Skocz do zawartości

Ceny mieszkań ogólnie i kogo na to stać?


bassfreak

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, verde napisał:

Wkurwia mnie takie pie*dolenie gościa, co mało w życiu widział.

Da się uzbierać te pieniądze o których mówisz, ale trzeba zarabiać średnią krajową, albo po prostu siedzieć parę lat za granicą.

Wkurwia mnie takie pierdolenie nieudacznika, który twierdzi, że wie więcej ode mnie i widział więcej ode mnie, jak chcesz zarażać swoją wiedzą i oskarżać innych o to ile przeżyli to proszę gdzie indziej, jak nie jesteś w stanie zarobić średniej krajowej do 30 roku życia, albo nie możesz wyjechać za granicę gnijąc w wynajętym mieszkaniu i płacząc to proszę bardzo. A jak chcesz się licytować nieudaczniku, kto miał gorzej, ja dostałem na start od rodziców dług z mieszkania w wysokości 30 tys zł, który musiałem spłacić, zaraz po szkole średniej wyjechałem do Holandii żeby go spłacić, po powrocie wziąłem się za pracę fizyczna tutaj, i dorobiłem się bez pierdolenia jak, Ty że nie zarabiam średniej krajowej, nie mam studiów i zarabiam powyżej niej, może lepiej ulokuj swoje pieniądze i nie mędrkuj mi tu więcej, oskarżając i licytując się jak to miałeś źle.

 

 

I Panie mędrek zyciowy, o tym mówię, zarabiałeś gówno pieniądze i nie piszesz nic, że zapierdaleś jak ja po 12 godzin dziennie, w ochronie robiłem po 340 godzin w miesiącu, tak policz ile to zmian 12 i 24, 2 jebane etaty, w fizycznej dojeżdżałem do 300, albo się weź do roboty, alvo medrkuj dalej i płacz jak to masz źle w życiu. Teraz chodząc na 8 godzin do pracy z, premia mam koło 6 k na rękę, z szkoła średnia skończona, swoim m i innymi planami na przyszłość, rocznikowo mam 27 lat i kto wyszedł lepiej, ja, który nie wie nic o życiu czy Ty? Licytujemy się dalej? Do roboty jak nie masz i zmień pytania z dlaczego, na jak, zapytaj jak tego osiągnąłem, a nie dlaczego i snując gówno teorie z rzyci. 

Edytowane przez Turop
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe bank centralny w najnowszym raporcie pokazuje też informację o tym jaka część nowych mieszkań kupiona została wyłącznie za gotówkę – bez uwzględniania wkładów własnych osób kupujących mieszkania z pomocą kredytu hipotecznego. W trzecim kwartale br. zakupy gotówkowe odpowiadały za ponad połowę (54%) kwoty wydanej przez Polaków na nowe mieszkania w 7 miastach (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Gdańsk i Gdynia). 

 

https://forsal.pl/nieruchomosci/mieszkania/artykuly/1452276,za-gotowke-kupujemy-tysiace-mieszkan.html

Edytowane przez Chadeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop - gówniarzu, napisałeś w pierwszym swoim zdaniu "Każdy zdrowy mężczyzna", więc to z automatyzmu była głupota, możesz mnie wyzywać ile chcesz. Ale zanim palniesz coś takiego, to pomysł. A coś jednak było w tym co napisałem, skoro od tylu userów dostałem lajki.

