Skocz do zawartości

Czy mamy do czynienia z planowanym zamachem na przedsiębiorców?


Rekomendowane odpowiedzi

Leżałem sobie na kanapie po ciężkim dniu i rozmyślałem o divach, kiedy do głowy przyszła mi wizja pewnej teorii spiskowej.

 

Jest lipiec 2020. Mimo, że ilość zachorowań na COVID19 znacząco spadła, lockdown jest w dalszym ciągu utrzymywany z rzekomej obawy przed nawrotem zarazy. Nie działają sklepy i firmy usługowe. Wyjście z domu bez uzasadnionej realnej potrzeby grozi drakońskimi karami. Ulice są patrolowane przez policję i wojsko. Większość przedsiębiorstw dawno już padła. Tarcza antykryzysowa zaproponowana przez rząd w marcu skłoniła część przedsiębiorców do nie zamykania działalności, jednak poskutkowało to tylko wzrostem zobowiązań wobec państwa. W wyborach przeprowadzonych terminowo zwyciężył jedyny słuszny kandydat. Uzasadniając to troską o los bezrobotnych, majątek przedsiębiorstw mających zobowiązania wobec ZUS i/lub inne długi zostaje przejęty przez państwo na mocy dekretu przegłosowanego przez sejm i prezydenta. Aby podnieść przedsiębiorstwa z kolan, u ich steru chwilowo zasiądą eksperci wyznaczeni przez partię rządzącą. Społeczeństwo w końcu czuje się bezpiecznie. Ostatnie miesiące pokazały, że pasterz dba o swoje owce.

 

Może i brzmi to nieprawdopodobnie ... ale to samo myślałem czytając kilka miesięcy temu posty w wątku pt. "Wirus z Wuhan". Patrząc na ostatnie poczynania rządzących zaczynam mieć wątpliwości o co tutaj tak właściwie chodzi. Może i wirus nie powstał w laboratorium, ale być może została zwietrzona pewna okazja i zostanie ona wykorzystana. Jestem ciekawy co o tym myślicie.

Edytowane przez Atlantis
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.money.pl/gospodarka/ruszyla-lawina-zawieszonych-dzialalnosci-gospodarczych-ponad-48-tys-firm-powiedzialo-stop-6495160246491265a.html?fbclid=IwAR1CK8vSRoL1CRY0ff-E8aH4hX9S46IbDEDh2SMtBs4quhQX1XlVqL77Ds4

 

Ruszyła lawina zawieszonych działalności gospodarczych. Ponad 48 tys. firm powiedziało "stop"

Najmniejsi przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą - wynika z analizy money.pl. W marcu działalność zawiesiło ponad 48 tys. firm, a tylko w ciągu ostatniego tygodnia ponad 25 tys. - wynika z danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Do końca roku może za to przybyć milion bezrobotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakby obserwować tak na chłodno jak robot to może wyglądać jak próba skoku na gospodarkę i nacjonalizację. 

 

Złamanie dwóch zasad konstytucyjnych czyli art. 22 i art. 52 dopełnia takiej opinii. 

 

Przypominam, że PIS jednym rozporządzeniem zatrzymal działalność tysięcy firm usługowych z branży kosmetycznej, hotelowej. 

 

Trybunał Stanu za to co teraz robi Rząd.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Atlantis napisał:

W wyborach przeprowadzonych terminowo zwyciężył jedyny słuszny kandydat.

Terminowe wybory są na rękę pisuarom, a nóż któryś z kandydatów by miał dobrą kampanię (w co wątpię) i jeszcze by wygrał.

A tak kampanii nie ma, Dudeł ma aktualnie duże poparcie więc jego wygrana jest praktycznie pewna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Atlantis napisał:

Ostatnie miesiące pokazały, że pasterz dba o swoje owce.

Oj dba dba co by za dużo wełny nie miały. Goli często i do gołej skóry.

Na koniec barany pójdą pod nóż i będzie wyśmienita pieczeń! ?

11 godzin temu, Atlantis napisał:

Uzasadniając to troską o los bezrobotnych, majątek przedsiębiorstw mających zobowiązania wobec ZUS i/lub inne długi zostaje przejęty przez państwo na mocy dekretu przegłosowanego przez sejm i prezydenta

Ja bardziej stawiam na wyprzedaż obcemu kapitałowi odpowiedniego pochodzenia. Oczywiście dla dobra najbiedniejszych. ☺

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ponownie rodzi się pytanie, co lepsze - własna działalność z obowiązkiem regularnego odprowadzania daniny do ZUS, niezależnie od przychodów i z pełną odpowiedzialnością własnym majątkiem za zobowiązania firmy, czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którą można sobie w dowolnym momencie odłożyć na półkę, nie płacąc nic i nikomu?

 

Szczerze podziwiam za odwagę wszystkich, którzy prowadzą indywidualną działalność gospodarczą.

