Skocz do zawartości

Tanie mieszkanie w Warszawie. Zbyt piękne, by mogło być prawdziwe?


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Odświeżająć temat, zastanawiam się, czy w perspektywie kilku miesięcy ma sens kupienie mieszkania w Warszawie, mając jakieś 40-50% wkładu własnego, a reszta sfinansowana z kredytu. Chodzi o to, że jeżeli będzie zapaść gospodarcza lub nawet poważniejszy kryzys, to pieniądze, które mam gdzieś na koncie i w skarpecie starcą wartość w związku z dewaluacja, inflacją etc. A kupno takiego mieszkania, to jakby nie patrzeć zabezpieczenie tych 40-50%, które już są. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15m2 by ci starczyło do życia ? A ja ostatnio jak mówiłem znajomym o tym że planuje sobie pobudować malutki domek parterowy 60-80m2 to się śmiali że po co sobie zawracać głowę taką chatką. A najlepsze jest to że sami mieszkają w wiele mniejszych mieszkaniach w bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wolverine1993 napisał:

15m2 by ci starczyło do życia ? 

Tyle to trochę mało, ale 

9 minut temu, Wolverine1993 napisał:

że planuje sobie pobudować malutki domek parterowy 60-80m2 to się śmiali że po co sobie zawracać głowę taką chatką. 

To już całkiem spoko domek do mieszkania, po co Ci chata 300 metrów, ile z tego będziesz używać do życia? A śmiali się, żebyś nie miał żadnego planu na zycie, lepiej wynajmować 40 metrów i marzyć o salonach do końca życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Turop napisał:

Tyle to trochę mało, ale 

To już całkiem spoko domek do mieszkania, po co Ci chata 300 metrów, ile z tego będziesz używać do życia? A śmiali się, żebyś nie miał żadnego planu na zycie, lepiej wynajmować 40 metrów i marzyć o salonach do końca życia. 

No w dalszym ciągu nie rozumiem po co ludzie idą w takie wielkie domy w większości na kredyt.

Jeszcze rozumiem jeśli dom jest przystosowany do zamieszkania dla więcej niż jednej rodziny, mam na myśli oddzielne piętro i wejście.

Aczkolwiek mieszkanie w jednym domu więcej niż jednej rodziny to nie jest dobry pomysł na dłużej. Sam doskonale o tym się przekonuję na własnej skórze i dlatego coraz bardziej ciągnie mnie aby mieć swoją małą chatkę niż piętro u rodziców w wielkiej chacie, a przy okazji tak czy siak 0 prywatności i robienia wszystko pod dyktando ojca który i tak wszystko wie lepiej ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.