Sorry, że nie odniosę się do całości, ale skończyłem czytać jak zacząłeś mnie wyzywać, więc jak widać dupka trochę zabolała po moich slowach :)

Edytowane przez verde
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@verdeCzyli jesteś dużo starszy ode mnie i dalej nie masz swojego m? Super, widocznie gówniarz pobił Cię doświadczeniem życiowym i lepiej na tym wyszedł. Co do zdrowia, ja jestem tam pokrzywiony, że od 20 roku życia mam przewlekły ból kręgosłupa w każdym odcinku plus parę innych schorzeń, na które wydaje kupę pieniędzy, także dlatego napisałem "każdy zdrowy mężczyzna", bo nawet z chorobami mogłem zarobić tyle pracując fizycznie. A co do lajków, dostałem równie dużo pod moim wpisem, gdzie napisałem, że się da. Ale chyba Panu dojrzałemu skończyły się argumenty i wyciągnął działa w postaci "lajków usherów". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, verde said:

@Turop - gówniarzu, napisałeś w pierwszym swoim zdaniu "Każdy zdrowy mężczyzna", więc to z automatyzmu była głupota, możesz mnie wyzywać ile chcesz. Ale zanim palniesz coś takiego, to pomysł. A coś jednak było w tym co napisałem, skoro od tylu userów dostałem lajki.

Nie warto.

Widać po tym jak odnosi się do innych ludzi że to typowy polski Sebix spod bloku w bawarze od Niemca z zaspawanym dyfrem. W końcu cham ze wsi bez studiów - idealnie pasuje :) 

Zero wyważenia, zero zrozumienia ile w życiu człowieka jest zależności poczynając od statusu rodziny, przez wychowanie po doświadczenia nabyte. Do tego trzeba mieć choć cień empatii i zrozumienia że świat nie jest czarno-biały.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Słowianin A kto zacząć pierwszy, wyzywając mnie, że pierdole? Przeczytaj post, w którym zostałem oskarżony o kłamstwo i dopiero przyczepiaj się do mnie. Trochę za ostro odpisałem @verde za co przepraszam, dostałeś rykoszetem przez mój dzisiejszy humor, ale sedno sprawy zostaje takie samo, zdania nie zmienię, różne są rodziny, ale to my jesteśmy od tego, żeby wziąć życie za ryj i coś z tym zrobić, a nie oskarżać innych, że mieli lepszy start, czy inne rzeczy. 

 

 

PS. Wyzywaj ludzi, że pierdolą i oczekuj od nich szacunku w rozmowie, tak zabolało, za swoje potrafię przeprosić. 

Edytowane przez Turop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kleofas napisał:

Aktualnie w Polsce jest bańka mieszkaniowa. Do tego w tym roku na rynek developerski weszli wielcy gracze z zagranicy, którzy zapewne liczyli na dalsze wzrosty.Prawda jest taka, że mieszkań jest w Polsce już wystarczająco, zaś większość nowych sprzedawana jest właśnie inwestorom większym lub mniejszym. I teraz ci inwestorzy zaliczą również większą lub mniejszą glebę, bo ceny spadną o dobre kilkadziesiąt procent już na przełomie lata i jesieni. 

 

Oczywiście dużo też zależy od polityki rządu i tzw. tarczy antykryzysowej. Zakładam jednak, że ratowanie wielkich developerów i inwestorów nie będzie priorytetem i zostanie np. wprowadzony podatek katastralny od dwóch i więcej nieruchomości.

Ten tzw. "rynek deweloperski" to w jakiejś części jak przypuszczam fundusze inwestycyjne czyli pieniądze emerytów z Niemiec, Hiszpanii etc... czy tamtejsze państwa doprowadzą do takiego krachu?  

Podatek katastralny - chciałbym aby się wypowiedzieli ludzie którzy się znają na ekonomii czy jest dobry dla gospodarki czy nie ale myslę że tak długo jak nie będzie w Polsce rządziło Razem to nie będzie o tym żadnej dyskusji.

Na koniec, może i będzie jakaś korekta ale zadłużenie Polaków pokazuje jak mało to sie chyba przełoży na możliwość zakupu czy bardziej pewnie wykupu tych nieruchomości z rąk zagranicznych inwestorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mattheo napisał:

Póki mnie nie stać, będę wynajmował i odkładał tyle ile mogę, jednocześnie dywersyfikując swoje oszczędności. 

