Skocz do zawartości

Po co płacić podatki skoro drukarka załatwi problemy?


mac

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie Panowie :) Po co płacić podatki, skoro drukarka rozwiązuje wszystkie problemy? :) 

 

Po co się męczyć i oszczędzać, jak drukarka pomoże? Każde dziecko w Polsce i na świecie teraz powie rodzicom, aby nie martwili się o pieniążki, bo dodrukują. To bardzo naturalne myślenie. 

 

Mała ciekawostka z artykułu, który czytałem na temat koronawirusa ostatnio. 

 

Wycena sektora energetycznego na GPW w Polsce jest zbliżona do poziomu wypłaty 13 emerytury, zdajecie sobie sprawę? :)? Dzisiaj również przeczytałem, że PGNiG pomaga w obsłudze infolinii NFZ. Halo, gazownia, wirusy stąd wyszli ? Dawno się tak nie uśmiałem. Połączenie gazu i NFZ, przysięgam ? 

 

Cytat z tego artykułu 

 

Cytat

Przykładowo, 13-ta emerytura w tym roku kosztować będzie Skarb Państwa 11.7 mld zł, czyli ponad 7 Tauronów… Cała polska energetyka (PGE + Energa + Enea + Tauron) wyceniana jest właśnie na 11.7 mld zł, czyli koszt jednorazowej, 13 emerytury. Firma CDProjekt, której być albo nie być zależy od powodzenia jednej gry (Cyberpunk2077) wyceniana jest na 24 miliardy, czyli 2 razy wyżej, niż cała polska energetyka.

Dla zainteresowanych https://monitorpostepu.pl/koronawirus-panika-i-gielda/, już w innym temacie wstawiałem. 

 

Masz duże oszczędności? To już zaraz nie będziesz miał ? 

Edytowane przez mac
  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mac napisał:

Po co się męczyć i oszczędzać, jak drukarka pomoże? Każde dziecko w Polsce i na świecie teraz powie rodzicom, aby nie martwili się o pieniążki, bo dodrukują. To bardzo naturalne myślenie. 

 

 

Później cyk, zniesienie ubóstwa ustawą, regulacja przez rząd cen na niskim poziomie i będzie de besta, nie powiem, że nie. ?

 

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mac napisał:

Cała polska energetyka (PGE + Energa + Enea + Tauron) wyceniana jest właśnie na 11.7 mld zł, czyli koszt jednorazowej, 13 emerytury

8 godzin temu, mac napisał:

PGNiG pomaga w obsłudze infolinii NFZ

"Eppur si muove", a jednak się kręci, jak rzekł przed obliczem inkwizycji Galileusz ;)

Coraz trudniej rozstrzygnąć, kto tu jest wariatem. 

 

PS - NBP wydrukował parę dni temu 8 mld a na dziś jest planowany kolejny skup obligów za następną kasę "z powietrza". Zdaje się w porównywalnej kwocie. 

PPS - Dodruk jest ukrytym, dodatkowym podatkiem liniowym. Polacy jak wiadomo lubią niskie podatki a najbardziej te, których nie widać.

PPS2 - Dobrobyt, jak przekonuje nowoczesna ekonomia, da się wydrukować. Idę sobie wydrukować Ferrari. 

  • Like 3
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatek to kradzież, dodruk to kradzież, jakby zlikwidowali wszystkie podatki, a zaczęli drukować tyle ile potrzebuja, jakby to uprościło państwo i działalność gospodarczą

.. dodatkowo, każdy był by okradany stosunkowo do posiadania i nie trzeba by było się zadłużać u obcych sił ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, StatusQuo napisał:

Podatek to kradzież, dodruk to kradzież,

E, nie ta definicja. Kradzież, defraudacja etc mamy wtedy, gdy czynność jest wykonywana przez niewol..społeczeństwo wobec kasty rządzącej. Natomiast w odwrotną stronę nazywamy to podatkiem, daniną oraz obowiązkiem.

Edytowane przez Perun82
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perun82 napisał:

Kradzież, defraudacja etc mamy wtedy, gdy czynność jest wykonywana przez niewol..społeczeństwo wobec kasty rządzącej. Natomiast w odwrotną stronę nazywamy to podatkiem, daniną oraz obowiązkiem.

To jak to nazywamy, to jedno. A to czym to jest w rzeczywistości to drugie. Energetycznie rzecz biorąc, każde "podbieranie" to kradzież.

Jak już jesteśmy przy kwestiach nazewnictwa, to tak samo jak zabijanie nienarodzonych dzieci, to wolność decydowania o swoim ciele dla kobiet..

Jestem pewien, że takie dziecko mogło by się nie zgodzić, gdyby mogło mówić..

Serio chcesz wchodzić w tą dyskusje :D?

 

Gdyby obywatele byli dumni ze swojego kraju i państwa i zgadzali się z władzami, które by mądrze postępowały kierując się dobrem obywateli,

to by się te pieniądze oddawało lekka ręką. Byli za 1 RP szlachcice, co sami sponsorowali armaty i uzbrojenie i nikt ich do tego nie zmuszał..

Kurde, to mi uświadamia, że Polacy tak na prawdę nie wiedzą, co to znaczy  żyć w suwerennym kraju. Przez te parę lat na początku lat

90tych, zaczęło nam się wydawać, że żyjemy w wolnym kraju, ale to było złudzenie, które jest z nami do dzisiaj.. ?

