Skocz do zawartości

Cofnąć wypowiedzenie?


Jorgen Svensson

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia poradźcie bo już sam nie wiem co mam robić, w grudniu złożyłem wypowiedzenie i wchodzi w życie do końca miesiąca, firma wyraża chęć mnie zatrzymania jednak mijamy się w oczekiwaniach finansowych, przedstawiłem swoje jednak dostałem propozycję podwyżki bardzo symboliczną, przyjęcie jej będzie dla mnie plamą na honorze, jednak w takiej sytuacji jaką mamy dzisiaj mocno jednak to rozważam bo może być ciężko coś teraz znaleźć, ukorzyć się? Co byście zrobili na moim miejscu? 

 

Nie jest to dobry czas na negocjacje wynagrodzenia. A z pracą teraz może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Jorgen Svensson said:

przyjęcie jej będzie dla mnie plamą na honorze

No cóż wybór zależy od Ciebie, albo rozdęte ego i grzebanie w śmietniku albo powrót do pracy. Swoją drogą, skoro uważasz, że zasługujesz na więcej już dawno powinieneś sobie znaleźć nową pracę. Od grudnia minęły 4 miesiące.

Edytowane przez Kleofas
  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kleofas napisał:

No cóż wybór zależy od Ciebie, albo rozdęte ego i grzebanie w śmietniku albo powrót do pracy. Swoją drogą, skoro uważasz, że zasługujesz na więcej już dawno powinieneś sobie znaleźć nową pracę. Od grudnia minęły 4 miesiące.

Mam oszczędności na kilka/kilkanaście miesięcy, rozmowy były od razu jednak firma się ociągała na ostatni moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie masz innej pracy w zanadrzu, albo Twój niedoszły pracodawca zrezygnował z zatrudnienia. Jesteś w branży, która może zostać mocno dotknięta przez koronawirusa/spowolnienie czy raczej jest bardziej bezpieczna?

Edytowane przez TomZy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Nie jest to dobry czas na negocjacje wynagrodzenia. A z pracą teraz może być różnie.

Dobrze ci rozsądek podpowiada. Mając oszczędności na kilka/kilkanaście miesięcy mógłbyś zaryzykować ale po co? jesli mógłbyś zachować pracę i oszczędności.

Edytowane przez Frank89
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jorgen Svensson napisał:

@TomZy nie mam innej, szczerze przyznam, że się trochę ociągałem z szukaniem nowej, liczyłem, że się dogadamy, wypowiedzenie złożyłem w specyficznych okolicznościach. Branża produkcyjna, sprzęt ciężki budowlany.

Wydaje mi się, że dużo teraz ryzykujesz, bo budowlanka/nieruchomości wyhamują (chyba, że chodzi o jeszcze inny sprzęt). Ja w mojej branży mógłbym się wahać w takim momencie (marketing internetowy, który w dobie koronawirusa nie radzi sobie najgorzej), ale na Twoim miejscu to już nie podjąłbym takiego ryzyka. Problemem jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bo jak nie teraz to następna okazja nieprędko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomZy napisał:

Wydaje mi się, że dużo teraz ryzykujesz, bo budowlanka/nieruchomości wyhamują (chyba, że chodzi o jeszcze inny sprzęt). Ja w mojej branży mógłbym się wahać w takim momencie (marketing internetowy, który w dobie koronawirusa nie radzi sobie najgorzej), ale na Twoim miejscu to już nie podjąłbym takiego ryzyka. Problemem jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bo jak nie teraz to następna okazja nieprędko.

Koparki, ładowarki itd. na dzień składania kwitu sytuacja była zupełnie inna.

 

@Frank89 racja, to jest jednak gra ze swoim ego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jorgen Svensson napisał:

Bracia poradźcie bo już sam nie wiem co mam robić, w grudniu złożyłem wypowiedzenie i wchodzi w życie do końca miesiąca, firma wyraża chęć mnie zatrzymania jednak mijamy się w oczekiwaniach finansowych, przedstawiłem swoje jednak dostałem propozycję podwyżki bardzo symboliczną, przyjęcie jej będzie dla mnie plamą na honorze, jednak w takiej sytuacji jaką mamy dzisiaj mocno jednak to rozważam bo może być ciężko coś teraz znaleźć, ukorzyć się? Co byście zrobili na moim miejscu? 

 

Nie jest to dobry czas na negocjacje wynagrodzenia. A z pracą teraz może być różnie.