A nie lepiej wziąć kredyt, i w międzyczasie odkładać jak najszybciej do skarpety na szybszą spłatę? U mnie to wyszło dużo taniej niż sam wynajem przez ten okres, prawie drugie tyle było na wynajmie. Ceny 3 lata temu kawalerek w moim mieście to cena około 90 tys, teraz jest 150. Za wynajem kawalerki z dziewczyną płacimy 1500 zł, swoje wynajmuje za mniej bo rodzinie, ale ceny są rzeczywiście kosmicznie w porównaniu do paru lat wstecz, 3 lata temu wynajem kawalerki koszt 900/1000 zł, a taki popyt na mieszkania, że jak coś wrzucili tańszego o 100 zł to w ciągu 3 godzin było wynajęte ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Personal Best said:

Ten tzw. "rynek deweloperski" to w jakiejś części jak przypuszczam fundusze inwestycyjne czyli pieniądze emerytów z Niemiec, Hiszpanii etc... czy tamtejsze państwa doprowadzą do takiego krachu?  

To też, a co do tego czy fundusze doprowadzą do krachu czy nie, to obawiam się, że nie mają nic do gadania i będą chciały ratować swoją kasę. Lepiej sprzedać jak najszybciej i wyjść na zero niż stracić.

9 minutes ago, Personal Best said:

Podatek katastralny - chciałbym aby się wypowiedzieli ludzie którzy się znają na ekonomii czy jest dobry dla gospodarki czy nie ale myslę że tak długo jak nie będzie w Polsce rządziło Razem to nie będzie o tym żadnej dyskusji.

W sytuacji kryzysu, akurat ten podatek nie ma wpływu na gospodarkę a ma wpływ na budżet państwa. Jeśli wprowadzi się opcję 2 plus to ucierpią najbardziej osoby posiadające dwie lub więcej nieruchomości, nie dotknie to zaś posiadaczy tylko jednej nieruchomości. Teoretycznie też mieszkania powinny wtedy stanieć.

13 minutes ago, Personal Best said:

Na koniec, może i będzie jakaś korekta ale zadłużenie Polaków pokazuje jak mało to sie chyba przełoży na możliwość zakupu czy bardziej pewnie wykupu tych nieruchomości z rąk zagranicznych inwestorów.

Mieszkań i tak jest za dużo, więc jeśli inwestorzy rzucą nagle na rynek 5000 mieszkań np. w Warszawie to osoby które mają odłożone pieniądze i planowały zakup będą mogły łatwiej kupić, bo powinny być tańsze. Tak na prawdę ten kryzys zweryfikuje faktyczną wartość mieszkań w Polsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popyt na mieszkania jest wyższy niż zdolność nabywcza kupujących, która jednak jest sztucznie wykreowana kredytem. Bo na mieszkanie za 400 tys stać niewielu ale na wkład własny 80 000 PLN już znaczniej więcej. 

 

Mam drugie mieszkanie z rzędu na kredyt. Nigdy nie miałem 20 wkładu. Bez problemu dostałem kredyt. Śpię spokojnie. 

 

Ludzi ciągnie do dużych miast więc ceny będą tam rosnąć. Na zadupiach mogą być niższe ale tam też jest niższa siła nabywcza na wskutek niższych zarobków. 

 

Każdy młody człowiek po studiach chce mieć własne mieszkanie i z pomysłami aby siedzieć u rodziców do 30stki ciułając na kawalerkę to się spotkałem na pierwszy raz na tym forum bo w realu nigdy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Kleofas said:

W normalnej sytuacji tak, ale teraz czeka nas kryzys. Poza tym w niektórych dużych miastach mieszkania kupowane są jako lokata kapitału i często nikt w nich nie mieszka.

