Skocz do zawartości

Sytuacja we Włoszech


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎10‎.‎04‎.‎2020 o 19:17, manygguh napisał:

Nie ogarniam tego kraju, mafia rozdaje jedzenie, tym którym skończyły się pieniądzę. Czy tego nie powinna robić armia?

 

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/10/mafia-distributes-food-to-italys-struggling-residents

 

Tak się buduje imperium.
Ruch doskonały taktycznie.
Sam bym tak zrobił. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla zainteresowanych sytuacją w Italii, od poniedziałku, czyli 18 maja wraca życie socjalne, restauracje, spotkania i jeżdżenie bez ograniczeń w ramach swojego regionu, a od 3 czerwca i poza region, w tym ITALIA OTWIERA GRANICE. Dla kogo, to już zależy od innych krajów, bo tu trwają ciągle dyskusje i przepychanki, jak z Austrią:

 

 

https://www.corriere.it/politica/20_maggio_16/discorso-conte-conferenza-stampa-oggi-decreto-18-maggio-1e810142-9785-11ea-ba09-20ae073bed63.shtml

 
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tutaj mamy @Peter Quinn @LSD @maroon grupy tematyczne, jak macie fb:

 

https://www.facebook.com/groups/597221200730723/

 

Nieruchomości i ogólny hyde park. Wrzucam z reguły nieruchomości w cenie do 50k € (trafiają się i za 10-15k nawet). Nie tylko ze swojej prowincji, ale z całej Ligurii, coś tam z Piemontu, Lombardii czasem, a nawet z dołu buta, jak się nudzę.   Idea jest właśnie taka, by mieć ten swój kawałek piwnicy, ale z tarasem i widokiem na morze :D i móc 'bywać' tam, gdzie trzeba, wedle preferencji regionalnych.

 

Grupa do wymiany handlowej z generalnym gubernatorstwem i rzeszą:

 

https://www.facebook.com/groups/419193045550166

 

Odpowiednik naszego męskiego klubu, żadnych kobiet, tylko zweryfikowani ludzie:

 

https://www.facebook.com/groups/2576494742573821

 

Mamy jeszcze inne, ale te na razie wystarczą do zapoznania się z tematem. Jeżeli nie macie fb, to wtedy nasz klub na BSach i działy:

 

'Podróże bez barier' do znalezienia swojego miejsca i rekonesansu.

'Meska sztama' do wymiany handlowej i towarzysko.

 

A presto! 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko cię pogonią z takim myśleniem @maroon. To nie Bangladesh, czy Ukraina, żeby jakieś plastikowe slamsy (nawet ładne) stawiać! Wszyscy dookoła zarabiają na turystach. Chciałbyś przyjechać do Portofino i mieć widok na takie kontenery?

 

273232681_638315267419512_19559678525844

 

 

Dlatego mówię, prowincję dalej, by nas ze sobą nie pokojarzono :D 

Edytowane przez absolutarianin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@absolutarianin ale ja nie chcę w Portoifino, tylko gdzieś z boku. 😁 Widziałem że przyczepy kempingowe i domki holenderskie potrafią gdzie niegdzie stać.

 

Po porostu jak mam taki "plastikowy" domek pod ręką, to bardziej mi się opłaca go przewieźć, nawet jakimś kamieniem dekoracyjnym obłożyć, niż lepiankę w ruinie remontować. 🤔

 

Chyba że zostawię gdzieś w górach w pl, jako plan "B", jak już Polska będzie od morza do morza, a we Włoszech kalifat. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pieprz głupot.

 

To, że gdzieś jest jak jest nie jest winą srowida, czy aktualnych poczynań Putina, to czy masz w kieszeni 5€, 50€, czy 500€ za tę samą fatygę (i co z tą sumą możesz i warto zrobić) jest rezultatem mentalności ludzkiej na danym terenie, kształtowanej przez wieki i kontraktu społecznego. Tego nie da się zmienić dekretem nawet samego Wielkiego Mistrza Wielkiej Loży Zakonu Szpitalników Najświętszej Maryi Panny.