 

512I4-9ijtL._SX345_BO1,204,203,200_.jpg

 

Edytowane przez mirek_handlarz_ludzmi
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarka leci na łeb na szyję. W mojej okolicy działalności są zawieszane i likwidowane, tak jak w całym kraju. W 3 tygodnie nasz (nie)rząd "urwał kurze złote jaja". Wydaje mi się, że to dopiero początek "zabawy". Jak tak dalej pójdzie, miesiąc, dwa, góra trzy i będziemy startować w najlepszym wypadku z poziomu pierwszej połowy lat 90-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wolverine1993 napisał:

No tak sytuacja wygląda podobnie na całym świecie, ale winę za całe zło ponosi nasz rząd, któremu zależy żeby w kraju była bieda i ubóstwo ? 

 

To myślenie z gatunku "jak sąsiadowi spłonął dom to i mnie może".

W dupie mam sąsiada, jego dom i jego sprawy. Zero empatii, serio.

Nie mój, cyrk, nie moje małpy. Pierdolę :)

Na razie wiem o dwóch krajach z normalnym podejściem. Szwecja ( o dziwo) i Białoruś.

Gorzej, że waryjactwo ludzików pośrednio mnie dotyka.

Zero empatii, jest wkurw.

 

Sorki za "ludzikowanie", ale wy nie zachowujecie się jak homo sapiens a jak jakaś ławica gupików (nie znam się, może one nie występują w postaci ławic i się namiętnie zderzają).

Zresztą tu na forum liczba zatwardziałych kretynów jest ograniczona, tamuj to hoho. Only sky is  the limit.

 

Wczoraj chcę wejść do klatki, jakaś klientka z dwojgiem dzieci o mało się nie rozsmarowała na ścianie żeby była odległość.

Tak się uśmiechnąłem. Miły akcent, ale ona tak ma względem wszystkich jak przypuszczam a nie tylko mnie :P 

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy mamy do czynienia z planowanym zamachem na przedsiębiorców?

Europa się wali, stany pewnie zaraz staną się zaledwie lokalnym mocarstwem, ludzie tam wykupują broń, dolar ile warty jest to wiadomo.

Podobno w trakcie panik na giełdach Chiny ponabywały pakiety kontrolne wielu spółek.. Wiele dużych państw

odeszło od petrodolara..

I pewnie jeszcze wiele więcej powodów, dla których nie będą mogli stanowić efektywnego prorektora dla państwa położonego w Palestynie,

a utrzymywanie go jest za drogie, trzeba znaleźć nowy dom. Dlatego moim zdaniem orają całą Europe. Nie wiem jakie plany mają

dla poszczególnych krajów, ale możliwe, że inne dla każdego..

Nasz bantustan zawsze zwarty i gotowy, żeby przyjąć obywateli wyższego sortu..

 

W sumie, z tej perspektywy 447 i roszczenia Żydowskie mają ogromny sens. Może "grand plan" nie jest taki, że chodzi o legitymizację do odzyskania mienia

bez spadkowego, ale o to, żeby mieć tu dach nad głową na najbliższe lata..

 

Pojawiają się pytania, kto to wszystko zacznie wykupować.. Follow the money..

 

Żeby zrobić to co PIS robi, to głupota to już za mało.. Ale co się dziwić, że nasz okupant nas nie lubi i od dawna chciał nasz wyhuśtać?

Najgorsze jest, że ludzie tak 60plus, w dużej liczbie są za PISem, a zdanie rzadko zmieniają.. Oni przedsiębiorcami nie są, więc

to ich tak nie dotknie, ale jeśli, nie będą w stanie spojrzeć wyżej własnej dupy, to wyhuśtają nas wszystkich za własną głupotę..

Obawiam się, że ludzie zaczną się zachowywać jak szczury na tonącym statku..

21 minut temu, wroński napisał:

Tak się uśmiechnąłem. Miły akcent, ale ona tak ma względem wszystkich jak przypuszczam a nie tylko mnie

To wcale nie jest śmieszne.. Będzie coraz gorzej, my siedzimy po internetach od paru lat, oni tylko w TVP1 i TVN.. Ci ludzie będą niebezpieczni dla siebie i dla otoczenia

z tego względu, że ich mentalność nie będzie w stanie zaakceptować rzeczywistości i nadchodzących zmian..

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

I ponownie rodzi się pytanie, co lepsze - własna działalność z obowiązkiem regularnego odprowadzania daniny do ZUS, niezależnie od przychodów i z pełną odpowiedzialnością własnym majątkiem za zobowiązania firmy, czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którą można sobie w dowolnym momencie odłożyć na półkę, nie płacąc nic i nikomu?

Oczywiście że spółka zło jest lepsza jak prowadzisz poważną działalność! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Atlantis napisał:

Leżałem sobie na kanapie po ciężkim dniu i rozmyślałem o divach, kiedy do głowy przyszła mi wizja pewnej teorii spiskowej.

Me too. Moja teoria grzmi następująco:

Od N lat bankierzy drukują. Drukują w nadziei ze wskaźniki inflacji w końcu wskoczą na wyższy poziom. (jedynie co rośnie to wyceny na rynkach finansowych - nawet gówniane aktywa wskakują wyżej) Mija N lat do 2019 i inflacji niet.