 

Ja też myślę, że będzie kryzys ale nie jestem pewny jego wielkości. Przyjdzie poczekać jeszcze kilka tygodni. Zresztą jeśli nawet ceny mieszkań spadną o 10% to i tak nadal to mnóstwo pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, RealLife said:

Zresztą jeśli nawet ceny mieszkań spadną o 10% to i tak nadal to mnóstwo pieniędzy. 

Tak, ale po pierwsze cena zakupu jest zazwyczaj niższa od ceny ofertowej a do tego te 10% przy mieszkaniu wycenionym na 400000 PLN oznacza, że jesteś w stanie kupić takie mieszkanie za jakieś 340 000 PLN. Zresztą uważam, że spadki będą większe. W przypadku Warszawy jakieś 30% na mieszkaniach na obrzeżach (Ursus, Białołęka) i 10%  do 15% na lokalizacjach w atrakcyjnych miejscach takich jak Mokotów, Ursus, Śródmieście.

Edytowane przez Kleofas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RealLife napisał:

Popyt na mieszkania jest wyższy niż zdolność nabywcza kupujących, która jednak jest sztucznie wykreowana kredytem. Bo na mieszkanie za 400 tys stać niewielu ale na wkład własny 80 000 PLN już znaczniej więcej. 

 

Mam drugie mieszkanie z rzędu na kredyt. Nigdy nie miałem 20 wkładu. Bez problemu dostałem kredyt. Śpię spokojnie. 

 

Ludzi ciągnie do dużych miast więc ceny będą tam rosnąć. Na zadupiach mogą być niższe ale tam też jest niższa siła nabywcza na wskutek niższych zarobków. 

 

Każdy młody człowiek po studiach chce mieć własne mieszkanie i z pomysłami aby siedzieć u rodziców do 30stki ciułając na kawalerkę to się spotkałem na pierwszy raz na tym forum bo w realu nigdy. 

W dużych miastach zapewne cena za m2 jest wyższa niż w mniejszych, natomiast warto tutaj zauważyć, bardzo dużo osób jednak w dużych miastach wynajmuje mieszkania, co jeśli firmy w których pracują podupadną lub ich zwolnią, a kolejne zatrudnienie będzie im ciężko znaleźć? To z reguły osoby które żyją z miesiąca na miesiąc. Pierwszym pomysłem zapewne będzie powrót do rodzinnych miast przeczekać najgorsze w domu rodzinnym, ceny wynajmu spadną bo nie będzie komu wynajmować, za tym pójdą ceny mieszkań na rynku zarówno wtórnym jak i pierwotny skoro lwia część mieszkań jest kupowane pod wynajem przez inwestorów. Skoro nie będzie komu wynajmować mieszkań ceny będą szły w dół. Na to osobiście liczę, oraz na to, że do tego czasu uda mi się zgromadzić odpowiednią gotówkę co by upolować mieszkanie dla siebie za odpowiednią cenę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Turop napisał:

A nie lepiej wziąć kredyt, i w międzyczasie odkładać jak najszybciej do skarpety na szybszą spłatę?

Różnie może być, ja cenię sobie przede wszystkim bezstresowe życie i spokojny sen. Być może pod względem stricte finansowym rzeczywiście bardziej optymalna byłaby opcja z kredytem, ale ja jednak wolę gromadzić majątek i ewentualnie czekać na jakąś okazję, która prędzej, czy później się trafi. Ceny nieruchomości nie będą wiecznie rosnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce sobie to poobserwować to polecam jeden czy dwa portale ogłoszeniowe. Wystarczy wrzucić sobie zawsze te same widełki cenowe oraz wymagania co do lokalizacji, metrażu itp i co tydzień sprawdzać o ile na rynku pojawiło się więcej (lub mniej) mieszkań z podziałem na mieszkania używane i nowe, czyli te z rynku wtórnego i pierwotnego. 

Pytanie też kto pierwszy spanikuje, drobni ciułacze posiadający kilka mieszkań na wynajem lub przeznaczonych na airbnb czy duzi gracze mający po kilkaset mieszkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, BlacKnight said:

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego ? 
Z góry dziękuje. 

