Skocz do zawartości

Detektyw nasłany przez ex żonę


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam taką sytuację. Jakiś czas temu znalazłem geolokalizator w samochodzie. Ma to związek z tym, że ex żona śledziła mnie, aby zbierać dowody w sprawie o alimenty (że niby ukrywam dochody).

Sprawę zgłosiłem na policji i po kilku miesiącach mielenia w prokuraturze mam informację, o tym, kto był właścicielem tego geolokalizatora. A był nim prywatny detektyw. Czyli ex jęczy, że nie ma pieniędzy, a na prywatnego detektywa ma (pewnie poszło na to w okolicach 5 do 10 tys zł).

W lokalizatorze zabezpieczone zostały rownież ślady biologiczne (pewnie od tego, kto to zakładał). Mają go wezwać na przesłuchanie. Na bilingu jest nr z którym łączył się geolokalizator (jak mniemam był to telefon mojej byłej żony). Będę w pt na policji to dokładnie zapoznam się z aktami tej sprawy.

Pytanie, co mogę z tym zrobić? Pozew cywilny? Z jakiej strony to ugryźć, aby pokazać obłudę mojej ex?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detektyw nie może takich rzeczy wykorzystywać raczej, to po pierwsze. Warto by było to sprawdzić. Kiedyś się tematem interesowałem. Działalność detektywistyczna wyklucza wykorzystywanie sprzętów dedykowanych służbom. Detektyw to może ewentualnie zdjęcia robić i tyle. Żadnego śledzenia w takim technologicznym stylu. Odszkodowanie i to na dużą kwotę, poczucie zagrożenia życia, cokolwiek w ten deseń. Gość naruszył na pewno przepisy o usługach detektywistycznych, odebranie licencji minimum. Odebrano ci prywatność, krótko mówiąc. Na to jest paragraf. Oczywiście zwrot kosztów za wyszukiwanie i zdjęcie tego gówna też. 

 

Nie sądzę, aby żonce coś tutaj zaszkodziło, bo ona wybiera usługę po prostu, a już działania detektywa to kwestia oddzielna, tak myślę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patton tu jest taka działalność opisana, także kwestia jej legalności (a właściwie braku):

 

https://czasopismo.legeartis.org/2015/09/nielegalny-gps-sledzacy-samochod.html

 

Z pierwszego postu wynika, że prokurator już się sprawą zajmuje. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bbking napisał:

Panowie, mam taką sytuację. Jakiś czas temu znalazłem geolokalizator w samochodzie.?

Jak zauważyłeś geolokalizator, ja bym go nawet nie ruszał, zadzwoniłbym od razu na policję  i powiedziałbym, że podejrzewam, że możesz mieć zamontowaną bombę i masz jakieś coś doczepione, co wygląda jak zapalnik zbliżeniowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bracia za info. Detektyw założył, ale dał też dostęp do lokalizacji mojego samochodu mojej ex żonie. Ona to z premedytacją wykorzystywała np sprawdzając gdzie pracuje. Prokurator bez werwy zajmuje się sprawą, działa jedynie na moje liczne telefony. Pytanie czy w tej sprawie brać adwokata, aby pociągnął ten temat? Pozew cywilny, odszkodowanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu pisza o odszkodowaniach, zadoscuczynieniach i innych sprawach. Polska to nie USA, a fakt jak zajmuje sie tym prokurator juz daje wystarczajaco do myslenia.

 

Przede wszystkim to co wrzucil Mosze Red - czyli 267 kk scigany jest na wniosek pokrzywdzonego. Skoro prorok sie tym zajmuje, to zalezy jaki artykul przybil, czy wlasnie ten - czy moze jakis inny.

 

Osobiscie uwazam, ze spokojnie znamiona art 190 kk tutaj spelnia. Czujesz sie zagrozony z powodu swojej ex, ktora Cie sledzi, neka i meczy bule. Nie licz na jakies odszkodowania i takie inne.

 

Ja radzilbym Ci, aby prorok spial wreszcie poslady i zamknal jeden temat. Dlaczego? Jesli bedzie juz jeden wyrok (glownie chodzi, zeby nie umorzyl tego), z nim mozesz prowadzic dalsza droga sadownicza, w tym o np. zakaz zblizania sie itd. Poki jedna sprawa nie bedzie zakonczona, adwokaci nie beda az tak chetni zeby sie za ta sprawe wziac. Gdy juz bedzie na prokuratorskim papierze cos na Twoja ex, bedzie zdecydowanie latwiej.

Edytowane przez Zgredek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.