Co robią dalej?! Puszczają ściemę na temat korono cośtam. (śmiertelność nawet nie wzrosła z tego powodu ale gadające głowy w tv sieją ferment i panikę) Marionetki wykonują polecenia "prawdziwej" niewidocznej dla mas władzy tj zamykamy rozporządzeniami co się da zamknąć - efekt gospodarka zaczyna pikować prosto w przepaść. 

Co dalej skoro nadrzędnym celem jest zdecydowanie wyższa inflacja?! (inflacja na takim poziomie by zdewaluować gigantyczne zadłużenie które zostało wygenerować przez bandytów z banków centralnych, deflacja - tego boją się banki tj utrata kontroli nad system) 

Odpalamy programy typu tarcza dla przedsiębiorców itp działania na całym świecie czego celem jest wpychanie siana bezpośrednio w firmy, do ludzi pod przykrywką programów pomocowych itp.. oczywiście wszystkie te działania tłumaczone są troską o gospodarkie ludzi i takie tam pierdolo. (trzeba być naiwnym by wierzyć ze  drukowanie czy tez rozdawanie kasy na prawo i lewo miło komukolwiek pomóc) czego znowu celem jest podniesienie inflacji.

Efekt? - inflacja rośnie. Ludzie posiadający oszczędności w bankach czy tez w bezwartościowym papierze tracą (najzwyklejsza kradzież), inflacja dewaluuje dług na każdym możliwym poziomie. System dalej daje się kontrolować przez bankierów. Zadłużenie nie jest już aż takim zagrożeniem.

Ale.... to co robią teraz banki (FED, EBC, BOJ, NBP - też odstano dostali p[rikaz by drukować) jest fundamentem pod kolejny kryzys (za około 10 lat) czego nie wykluczone będzie przejście do nowego systemu (odejście od papieru, waluta elektroniczna, wielki brat)

 

Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem "Lepsze jutro było wczoraj"

 

Ciemność, widzę ciemność. :(

Edytowane przez Zatarra
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, StatusQuo said:

Najgorsze jest, że ludzie tak 60plus, w dużej liczbie są za PISem, a zdanie rzadko zmieniają.. Oni przedsiębiorcami nie są, więc

Tęsknią za komuną, dobra niech sobie ten cały PiS buduje biurwoimperium ale czemu tak gnębi drobnych przedsiębiorców przecież oni głównie utrzymują państwo, jest to dla mnie niezrozumiałe chyba, że:

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rycerz76

"Klasa średnia ma czas, żeby się zająć projektami społecznymi"..

Czyli u nas trochę bliżej jest emerytom do klasy średniej niż pracującym..

Bo przedsiębiorcy wprawdzie zarabiają, ale nie mają czasu, a emeryci mają mniej kasy, ale za to mają czas..

 

A tak z ciekawości, fajny ranking:

https://en.wikipedia.org/wiki/Middle_class

 

Taki poglądowy ranking ile w każdym kraju jest warstwy middle, wyższej i niższej..

 

KLASA                           MID     HI      LOW
1 	 Australia 		66.1 	14.2 	19.7
2 	 Singapore 		62.3 	16.0 	21.7
3 	 Belgium 		62.1 	12.3 	25.6
4 	 Italy 			59.7 	8.6 	31.7
5 	 Japan 			59.5 	9.1 	31.4
6 	 Taiwan 		59.4 	15.2 	25.4
7 	 United Kingdom	        57.4 	12.2 	30.4
8 	 Norway 		56.4 	12.2 	31.4
10 	 Spain 			55.8 	3.8 	40.4
11 	 Netherlands 		54.1 	7.4 	38.5
12 	 Ireland 		50.3 	7.4 	42.3
13 	 New Zealand 		50.3 	21.9 	27.8
14 	 France 		49.2 	12.5 	38.3
15 	 Canada 		47.8 	10.5 	41.7
19 	 South Korea 		44.6 	2.9 	52.5
20       Switzerland 		44.5 	14.0 	41.5
21 	 Hong Kong	 	44.4 	5.1 	50.5
22 	 Austria 		44.0 	7.9 	48.1
23 	 Israel 		42.5 	3.7 	53.8
24 	 Germany 		42.4 	7.6 	50.0
26 	 Sweden 		39.4 	11.5 	49.1
31 	 Poland 		19.3 	1.0 	79.7

 

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rnext napisał:

No to w samej PL zamknęli w miesiąc więcej firm, niż ludzi pomarło od początku epidemii na całym świecie wskutek c-vira. 

Tak jest wszędzie, niestety. Śledzę rosyjski internet. Właśnie zobaczyłem orędzie Putina do narodu i dyskusję w rosyjskiej tv specjalistów (min. epidemiologów i przedstawicieli świata biznesu) co należy robić, bo większość firm w Rosji padnie gdy będzie wykonane polecenie Putina- wszystko stoi do 30 kwietnia, a ludzie maja siedzieć w domach 24h. To wszystko co się dzieje, to nie jest żaden planowany zamach na przedsiębiorców. Wszyscy mamy przerąbane, a spiskowe teorie możemy sobie darować.

Edytowane przez Stefan Batory
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.