od strzała dobrego oprócz bluz, najgorzej z spodniami, chyba będę musiał poczekać do końca apokalipsy. 

Jak chodzi o spodnie to polecam Lancerto, nie są najtańsze jak na polską firmę, ale mając mniej niż 2 metry na pewno coś na siebie znajdziesz.

 

Żeby nie bawić się w odsyłanie to często robię tak z ubraniami, że przymierzam w galerii, a potem zamawiam przez neta, bo bardzo często znajdę taniej, bywa że o połowę.

 

@Kali(NIE)baka Kiedyś chodziłem w niedopasowanych, często za dużych ciuchach, a obecnie mam zasadę że jak coś na mnie dobrze nie leży, a jest to ubranie wyjściowe, obojętnie czy do pracy, na imprezę, czy siłownię, to wtedy taką rzecz odsyłam, zakupy online temu sprzyjają.

Edytowane przez Master
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, .LaRs napisał:

Ile czekałeś?

Zamówiłem w piątek i dzisiaj doszła paczka. Był weekend, więc normalny czas oczekiwania. To z zalando.

Na paczkę z hollistera jeszcze czekam, bo wysyłka idzie prosto z Holandii. Chociaż raz mnie zaskoczyli i paczka była w 2 dni. Tak to średnio 4-5. Nie ma tragedii.

 

Co do mierzenia ciuchów to mam sprawdzone firmy z których zamawiam i wiem jaki rozmiar na mnie pasuje. Chociaż też przeglądam wymiary na wszelki wypadek + to jaki model ma je na sobie. Ale to szczegół. Ostatnio raz mi się zdarzyło, że odesłałem, bo zamówiłem ciuch jakiś mocno slimowany i tego nie zauważyłem. Był zbyt obcisły, ale to moje niedopatrzenie. W galeriach też kupuję, bo wtedy można sobie poprzymierzać itd.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
W dniu 24.03.2020 o 12:24, Turop napisał:

macie jakieś polecane stronki?

Na allegro też możesz, jest masa ubrań które są nowe, nieużywane, poza tym, jak kupujesz radze ci obmierzyć siebie całego, długość rękawa zewnętrzna liczona od górnej części ramiona, długość rękawa wewnętrzna liczona od spodu rękawa, długość ubrania.

 

Pomierz się najpierw, swoje obrania tak samo, rozłóż na stole, weź miarkę i pomierz, dopiero wtedy coś kupuj przez neta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.