Najpierw krotko do admina:

X-cuse me ale na tej maszynie nie mam polskich znakow a chce odpowiedziec zanim mysl ucieknie.

Poprawie to ASAP.

).

 

Odpowiedz rowniez i do Adamsa, (owszem, detale moglem troche rozjechac ale nie bede teraz szukal tego filmu na YT):

Bo jak czegos jest malo to to kosztuje a tam jest malo miejsca.

Za diament wielkosci grochu mozesz kupic wiezowiec, o detale nie bede sie klocil.

Do tego jeszcze potrzebny jest popyt ale o ile popyt na mieszkania moge zrozumiec o tyle na diamenty nie.

 

Do Leniwca:

Sa ludzie porzadni i inni.

To nie do konca zwiazane jest z kasa.

A wiesz przypadkiem czy ten biznesmen co zatrudnia ludzi za grosze nie ma swojego zakladu zadluzonego do ostatniej cegly?

Gdy sie ma pare milionow dlugu samochod w firmie to maly wydatek, a musi byc niezawodny z wielu powodow.

Ten czlowiek przy tasmie nie ryzykuje wszystkim co ma, wyplate dostanie zawsze.

Wiem, czasami i z tym sa klopoty. Sa ludzie porzadni i inni.

 

 

Edytowane przez JoeBlue
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Turop napisał:

A co do lajków, dostałem równie dużo pod moim wpisem, gdzie napisałem, że się da.

ho ho... czy to poziom Pudelka czy innych pism?

 

Uprasza się Szanownych o trzymanie poziomu Wspólnego Forum.

bo... trochę nędznie czytać jak ktoś lajkami się jara... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, GriTo napisał:

bo... trochę nędznie czytać jak ktoś lajkami się jara... 

Nie ja zacząłem, to nie mój argument ?

10 minut temu, GriTo napisał:

Uprasza się Szanownych o trzymanie poziomu Wspólnego Forum.

A Ty moderator, czy samozwańczy sędzia? Czy zrobiłeś wpis, żeby sam dostać lajki, Hue Hue, przejrzałem Cię Panie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SennaRot napisał:

Taka gównoburza we wątku? Tutaj? Na tym Forum? Kurwa... nie wierzę.

 

Panowie nie tutaj i nie takie rzeczy. Zawsze szanujmy się wzajemnie.

 

I trzeba przejrzeć stronę nic nie wnoszących do tematu przepychanek. Ja postuluje do moderatorów o usunięcie tych personalnych dyskusji. Temat jest zbyt ciekawy i ważny, a liczę, że jeszcze ktoś z doświadczeniem i merytoryką będzie mógł się wypowiedzieć. 

Edytowane przez Soprano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turop i @verde to nie jest temat o mierzeniu kutasów. I o tym kto nie jest jaki cudowny ile nie zarabia i jakie ma mieszkanie.

Bracie @Turop dużo pogardy u Ciebie do innych w sumie nie wiem czemu. Piłeś coś? ? 

Różnie w życiu bywa, niektórzy do 30 tracą równowartość niezłej fortuny. A mogli być milionerami, jednak zaryzykowali, stracili majątek a teraz tyraja za psie pieniądze i spłacają długi.

Fajnie, że tobie się udało, gratuluję ale to nie uprawnia Cię do nazywania wszystkich mężczyzn po 30 bez własnego mieszkania od nierobów i innych epitetów. 

Twoja postawa świadczy o tobie. ;)

Z fartem bracia. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Turop napisał:

Nie ja zacząłem, to nie mój argument ?

A Ty moderator, czy samozwańczy sędzia? Czy zrobiłeś wpis, żeby sam dostać lajki, Hue Hue, przejrzałem Cię Panie ??

Nie, ani moderator ani sędzia. Ot, dbam o wspólny poziom.

 

Wszak "Bracia Samcy" :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.