 

Dlatego ja tu spokojnie piję kawę u starego Ivano, a Ukraińcy zjeżdżają w dół w asyście karabinierów. Nie bądź jak Ukraińcy. Nic do nich nie mam, często spoko ludzie, ale nie potrafią w swej masie i mentalności zrozumieć lokalnych zwyczajów, lokalnych zależności. Nie czują, co można, a czego nie można, bo nie wypada.

 

Jeżeli chcesz cieszyć się Italią, dobrze się tu bawić, musisz się nauczyć, co tu można, a czego nie można robić. I nie łamać tych reguł, bo masz kasę, czy znalazłeś jakieś paragrafy, nie daj boże unijne. Oni tego nie lubią. Inaczej zawsze będziesz zadrą i zarzewiem konfliktów.

 

Jeżeli już przyjdzie się bronić, to możesz, ale jak będziesz żył i dasz żyć innym, to nigdy nie będzie nawet takiej konieczności. Tu jest spory rozdźwięk między prawem stanowionym, narzuconym, a realnie działającym. I to jest charakterystyka tego dziwnego, niezrozumiałego dla ludzi północy kraju. Lecz to naprawdę, da się zrozumieć, tylko trzeba się trochę wysilić. 

 

Przecież jak przychodzisz na przebieraną orgietkę, to nie robisz wszystkim zdjęć i nie wrzucasz na fejsa, tak samo jak nie przychodzisz do baru, by wygłaszać wykład o szkodliwości picia alkoholu.

 

Jest dość gotowych, tanich domów, w każdym standardzie, otoczeniu i wielkości, nic nie trzeba zgłaszać, męczyć się, wydawać bezmyślnie pieniędzy. 

 

Weź ten motor @maroon, weź naszych dwóch kolegów i się wybierzcie do mnie na rekonesans, to zobaczycie jak realia wyglądają, akurat luzują obostrzenia dla obcokrajowców, bo sezon idzie, zresztą... nigdy ich tak naprawdę dla nas nie było.

Edytowane przez absolutarianin
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, absolutarianin said:

 

Weź ten motor @maroon, weź naszych dwóch kolegów i się wybierzcie do mnie na rekonesans, to zobaczycie jak realia wyglądają, akurat luzują obostrzenia dla obcokrajowców, bo sezon idzie, zresztą... nigdy ich tak naprawdę dla nas nie było.

Akurat taki mam plan jak się ociepli. Duża pętla wokół Alp. We WŁOCHACH 😁 już raz byłem na moto, ale w okolicach Wenecji + Istria. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i benissimo...  To będzie jak maleńskie borowanie, więc nie rwijcie włochów z głowy. I nie planować mi objazdówki po wszystkim, bo to nie wyścigi mają być. Z wywieszonym ozorem, po ciemku i potem szukanie pizzy nie w porze obiadowej. Tu są duże odległości, czas płynie swoim trybem, a w Wenecji akurat się wszyscy kłócą, bo wprowadzono bilety na starówkę. Ważny jest czas i tranquillita!

 

272972367_134687189028662_94327795489868

Edytowane przez absolutarianin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, znając ich i życie, to przesadzili z rolniczym pojęciem własności.

 

Czyli narwali coś w nieswoim lasku/wyrzucili do lasku i ich ktoś przyuważył i podpierdolił. Przy czym w ich wydaniu coś to nie znaczy dwie gałązki, tylko pełny samochód.

 

Ostatnio tu jednego interpol szukał i znalazł i 'miał nie wyjeżdżać z wioski' (bo wiadomo, więzienia pełne), do wyjaśnienia. No i się wyjaśniło, że obił komuś mordu na Ukrainie, a ten ktoś to był synek jakiegoś prominenta, który przysiągł sobie, że typa znajdzie, no i znalazł.  Nie ma się czym emocjonować@manygguh to nie naziści, żeby cię ktoś szukał za jakieś srowidy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 20:37, absolutarianin napisał:

grupy tematyczne, jak macie fb:

Prawie tysiąc osób, szanuję. 

 

W dniu 3.02.2022 o 20:37, absolutarianin napisał:

Odpowiednik naszego męskiego klubu, żadnych kobiet, tylko zweryfikowani ludzie:

 

Dlaczego tam mokebe trzyma białą kobietę (p0lkę?) na profilowym grupy?🧐

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.