Skocz do zawartości

Wrośnięty paznokieć?


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Bracia, mam problem z palcem u stopy, problem pojawił się gdy kupiłem nowy obcinacz do paznokci i obciąłem nim wspomniane paznokcie. Nie wiem co się stało, ale od mniej więcej tamtego czasu mam bolącą gulkę z boku tegoż paznokcia, wygląda to tak jak na załączonym obrazku.

wrosniety-paznokiec.jpg

 

Jednak to nie wszystko, gdy stopy są bardziej obciążone, np. gdy jeszcze wracałem z pracy, to podobny problem, choć na mniejszą skalę dotyczył jeszcze dwóch mniejszych palców. Czy to może być jakieś zapalenie? Gronkowce? 

 

Byłem z tym problemem u lekarza specjalisty, wydał kilka zaleceń które stosuję(regularne oczyszczanie tego miejsca pod paznokciem + opatrunki) ale to nie pomogło jak widać. Zostałem poinformowany też, że jeśli to nie pomoże, to trzeba będzie dokonać zabiegu.

 

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jakieś rady by przynajmniej w części zmniejszyć ból w trakcie chodzenia/spania?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie tych informacji jest duże prawdopodobieństwo, że masz tzw. zanokcicę. Być może zdarzy się tak, że zbierze się tam ropa i będzie to wymagać nacięcia - oczywiście wszystko pod znieczuleniem miejscowym (znieczulenie na poziomie palca - tzw. techniką Obersta). Być może nie będzie to potrzebne i stan zapalny sam się wyciszy jeżeli będziesz dbać o higienę tego miejsca oraz nie będziesz obciążał palca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minutes ago, cst9191 said:

Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jakieś rady by przynajmniej w części zmniejszyć ból w trakcie chodzenia/spania?

 

Przynij małymi nożyczkami lub przypiłuj pilniczkiem do paznokci róg paznokcia który wchodzi w pod skórę - zalecam to drugie. Będzie to bardzo bolało  ale jak usuniesz kant paznokcia to pózniej powino być już lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, PanDoktur napisał:

Na podstawie tych informacji jest duże prawdopodobieństwo, że masz tzw. zanokcicę. Być może zdarzy się tak, że zbierze się tam ropa i będzie to wymagać nacięcia - oczywiście wszystko pod znieczuleniem miejscowym (znieczulenie na poziomie palca - tzw. techniką Obersta). Być może nie będzie to potrzebne i stan zapalny sam się wyciszy jeżeli będziesz dbać o higienę tego miejsca oraz nie będziesz obciążał palca.

Lekarz wykluczył zanokcicę.

 

4 minuty temu, smerf napisał:

Przynij małymi nożyczkami lub przypiłuj pilniczkiem do paznokci róg paznokcia który wchodzi w pod skórę - zalecam to drugie. Będzie to bardzo bolało  ale jak usuniesz kant paznokcia to pózniej powino być już lepiej.

Próbowałem coś takiego zrobić, efektem tego był mniejszy dyskomfort, ale sytuacja się powtarza. 

Chyba trzeba będzie pójść na ten zabieg...

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój koleszka tak załatwił "kciuki", że musieli wycinać boki paznokci, ale nie zrywali. Mnie też się kiedyś robiło, postaraj się obciąć ostrą część która się wkłuwa i dobrze wymywać i wyciskać syf, jakąś ropę jak się zbiera i możliwie dezynfekować najlepiej spirytusem. Ja tak sobie pomogłem kilka razy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, cst9191 napisał:

Lekarz wykluczył zanokcicę.

 

Próbowałem coś takiego zrobić, efektem tego był mniejszy dyskomfort, ale sytuacja się powtarza. 

Chyba trzeba będzie pójść na ten zabieg...

To dobrze, aczkolwiek obserwuj, bowiem może to przejść w zanokcicę. W przypadku pojawienia się gorączki, dreszczy udaj się niezwłocznie do lekarza pierwszego kontaktu albo SOR. A w obliczu panujących warunków na razie zostaje Ci stosowanie się do zaleceń lekarza. Ewentualnie rozejrzyj się czy są otwarte gabinety jakiś podologów. Mogą usunąć Ci nadmiar paznokcia w profesjonalny sposób.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

Drodzy Bracia, mam problem z palcem u stopy, problem pojawił się gdy kupiłem nowy obcinacz do paznokci i obciąłem nim wspomniane paznokcie. 