Cofnąć. W pracy to jest bardzo ważne nie traktuj takich ruchów jako "plamę na honorze", "ukorzenie się". Jak Cie chcą w pracy  - cofać wypowiedzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się wydaje, że nastąpiła właśnie zmiana reguł gry i w obecnej sytuacji liczy się jakikolwiek pewny pieniądz.

Nastąpił okres zaciskania pasa, ale jeszcze ludzie mają makaron i srajtaśmę na półkach, więc jeszcze nie są wkurwieni.

Za góra dwa miesiąc pojawią się pierwsze osoby, które nie wyrabiają z czynszami za wynajem i pierwsze osoby na rynku pracy, 

które zostały zwolnione od razu, przez przezornych szefów.. sajgon się zacznie..

 

Chociaż szczerze mówiąc, po pewności z jaką miłościwie nam panujący Naczelnik naszego nieszczęsnego kraju wypowiada się

w kategoriach tego, że nie widzi przeszkód, żeby wybory się odbyły, to odnoszę wrażenie, że jest w posiadaniu jakichś dający

mu "komfort" informacji, które to spadną jak grom z jasnego nieba za około półtorej miesiąca :D

Kto wie, może siłą nas wszystkich zaszczepią..

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponując tylko powyższymi informacjami posypałbym głowę popiołem i wrócił do pracodawcy. Pracowałeś tam kilka lat, więc spojrzą na Ciebie krzywo i tyle. W czasie przestoju gospodarczego spróbowałbym tak sobie poukładać pracę, żeby wolny czas poświęcać na robienie nowych rzeczy, doszkalanie się. Jak po 3-6 miesiącach nabędziesz nowych kompetencji to może dostaniesz większy hajs czy awans / będziesz miał lepsza pozycję negocjacyjną u kolejnego pracodawcy i wynegocjujesz sobie lepszą pensję, co pozwoli Ci nadrobić niską podwyżkę u obecnego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji pracy mam wgląd w sytuację firm. Jest fatalnie. Szykują się masowe zwolnienia. Dotyczy to wszystkich branż. W tych branżach gdzie nie zapowiada się źle przygotowuje się masowe zwolnienia na wszelki wypadek. Jak się polepszy to zatrudni się ludzi na nowo. Nie będą mieli gdzie pójść. Szanujcie pieniądze. Nie będzie ich

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siejcie paniki, z tego co wiem Ukraińcy masowo wracają do swojego kraju. W wielu firmach ludzie po prostu nie przychodzą do pracy bo boją się zarazić. Zwolnienia jak będą to ludzi bez kwalifikacji albo z takimi kwalifikacjami które można nabyć w dwa tygodnie. Wysoko kwalifikowani specjaliści pozostaną bo firm nie będzie stać ich zwolnić bo pójdą gdzie indziej i już nie wrócą - a firmy takich ludzi szukają latami. Jest ssanie na rynku nawet teraz. Może być to okazja do dobrej zmiany pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jako projektant UX/UI obserwuj rynek pracy i przez 2 tygodnie ostatnie było więcej ogłoszeń o pracę niż przez ostatnie pół roku. Wielokrotnie po kilka wakatów na jedno ogłoszenie.

 

Fakt, poszły zwolnienia w Januszerce (nawet w korpo) i to widać w mojej branży ale z drugiej strony mniejsze firmy zobaczyły w nadchodzącym kryzysie szansę dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, StatusQuo said:

Chociaż szczerze mówiąc, po pewności z jaką miłościwie nam panujący Naczelnik naszego nieszczęsnego kraju wypowiada się

w kategoriach tego, że nie widzi przeszkód, żeby wybory się odbyły, to odnoszę wrażenie, że jest w posiadaniu jakichś dający

mu "komfort" informacji, które to spadną jak grom z jasnego nieba za około półtorej miesiąca :D

Miejmy nadzieję, że się doczekamy, a nie zostaniemy z nadziejami jak Hitler na wunderwaffe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, rarek2 napisał:

Wysoko kwalifikowani specjaliści pozostaną bo firm nie będzie stać ich zwolnić bo pójdą gdzie indziej i już nie wrócą - a firmy takich ludzi szukają latami.

To samo jest z @Jorgen Svensson, to nie jest praca, której nauczysz kogoś z ulicy w tydzień, samo zrobienie uprawieniem to spore koszta na 1 klasę + czas, wszystko jest wstrzymane, także kursy zawodowe, trzymaj się tej pracy, bo firmy produkcyjne będą chciały ciągnąć wszystko jak najdłużej, jak napisał @rarek2 zwalniać będą ludzi bez żadnej "specjalizacji".

