Skocz do zawartości

Jaki biznes w czasie ogólnego kryzysu?


robert_m

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki biznes waszym zdaniem warto robić w obecnych czasach - czyli w świetle kryzysu z jakim mamy obecnie do czynienia? Prawda tez jest taka, że nie wiadomo jak długo to potrwa i kiedy się zakończy. A przecież zarabiać na bieżące potrzeby trzeba. Macie jakieś przemyślenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

Zakład pogrzebowy.

Dokładnie. Tylko sterylnie dostosowany, czy jak to tam nazywać. Bo mając na uwadze sytuację włoskich zakładów pogrzebowych, konieczne są jakieś reformy.

 

Teraz, Boromir napisał:

Sprzedawać uszyte przez siebie maski, tak jak na Woodstocku, albo zacząć pędzić bimber.

Pijaczkowie z mojej okolicy pili pod sklepem przed pandemią, piją teraz w tym samym gronie, więc jak zamkną sklepy, to ten pomysł z pędzeniem bimbru może być świetnym biznesem :D 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. prowadzę działalność jako agent ubezpieczeniowy i mimo, że teraz ludzie raczej nie są skorzy do spotykania się i tak dalej, też mi się dostało w tym miesiącu - natomiast wydaje mi się, że jak się wszystko zacznie powoli wyciszać to może być napływ osób które zaczną z refleksją podchodzić do tego, czy są przygotowane na jakieś inne, cięższe, życiowe scenariusze. W tym kraju ciągle różowe smoki, żadnych tornad, pożarów itp, a teraz wszyscy zderzyliśmy się z jakimś wrogiem i myślę, że punktem zaczepienia będzie stworzenie ludziom argumentów na kolejnych.

Edytowane przez freemasonry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jorgen Svensson napisał:

Zakład pogrzebowy.

Dobre, ale jest to inwestycja którą realizuje się kilka lat. Zwłaszcza z naszymi urzędami, które na wszystko mają czas.

 

15 godzin temu, Morgan86 napisał:

Internet. :)

Jest to jakaś opcja. Mam też kilka pomysłów, ale nie jest łatwo gdy rynek stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłem na biznes bym tego nie nazwał ale wydaje mi się, że psychologowie / pomoce społeczne (ogólnie) mogą mieć w przyszłości natłok pracy z ludźmi.

Załamania psychiczne będą na porządku dziennym w związku z problemami na rynku pracy; redukcją etatów.

Psychoza związana ze strachem zarażenia się od drugiej osoby (zachowanie odstępu 1-2m od człowieka wjedzie ostro na głowę). 

Słabe może wydawać się ściągać pieniądze na ludzkim nieszczęściu, pieniądz jednak nie śmierdzi.

 

Co do zarobienia na teraźniejszej sytuacji.

Oferta usługi: dowozu; przewozu; dostarczenia; odbioru; załatwienia sprawy za klienta.

Dużo osób w średnim wieku zapewne przestanie tak chętnie opuszczać swoje lokum z obawy przed zarażaniem.

Ktoś ich sprawy administracyjne będzie musiał załatwić.

 

Załatwianie spraw online za klienta? Dla wciąż dużej liczby osób w średnim wieku, internet to czarna magia.

Pomoc w obsłudze ePUAP? Automatyzacja działania wniosków online (strzelam)?

Może być problem z danymi wrażliwymi i zaufaniem.

 

To takie luźne pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

  • W ramach IT: gry komputerowe czy inne formy rozrywki w domu
  • Produkcja żywności, a może nawet lepiej jej dostarczanie/dystrybucja półproduktów
  • Ochrona fizyczna
  • Produkcja odzieży ochronnej i innych rzeczy potrzebnych do walki z koronawirusem (przyłbice, respiratory itd itp)
  • Produkcja i dystrybucja środków psychoaktywnych (i nie mam tu na myśli tylko bimbru)

Plus oczywiście "chodzenie na robotę" ;) (pozdr @Analconda).

Edytowane przez leto
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RP czytałem, że handel internetowy jeszcze nigdy nie miał takich zamówień, jakie ma obecnie. Nic dziwnego.

W związku z tym przychodzą mi do głowy dwa pomysły: firma kurierska lub sprzedaż internetowa.

Portale aukcyjne bym sobie odpuścił, bo tam marże mają duże, ale takie rozwiązania jak Shoper dają możliwość postawienia e-sklepu i uruchomienie w ciągu kilku dni. Na https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/

Proponuję jeszcze sprawdzić.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ktoś zainteresowany, doborem odpowiedniej platformy, budowa sklepu internetowego oraz efektywną reklamą i  póżniejszą analizą sklepu (google Ads, Facebook Ads, SEO, google Analytics) to zapraszam na priv. Mam kilku letnie doświadczenie w tym zakresie.

Edytowane przez BrightStar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo poleca e-commerce.

 

Jest jeden problem jednak - zatowarowanie.

Większość obecnych biznesów to jest drop-shipping z Chiny.

Chińczycy dopiero nieśmiało zaglądają do fabryk, a co dopiero wznawiają produkcję...

Samochodówka ledwo zipie, bo nie ma części.

Przemysł maszynowy(robotyka) na razie też, ale mogą się odbić, jak inwestorzy uznają , że pełna automatyzacja daje ochronę przed pandemiami.

 

Ciekawym pomysłem jest żywność. Biorąc pod uwagę kolejną suchą zimę - może być u nas krucho z tym. Coś innowacyjnego, np. rolnictwo tunelowe z retencją wody.

Bo wody będzie nam brakować - głównie z powodu zaniedbań gospodarki wodnej sięgających jeszcze lat 70/80.

Albo jakiś startup robotyczny/medyczny.

Opieka nad starszymi też będzie problemem - firma zajmująca się częściową automatyzacją tego. Np. wielofunkcyjne łóżka, itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Szycie maseczek w tym okresie jest z pewnością korzystne, 

-Wyprowadzenia psów osób jakie są w kwarantannie

-Pomoc w dostarczeniu jedzenia dla osób w kwarantannie 

-Szkolenia z obsługi programów do nauki zdalnej(szkoły)

-Korepetycje przyspieszone przed maturą, egzaminem 8klasisty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest kolej rzeczy, że w czasie kryzysu następują przejęcia, następuje oczyszczenie gospodarki. Zawsze tak było i będzie. Tego nie da się za bardzo przeskoczyć.

Tak jak kolega napisał wyżej - jak masz dostęp od zatowarowania, to handel przez net zdecydowanie tak.

 

Inne jakie przychodzą mi do głowy to wszelkiego rodzaju usługi związane z obsługą ludzi, w związku z panującą epidemią. Ludzie są pozamykani w domach. Jak ktoś jest kreatywny, to spokojnie da sobie z tym radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.