Zmień obcinacz na nożyczki małe do paznokci, mi pomogło, poza tym jak obcinasz paznokcie, pod jakim kątem zawsze ? Po rogach docinasz, miałem to samo, zmieniłem obcinaczkę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Boromir napisał:

Zmień obcinacz na nożyczki małe do paznokci, mi pomogło, poza tym jak obcinasz paznokcie, pod jakim kątem zawsze ? Po rogach docinasz, miałem to samo, zmieniłem obcinaczkę. 

Wcześnie tak właśnie robiłem, ale później przeszedłem na obcinacz i od razu taki prezent :)

Dzięki za radę.

 

 

24 minuty temu, PanDoktur napisał:

To dobrze, aczkolwiek obserwuj, bowiem może to przejść w zanokcicę. W przypadku pojawienia się gorączki, dreszczy udaj się niezwłocznie do lekarza pierwszego kontaktu albo SOR. A w obliczu panujących warunków na razie zostaje Ci stosowanie się do zaleceń lekarza. Ewentualnie rozejrzyj się czy są otwarte gabinety jakiś podologów. Mogą usunąć Ci nadmiar paznokcia w profesjonalny sposób.

Dzięki za radę, tak zrobię.

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem wrastającego paznokcia i długo temat próbowałem zaleczyć sam. Wychodziło mi takie "mięso" bo wrastając paznokieć wypychał skórę wokół. Dawałem maści, wyparzałem we wrzątku, obsypywałem witaminą C i nic to nie dawało. Męczyłem się z tematem gdzieś ze 3 tygodnie i to był największy bezsens. Zapisałem się do zabiegowego, lekarz zerknął, kazał kłaść się na stół i wyciął około 3 mm paznokcia z tej strony z której wrastał, oczywiście ze znieczuleniem miejscowym. Trwało to 15 minut. Krwawiło mocno jeden dzień. Trochę mniej drugiego dnia. Trzeciego dnia w zasadzie się zagoiło. 

 

Moim zdaniem z miejsca zabieg bo szkoda nerwów, czasu a przede wszystkim męczenia się z tym bólem który jest strasznie kurewski ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, cst9191 napisał:

@Cyga miałeś obok paznokcia, na tzw. poduszce bolącą gulkę? 

Najpierw miałem taką gulkę przez jakiś czas dopóki paznokieć był w miarę krótki. A potem, w miarę jego rośnięcia zaczęło wyłazić takie, jak to nazwałem "mięso". Tak bolało że kur... Nie szło tam podciąć samemu tego paznokcia, za głęboko wchodził... Lekarz wyciął mi ten kawałek i oczyścił tą ranę która się tam robiła. Na koniec powiedział, że za długo to hodowałem :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Pomimo starań musiałem udać się na zabieg cięcia. Problem tutaj jest taki, że nie wystarczy go obciąć, bo później będzie rósł krzywo, a trzeba go uciąć(prostokąt po stronie werżniętego paznokcia) przy korzeniu. Dostaje się znieczulenie i tyle. Nie chce Cię straszyć, ale to cholerny i dziadowski problem, który przysparza wbrew pozorom dużo problemów. Jeżeli nie robi Ci się ropa, to możliwe, że uda Ci się to opanować. Rossman ma takie wtyczki pod paznokieć. 

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też miałem ten problem i rozwiązaniem tego problemu był zabieg przypalania końcówek paznokcia. Zrobiłem to w ramach pakietu medycznego u pani dermatolog, która wykonywała takie zabiegi. Odradzam bym chirurga raczej, jeśli jest to chroniczny problem, to pomoże tylko na chwilę ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tekstu dr.Stanley Jacob  (Jacob Laboratories z Portland, OR)

DMSO  (dimetylosulfotlenek) stosowałem osobiście i działa OK.

 

Fragment tekstu z linka:

"Dimetylosulfotlenek jest substancją o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych, której korzystny wpływ na organizm ludzki jest związany z [2,12]:
- zmniejszaniem obrzęku i procesów zapalnych związanych z uszkodzeniem urazowym lub chorobowym tkanek,
- poprawą zaopatrzenia w krew w miejscu zastosowania,
- obserwowanym działaniem bezpośrednio stymulującym gojenie się ran,
- działaniem przeciwbólowym wynikającym z blokowania włókien czuciowych nerwów przewodzących ból."

 Link: https://www.dietmoderators.com/DMSO.html

 

Obszerna bibliografia na dole strony linka, źródła naukowe.

Edytowane przez Andreff
Rozszerzenie tematu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.