Skocz do zawartości

Ile produkujecie śmieci podczas kwarantanny?


StatusQuo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, takie pytanie z ciekawości. Mi się skończyły worki na śmiecie, więc mam małe siateczki, przez półtorej tygodnia

zapełniłem jedną. Jedzenie w dużych opakowaniach, robisz samemu, mega mało tego wychodzi..

A do tego, w ogóle się nie staram, żeby ich było mało. Strach pomyśleć, co by było jakbym się postarał :)

 

Pytam, bo jakiś czas temu jechałem intercity, podjechał gość z wodą. Herbatka, jednorazowe łyżeczki,

jednorazowe kubeczki, serweteczki, folijki na wszystko i wtedy coś mnie ruszyło. Przecież tyle śmieci,

żeby się napić głupiej herbatki. A to tylko ja. A przecież ludzi jest wiele w pociągu, pociągów więcej, każdy kursuje

po kilka razy w ciągu doby, a to tylko pociągi.. Wtedy dotarło do mnie jak niewyobrażalną ilość śmieci się produkuje,

czego tak na prawdę można by uniknąć..

 

A tu proszę. Może matka natura będzie mogła wziąć głębszy oddech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wychodzę z domu, biorę worek ze śmieciami i go wyrzucam, jadę do sklepu, robię zakupy na tydzień - teraz na dwa, wracam zaczynam wszystko wypakowywać i okazuje się że z samych opakowań produktów, które kupiłem jest worek śmieci do wywalenia. Śmieci produkujemy bardzo dużo, osobiście staram się segregować je i maksymalnie kompresować, ale i tak wychodzi że średnio co drugi dzień jest worek śmieci. Dobrą alternatywą dla worków na śmieci są reklamówki jednorazowe, sporo rzeczy kupuje teraz online i zamawiam do paczkomatu i np. takie  większe pudło po przesyłce też jest wygodnym jednorazowym śmietnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.