Skocz do zawartości

Sklepy wydłużają godziny otwarcia?


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Musieli zrobić 24 h, żeby obroty nie spadły.

 

Skoro jest ograniczenie iż w sklepie może przebywać maksymalnie 3 x  tyle osób ile jest czynnych kas, więc w praktyce wpuszczają kilkanaście osób na start, a później już  po jednej, jeden klient wychodzi, jeden wchodzi. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z biedronki... w sklepie może być 12 klientów i pilnuje tego jedna osoba przy wejściu. Kolejka oczekujących na zewnątrz.

 

Od 10 do 12 godziny specjalne dla seniorów. Otwarcie wydłużone do północy. Dziwne bo wcześniej w pobliskim Lewiatanie czas otwarcia był skrócony z 22 na 20.

 

Dodatkowo szedłem pustą ulicą i nagle wyjechał radiowóz i przez megafon się wydziera żeby się nie gromadzić bo mamy epidemię.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja, ale i tak się boję, że się chyba nerwowo wykończę, a nie na koronawirusa jak tak dalej pójdzie.  

 

Dzisiaj sytuacja pod sklepem. Stoję sobie przed, zaraz mam wchodzić. Widzę babcia zbliża się do drzwi. Nie podchodzę no bo nie chcę się mijać. Łapie za klamkę, ale zatrzymuje się i w najlepsze zaczyna gadać z osobą przy kasie. Tamta płaci. Staje w pół drogi między kasą, a koleżanką przy drzwiach i dalej odwracają się do kasjerki i nawijają z nią we dwie. Widzę, że kasjerka wkurzona, bo ludzie się przed sklepem denerwują, a te sobie gadają. Podchodzę mówię, żeby wychodziły a ta do mnie: "No właśnie czekam, że pan podejdzie, a pan stoi nie wiadomo na co czeka." Kurtyna. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gadanie o sklepach czynnych do północy. Byłem we dwóch różnych od których klamek się odbijałem, akurat zamykane w okolicach 23:30. W innych z kolei kolejki nawet o tej porze były nie chciało mi się czekać, pomysł z dłuższym otwarciem dobry, choć przy obecnych "separacjach" to i tak nie wystarczy. Nowe pokolenie nauczy się jak to było w latach 70-80tych.

Edytowane przez lync
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.