Wstyd się przyznać, ale ja dopiero ostatnio przetrzeźwiałem..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest genialna sprawa. Pamiętam jak za gówniaka grałem w monopol i chciałem dać mamie trochę monopolowej waluty, żeby mi nakupiła słodyczy to usłyszałem jakże dorosłe pouczenie w jakże ironicznym tonie:

Synek hehehe synuś hehe to tak nie działa hehe chciałoby się tak sobie druknąć kasy i już.

 

A jednak mamuś, tylko wolno to robić "twórcom gry" ??

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, StatusQuo napisał:

każde "podbieranie" to kradzież.

Żeby była kradzież to sąd musi stwierdzić, że do takiej czynności doszło, oraz wskazać "złodzieja" :)  Władanie definicjami, nadawaniem sensu znaczeniom - jedno z najważniejszych narzędzi władzy. 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie teraz wszystko można zwalić na kryzys, bo komornik i tak nie wejdzie do domu. ;)

U mnie nawet inkasenci do wodomierza nie wejdą do domu, będzie wyliczana średnia zużycia, albo kto ogarnięty robi zdjęcie licznika i wysyła na maila.

 

Ciekawi mnie bardziej jak się będą sprawy w sądach toczyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zaufania do instytucji już zupełnie :) Jak jeszcze miałem jakieś złudzenia tak teraz nie mam. Może i dobrze. Inaczej zadbam o interesy. 

2 godziny temu, Rnext napisał:

PPS - Dodruk jest ukrytym, dodatkowym podatkiem liniowym. Polacy jak wiadomo lubią niskie podatki a najbardziej te, których nie widać.

Coś ci się kolego pomyliło, bo nie lubią niskich podatków, tylko niskie OPŁATY ? 

Godzinę temu, Kim Un Jest? napisał:

To jest genialna sprawa. Pamiętam jak za gówniaka grałem w monopol i chciałem dać mamie trochę monopolowej waluty, żeby mi nakupiła słodyczy to usłyszałem jakże dorosłe pouczenie w jakże ironicznym tonie:

Synek hehehe synuś hehe to tak nie działa hehe chciałoby się tak sobie druknąć kasy i już.

W sumie to miałeś rację, nawet kasa z gry lepiej wygląda ? Taka kolorowa i w ogóle. Pewnie i tak będzie więcej warta niedługo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mac realna jest tylko praca fizyczna, reszta to spekulacje i kreacja ekonomicznych wirtualiów. Jak trzeba to dodrukujemy pieniędzy, jak trzeba to wywołamy kryzys, jak trzeba to zlikwidujemy gotówkę. Tacy ludzie rządzą tym światem.

 

A spróbuj wirtualnie spekulacjami zbudować dom i w nim zamieszkać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie drukuja tej kasy w takich ilościach. To są tylko dopisywane kolejne zera na kontach. Pieniądz na kontach w ilości już dawno nie ma pokrycia w pieniądzach w obiegu, bo kredyty które bierzecie, to też tylko liczby dopisane do waszego konta. Wy robicie wirtualny dług w banku, a ten bank robi wirtualny dług w kolejnym banku czy funduszu inwestycyjnym. I tak się kręci karuzela.

 

To wszystko kiedyś jebnie i wartość będzie miala tylko ziemia. Kto nic nie ma, żyje od 1ego do 1ego, żyje na wynajmie bez większego majątku, po prostu wtedy zginie z z głodu.

Edytowane przez hogen
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Później cyk, zniesienie ubóstwa ustawą, regulacja przez rząd cen na niskim poziomie i będzie de besta, nie powiem, że nie. ?

 

Kurwa, w nocy napisałem to dla beki, a po południu pojawił się taki news:


 

Cytat

 

Rząd chce wprowadzić kontrolę cen w Polsce

 

Przygotowany przez rząd i skierowany właśnie do Sejmu projekt koronawirusowej specustawy zakłada, że ministrowie będą mogli ustalać maksymalne ceny i marże podstawowych produktów


 

 

https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rzad-chce-wprowadzic-kontrole-cen-w-polsce,nId,4404245?

 

To powoli można witać puste półki i inne atrakcje.

? 
 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

puste półki i inne atrakcje

Jak za komuny.

Będzie okazja do czarnorynkowego zarobku.

 

Być może już handlują płynem z Orlenu. Zeszli z ceny z 90 na 40zł za 5litrów. Dobra cena.

Nigdzie nie idzie go dostać.  ?

 

 

Edytowane przez Brat Jan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego rozumienia inflacji wynika, że pieniądze można drukować i wprowadzać do gospodarki bez efektu inflacyjnego dopóki w gospodarce jest duża produkcja dóbr i usług. Wówczas nic się nie stanie, przynajmniej w okresie jednej czy dwóch kadencji politycznych. 

 

Obecnie w państwach uprzemysłowionych mamy tak dużą podaż dóbr i usług że spokojnie można drukować lokalne waluty, co zresztą w części państw ma miejsce i inflacja nie następuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, hogen said:

tylko liczby dopisane do waszego konta.

NBP właśnie zmniejszyło rezerwę obowiązkową z 3,5 do 0,5%. Banki mogą udzielić siedem razy więcej kredytów niż dwa tygodnie temu. PLN jest jeszcze bardziej wirtualną walutą. 

 

https://www.money.pl/gielda/rpp-obnizyla-stope-rezerwy-obow-do-0-5-pkt-proc-podwyzszyla-jej-oproc-do-1-6489947273528961a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.