Skocz do zawartości

Zaobserwowane obiekty na niebie.


Ryuku

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu byłem świadkiem lecących po niebie obiektów, najpewniej samolotów. Niby nic w tym dziwnego, ale było ich ponad 20 i leciały z tą samą prędkością i równymi odstępami. Zdażyło się, że leciały obok siebie.

 

Sprawdzałem w Internecie radar lotów i nic nie było na mapie (południe Polski).

Przez aktualną sytuację na świecie mam w głowie mindfuck i się zastanawiam czy to wojsko czy ta akcja LOTu sprowadzająca ludzi do kraju.

 

Czy ktoś z Was zaobserwował coś podobnego lub ma na ten temat informację?

 

Nie wiem gdzie podpiąć ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo nie należy tylko do lotów cywilnych, na niebie też operuje wojsko i tak jak statków marynarki wojennych nie widać na radarach morskich tak wojskowych statków powietrznych  nie zobaczysz na komercyjnej stronce do monitorowania lotów.

 

Ewnetualnie jak wyżej wspomniano był to Starlink

Edytowane przez Morskiczlowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ceranthir napisał:

Międzynarodową Stację Kosmiczną?

Tak przy okazji, jest fajna apka na Androida (chyba) na żywo pokazująca pozycję stacji i zdjęcia z jej kamer.

Fascynujące.

Nazwy apki nie pamiętam, ale łatwo znaleźć wpisując "ISS".

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Ryuku said:

Godzinę temu byłem świadkiem lecących po niebie obiektów, najpewniej samolotów. Niby nic w tym dziwnego, ale było ich ponad 20 i leciały z tą samą prędkością i równymi odstępami. Zdażyło się, że leciały obok siebie.

A kojarzysz w jakim kierunku lecieli? W Balicach pod Krakowem jest lotnisko z jednostką transportową na CASY-295 a w Powidzu pod Koninem mają te nieszczęsne po-amerykańskie Herkulesy. Generalnie sam widziałem jak z Katowic latem po paradzie leciały Mi-17 na lotnisko do Leźnicy Wielkiej. Jeśli wojsko przerzuca zapasy to nie powinno to martwić. Raczej cieszyć ze traktują to na tyle poważnie żeby użyć możliwych środków. Możesz z jakiego w jakim kierunku leciały te samoloty i miejscowość w której je przyuważyłeś? Z ciekawości pytam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ryuku napisał:

Nie wiem gdzie podpiąć ten temat.

Może leciały samoloty wojskowe. Przemieszczanie jednostek i sprzętu.

2 godziny temu, Ceranthir napisał:

Niezły artykuł i bardzo fajna strona :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem specyficzny, jakby rządowy samolot. Taki długi z cienkim kadłubem i skrzydłami. Leciał cicho i nisko. Na fly radar go nie było. Kolega z kolei opowiadał, że po jego wiosce jeździ dużo kolumn ciężarówek wojskowych, stają na skrzyżowaniach i po prostu stoją. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, radeq said:

Ciekawe co na to płaskoziemcy, że jak satelity dolatują do krańca "świata" to tak jak w grze pojawiają/teleportują się na początek z drugiej strony? :D

Jest jeszcze lepiej, bo teraz pojawiła się jakaś teoria, że to samoloty lecące na wschód, żeby wojnę z Chinami rozpocząć w ramach zemsty za koronowirusa. Ponadto także w innej wersji, koronawirusa nie ma, ale chodzi o to, żeby ludzie siedzieli na dupach bo szykuje się inwazja kosmitów, a te światła to nie satelity tylko tajne rakiety do walki z nimi.

Edytowane przez Kleofas
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.