 

 

Na dowód ma to, że pracuje w podobnej branży, wyszkolenie pracownika u mnie w firmie jako operator to koszt parę tys zł i jakies 2 lata żeby nauczył się obsługi wszystkiego tak jak należy. Tak jebane 2 LATA, nie znajdą ludzi na ulicy i nie pokażą co robić w tydzień, a co się stało w dobie kryzysu i masowych zwolnień? Podwyżki dla każdego na moim stanowisku jako operator nawet ponad 1000 zł brutto, bo zdają sobie sprawę z tego, że jak ludzie odejdą do konkurencji to zakład stanie i my zwykli "robole", dla niektórych może odbijemy się echem poza kryzyem, taką mam nadzieję. To samo przy uruchomieniu produkcji, idź naprzyklad na 3 miesiące postojowego, jak wszystko ruszy będą chcieli odrobić straty i jak najszybciej startować, myślisz, że będą szukać świeżych ludzi i ich szkolić na szybko? Tak się nie da, jako peprator, którego szkolenie twa jakiś tam czas, zostaniesz wyjebane z pracy ostatni ?

 

 

Mimo wszystko został bym w pracy i przeczekał ten okres, najwyżej później chwilę po końcu pandemi będziesz mógł negocjować dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzykuje nie pije szampana. Pierdol robotę nie ma co z podkulonym ogonem wracać , nikt nie wiedział co będzie ale miałeś czas skoro to ciężki sprzęt budowlany to branża się utrzyma. Szukaj roboty masz za co żyć nie ma co wracać do przeszłości idź do przodu. Powodzenia czas pokazać jaja raz rzucone słowo nie wymazuje się z dnia na dzień tym bardziej pracodawca , może wyczuć , że sie płaszczysz i może to wykorzystać. Powodzenia kolego łap wiatr w żagle i do przodu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop z jednej strony tak, z drugiej odpowiedzialność jaką mam ni jak się ma do zarobków, nie jestem operatorem, nie chcę zdradzać zbyt dużo, jestem liderem 50-kilku osobowego zespołu produkcyjnego na obróbce maszynowej od ponad roku na tej pozycji, ogólnie w firmie prawie 4 lata. 

 

Niezła zagwozdka. 

 

Z drugiej strony jeśli nie dostanę tego co chcę to i tak pewnie odejdę, zarobię to pewnie gdzie indziej. Zakładając, że zostanę sytuacja się unormuje w ciągu 2 miesięcy, a firma się wypnie na dalsze negocjacje co jest prawie, że pewne to znów będę 3 miesiące czekał po złożeniu wypowiedzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jorgen Svensson napisał:

Zakładając, że zostanę sytuacja się unormuje w ciągu 2 miesięcy, a firma się wypnie na dalsze negocjacje co jest prawie, że pewne to znów będę 3 miesiące czekał po złożeniu wypowiedzenia. 

Według mnie reagujesz emocjonalnie, ponieważ problem dotyczy Ciebie samego, logika poszła na drugi tor, z logicznego punktu widzenia w obecnej sytuacji co to mówisz się nie opłaca, przyjęcia do firm zapewne są narazie wstrzymane, a w razie w możesz nagle się rozchorować i iść w swojej na l4 pobierając za chorobę pieniądze i myśleć wtedy reperując zdrowie, co dalej zrobić z swoim życiem, ja bym został bo nikt nie jest w stanie przewidzieć co się za trochę stanie z naszą gospodarka i firma w której się pracuje. Miałem plany pomału zmieniać branże, ale narazie się też wstrzymam, źle nie mam, jak coś będzie postojowe, albo chorobowe, a jak się gospodarka odgrzebie, to spokojnie można myśleć o zmianach na lepsze. 

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Turop napisał:

Według mnie reagujesz emocjonalnie, ponieważ problem dotyczy Ciebie samego

Dlatego właśnie założyłem ten temat w kontekście obecnej sytuacji, zobaczyć czyjś punkt widzenia siedzącego z boku, nie wdając się w szczegóły całej sytuacji. 

 

Z uwagi na stres towarzyszący tej pozycji jest bardzo mało chętny, a w zasadzie ich nie ma, więc byłem przekonany, że moja pozycja negocjacyjna była bardzo dobra.

Edytowane przez Jorgen Svensson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.