Skocz do zawartości

Problem ze światłami w Ursusie C-360


DonkeyShowman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przednimi światłami w ciągniku Ursus C-360. W 1. pozycji stacyjki (światła pozycyjne) nie świeci się nic, w 2. pozycji (światła mijania) też nic natomiast jak przekręce stacyjkę na drogowe to z lewej strony świeci się drogowe a z prawej mijania. Sprawdzałem kontrolką i w 1. pozycji stacyjki nie dochodzi napięcie do lamp, w 2. pozycji też nie natomiast w 3. pozycji kontrolka wszędzie pokazuje napięcie nawet do świateł które nie święcą, tylko że tam słabiej. Sprawdzałem i czyściłem styk od masy ogólnej i wydaje się być w porządku. Co może być przyczyną? Awaria stacyjki, problem z masą czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat z zaznaczonymi punktami do sprawdzenia.

https://zapodaj.net/e9ed82e61e28d.jpg.html

 

1. Sprawdź połączenia masowe (zaznaczone niebieskimi kwadratami).

2. Sprawdź połączenia w skrzynce z bezpiecznikami (czerwona elipsa).

3. Przy pomocy multimetru, sprawdź napięcia w gniazdach żarówek (zaznaczone jako "V" w kółku), przy odpowiednim ustawieniu kluczyka.

4. Przy pomocy multimetru, sprawdź napięcia miedzy masa akumulatora, a punktami C,K,T, przy odpowiednim ustawieniu kluczyka.

 

5. Sprawdź poprawność połączenia zasilania stacyjki (pin nr 30)

15 godzin temu, DonkeyShowman napisał:

kontrolka wszędzie pokazuje napięcie nawet do świateł które nie święcą, tylko że tam słabiej

To może wskazywać na wadliwe połączenia masy.

Edytowane przez Kali(NIE)baka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.